Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy a 7 hós...

Miért van az hogy a 7 hós kisfiam nem akar enni kész ételeket egy ideje?

Figyelt kérdés
A hozzátáplálás mondhatni jól kezdődött (5 hónaposan kezdtük- tápszeres baba), örültem hogy majdnem 100 ml-t evett gyümölcsből és egy idő után főzelékből is. Egy ideje 20ml –t ha hajlandó megenni a főzelékből , nem hogy előre haladnánk az egy étkezés kiváltásával inkább vissza fele sül el a dolog. Egy pár kanál étel után megfogja a kanalat és nem hajlandó el engedni, sőt már a két kanalas módszert is kipróbáltam. Egy idő után keservesen elkezd sírni amíg neki nem állok a tápszer el készítésének . Erőltetni nem szeretném hogy nehogy több bajt csináljak. Mit tanácsoltok?
2009. aug. 14. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre egy ismerősömnek azt mondta a gyerekorvos,hogy ő még nem látott egy felnőtt embert sem tápszeren élni.:)

Szóval szerintem se erőltesd.Lehet a foga jön,az én lányom akkor szokott igazi cicifüggő lenni,amikor fogakat növeszt.Olyankor egyfolytában szopizna,de a szilárd táplálék nem kell.Szerintem bízd rá a dolgot.Mindig kínáld meg tápszer előtt,amikor szilárd kajás étkezést akarsz,aztán majd kialakul.

Ismerek olyat is,aki 9-10 hónapos koráig ezt játszotta,most 13-14 hónapos lehet,és kétpofára zabálja a fött kajákat és nem nagyon kell neki a tápszer.

2009. aug. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. aug. 15. 10:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!