Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tortát szeretnék sütni a...

Tortát szeretnék sütni a kisfiam első szülinapjára. Írnátok olyan tortareceptet, amit ő is bátran ehet?

Figyelt kérdés

Főzni tudok, de a süteményekkel "hadilábon" állok, ha kérhetném részletesen írjátok már le a receptet, hogy kezdőként is el tudjam készíteni.

Előre is köszönöm!


2009. aug. 16. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ha nem vagytok semmire sem allergiások akkor már nyugodtan süss olyan sütit amit magatoknak is sütnél.. ( na jó ne tiramisut:)


A kislányom első tortája mignonból volt marcipán borítással. a kisfiamé oroszkrém torta marcipánnal..


mindkettő cukrásztól van.. de azóta már saját oroszkrém receptem van ami istenibb a legjobb cukis sütinél is:)


ha érzékeny valamire a kisfiad akkor speckó alapanyagokat kell venned, ehhez szeintem a neten talász receptet..én anno összeírtam mindenféle babasütit, sütőpor nélküli babatortákat de felesleges volt.. 1 éves korára mindkettő kajált már mindent..


Boldog szülinapot a kisfiadnak!

2009. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ezek finomak lehetnek, és ezeket tényleg nyugodtan ehet már. Én a kettő közül csinálom majd meg valamelyiket a kisfiamnak. :)


Répatorta - az első szülinapra

Hozzávalók:

25 dkg liszt (lehet teljes kiőrlésű is)

1,5 dl víz

5 dkg margarin

25 dkg nyers, reszelt répa

10 dkg cukor

1 teáskanál szódabikarbóna

1 teáskanál fahéj

1 narancs vagy citrom héja

Elkészítés: A cukrot a margarinnal kikeverjük, hozzáadjuk lisztet, a vizet, a szódabikarbónát, a fahéjat és a citrom reszelt héját. Utoljára keverjük hozzá a répát, amiből előtte kicsit kinyomkodjuk a levét. Nem kell meglepődni, elég sűrű masszát kapunk. Zsiradékkal kikent, liszttel megszórt tortaformába öntjük, és 200-220 fokon sütjük 25-30 percig.

Tanácsok:Ha teljes kiőrlésű lisztet használunk, 2 dl víz kell hozzá, mert az több nedvességet vesz fel.

Mivel nincs benne tojás, tojásallergiások is fogyaszthatják. Ha margarinnak Ligát használunk, akkor tejmentes is, akkor pedig a tejallergiások is ehetnek belőle :)



Almás torta:

Hozzávalók:

50 dkg liszt

10 dkg margarin (tejmentes; pl. Liga)

1 csomag porélesztő

3-4 evőkanál cukor

kb. 4-5 dl víz

csipet só

búzadara


A töltelék: 4-5 db alma


Az élesztőt kis cukorral és liszttel fél csésze langyos vízben felfuttatjuk. A margarint elmorzsoljuk a liszttel, hozzáadjuk az élesztőt, a cukrot, sót és annyi langyos vizet, hogy nem túl lágy tésztát kapjunk. Langyos helyen fél órát kelesztjük.

Az almákat lereszelünk, lecsöpögtetjük, esetleg kis cukorral ízesítjük.

A tésztát kinyújtjuk téglalap alakúra, ráterítjük az almát, megszórjuk búzadarával és feltekerjük.

Kb. 2 cm-es szeletekre vágjuk és szorosan egymás mellé tesszük a tortaformába.

Hideg sütőbe tesszük és 180-200 fokon megsütjük.

2009. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Ez az almástorta nagyon jól hangzik! A kedvenc tortám az oroszkrémtorta egyébként. :) Lehet lesz mindkét fajta!

2009. aug. 16. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!