Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babának kiforraljam...

3 hónapos babának kiforraljam még a cumijait, cumis üvegjeit?

Figyelt kérdés

3 hónapos, anyatejes a kisfiam, cumizik és napi 1-2 alkalommal tápszert kap pótlásként. (sajnos nem elég a tejem). Meg pár korty teát is iszik minden nap. Eddig forralva kifőztem miden nap a dolgait. Kell ezt még csinálnom? Meddig csináltátok?

Köszönöm, ha írtok!



2012. nov. 14. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom lassan 6 hónapos és én még kiforralom neki a cumisüveget.No nem minden nap,de hetente 2-szer biztos.Ő nem cumizik,így ebben nem tudok segíteni,de szerintem még egy ideig forrald neki :)
2012. nov. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem 7 hónapos múlt a kisfiam,és minden hétfőn kifőzöm a cumikat;cumisüvegeket.A játékait is heti egyszer,de azt csak mosogatószeres vízzel átmosom,átöblítem.Szerintem 1 éves koráig így csinálom.:-)
2012. nov. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
még nagyon kicsi, legalább fél éves koráig fertőtlenítsd, de 1évesig ajánlott!
2012. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát őszintén, van aki 1 éves koráig mindent fertőtlenít? Amikor már a baba csomószor megrágott és megnyalt mindent a lakásban? Egy 3 hónaposnak azért még időnként kifőzném, de nem naponta. Mindig, alaposan el kell mosogatni és ennyi. A cumi rész szoktam gyakrabban kifőzni, egy pici lábosban forraltam vizet és abba beledobtam. Ennyi.

Amúgy rendmániás anyuka vagyok, de azért nem sterilizálok mindent...

2012. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3 hónaposan még annyira picikék és törékenyek,sokkal fogékonyabbak a bacikra,stb.Én azt javaslom legalább 4-5 hónapos koráig maradjon ez a rendszeresség,esetleg 2-3 napra told el.

6 hónapos kortól lehet heti 1 alkalommal sterilizálni és fokozatosan csökkenteni.

2012. nov. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 hónaposan lett tápszeres a gyerekem, de én hetente 1x talán ha kiforraltam neki a dolgait. Azt mondta a doktornőnk, hogy az új cuccokat mindig főzzem ki, amiket meg sokat használ, azokat jó meleg vízbe mossam el rendesen és elég lesz.

Azt mondta egy 3-4 hónapos babát már nem kell annyira sterilen tartani, mert amint elkezd kúszni mászni, fogzani, annál hamarabb összeszed mindent.

2012. nov. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem mikrós sterilizálóm van, úgyhogy annyi időbe kerül sterilizálni, mintha csak elmosnám, úgyhogy én a 7 hónapos kislányomnál még mindent, minden nap sterilizálok, és egy éves koráig még biztos így fogok.

Főzögetni már lehet nem főzögetnék mindent, de a cumi részt azt biztosan. 3 hónaposan eszembe sem jutott volna nem sterilizálni, én max 6 hónaposan lazítanék...

2012. nov. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 hónap körül hagytam abba, mikor már úgyis csúszott-mászott, rágcsált mindent.
2012. nov. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na most,azt hiszem teljesen le leszek pontozva,de én az én babámnak nagyon ritkán főzöm ki a dolgait első perctől fogva.Pont annyi idős mint a tied,és eddig hála a jó égnek kutya baja.Meg magyarázom miért.Nekem édesanyám mindent sterilizált csecsemő koromban és mégis mindig szájpenészem volt.Van úgy ,hogy még mai napig is néha kijön pedig már nem vagyok baba:)A cumijának van egy kis pohár abban rózsa méz és ha nem használja illetve nincs a szájában ebben tartom.Ja és hozzáteszem én is rend mániás vagyok.
2012. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!