Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele? Hagyjam rá?

Mit csináljak vele? Hagyjam rá?

Figyelt kérdés
10,5 hónapos a kisfiam. Néhány napja ha valami nem ugy van ahogy ő szeretné nyafog. Ha nem tud arra menni amerre akar,azért.Ha nem hagyom,hogy húzza a hajam,azért. Ha nem tud felmászni az ágyra ,azért. Tehát mindenért. Egyedül vagyok vele itthon,az apja külföldön van. Megőrülök az egész napos visítástól! Soha nem volt elkapatva,nem kaptam fel ha kinyitotta a száját. Ezért is nem értem mi történt. Mit tegyek? Hagyjam rá? Ha rászólok még jobban visít...
2009. aug. 16. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
elsősorban türelem. próbáld elterelni a figyelmét másfelé, hátha sikerül. ezen mindenki átesik, ha vigasztal, az enyém is visít, ha valami nem úgy van, ahogy szeretné. én ilyenkor szoktam mosogatni, de komolyan... 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! A mosogatás nálunk nem jött be,mert ha nem látja mit csinálok az is baj... :S
2009. aug. 16. 17:16
 3/6 anonim válasza:
100%

akkor ültesd a közeledbe, hogy lásson..

a türelem mindenképp fontos.. (:

tényleg próbáld meg átterelni... valami színes játékkal, könyvekkel, ilyesmikkel... szerintem használni fog.

sok sikert!

2009. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezzel kapcsolatban tettem fel tegnap egy kérdést, az akarásról, hogy hol a határ, a következetes nevelésről, hogy konkrétan mit lehet és mit nem jó engedni, senki sem írt még. A figyelemelterelés csak ideig-óráig működik szerintem, előbb utóbb el kell kezdeni következetesnek lenni, meg kell tanulni, hogy mit lehet, mit nem, most próbálgatja nálad. Következetességgel jobban átvészelhető, de ezzel jár ez az időszak tudomásom szerint. 1-3 éves korszak


11 hós tündérke anyukája, de nálunk mintha már a születésétől elkezdődött volna, csak akkor még kisebb dolgokban...

2009. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nehéz ügy. elkezdte próbálgatni magát és feszegeti a határokat. gyerekfüggő hogy mikor mit lehet vele tenni. nehéz mindig számukra érdekes dolgokat mutatni, kitalálni, eltrelni a figyelmét.

kitartás én is erősítem magam... (13hós kislány anyukája)

2009. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Majd meglátjuk nálunk beválik-e... :)
2009. aug. 18. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!