Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós beütötte a fejét a...

9 hós beütötte a fejét a parkettába - honnan tudom, hogy baj van?

Figyelt kérdés
Álldogállt a kanapé mellett és hátraesett szegénykém. Hatalmasat koppant, nagyon fájt neki. Utána megnyugodott, nem nyűgös, de nagyon félek, hogy baja lett. Honnan tudom ezt? Hallottam olyat, hoyg ilyenkor eltört egy gyerek koponyája. Mit csináljak? Minden esésnél nem rohanhatok kórházba... Az egyetlen számomra fura jel az volt, hogy rá úgy 2 órára beültünk az autóba, hulla fáradt volt - máskor ilyenkor simál elalszik - most meg folyton összerándult és nem tudott elaludni.
2009. aug. 15. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy gyerek koponyája nagyon rugalmas, sokkal nehezebben törik, mint egy felnötté.

Ha miután beütötte a fejét, és kb 10 perc múlva már nem sir, a viselkedése szokásos és men alszik feltünöen sokat, akkor nincs komolyabb baja. Ha aluszékony, az az agyrázkódásnak a tünete lehet, akkor célszerü orvoshoz vinni.

Ha az autóban nem tudott szokásos móson elaludni, annak valószinüleg az az oka, hogy a ütés helye fáj.

Egyébként rövidesen meg fogja tanulni, hogy ha esik, akkor dugja ki a posiját és akkor már nem fogja a fejét beverni. Ilyen idösen minden gyerek párszor elesek, nem kell idegeskedned.

2009. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!