Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyorsan leszoktatni a tà...

Gyorsan leszoktatni a tàpszerröl?

Figyelt kérdés

Olcasom több forumon hogy tejpépet adnak a babàknak,és kb 6 honaposan emellett csak napi kétszer tàpszert.

Ez rendjén van?

Nem értek hozzà,az én babàm 5 hos tàpszeres,napi 5-6 alkalommal issza,de én azt hittem hogy ez igy is lesz és kb 8 honapos koràra csökkentem 4 alkalomra,mellette egy ebéd,és uzsi kivàltàs gyümölccsel,zöldséggel,és kb 1 éves koràra csökkentem napi 2 adag täpszerre.

Rosszul gondoltam?

Tényleg elég napi 2 alkalommal tàpszer 6 honaposnak,és mellé tejpép,gyümi stb?

Segitsetek légyszi


2009. aug. 13. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő elfogadható,ha te tápszert szívesebben adsz neki,tedd azt,ártani nem fogsz vele a kicsidnek.
2009. aug. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég 2x, ha már eszi a kanalast akkor inkább azt egye.
2009. aug. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bőven elég reggel és este tápszer a picinek. Az anyagiakról meg nem is beszélve. Váltsd ki az ebédre adott tápit főzelékre, a tíórait gyümire, uzsit meg tejpépre. Remélem segítettem
2009. aug. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor nem értem.... Mindenhol azt olvasom, hogy a gyereknek 1 éves koráig meg kell innia fél liter tejet, vagy tej alapú anyatejpótló tápszert. Akkor most már én is a kérdező értetlenségével állok a dolog előtt. Az én lányom is 6 hónapos, így eszünk: reggel tápszer, ebéd előtt gyümi, délben zöldség (krumpli, srépa, cékla...) tápszerrel kicsi turmixolva, vagy, ha nem érkeztem főzni, akkor tejpép, a nap többi 2-3 etetése szintén tápszer. MA akarom kiváltani az egyik délutáni etetést nem tej alapú hajdinás péppel. Sok sikert, Örömteli babázást!
2009. aug. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ht en spec marhara orulnek, ha enne a tapszerta babam, de amiota rajott, hogy nemcsak a tapszer letezik, alig eszi.

4x eszik naponta, ha reggel -este sikerul tapszert konyorognom bele (tehat 2x), akkor en mar boldog anyuka vagyok. ja, 5 hós.

a masik 2 etkezese fozelek reggel (tök-alma) es delutan sinlac vagy tejpep

szerintem NEM elég, de a bebim nem erti, ennyit eszik, jol alszik, boldog baba.

(8 kilós, kicsit tobb, 700 milit eszik egy nap, ha jol megtomom, ebbol kb 400 tej :( nagyon nem eleg)

(150 tapszer reggel, 150 almatok tizorai, 100 sinlac, 150 tapszer a vacsi, ez az atlagos, és KEVES)es tok kis husi gyerek, beszol a szomszed a minap, hogy nem kicsi gyerek, hat, ja, de orulnek, ha többet enne)

2009. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2x reggel este , 2x 200-250 ml és megvan a fél litykó. Ha meg tejpépet is kap, mivel az is tejalapú (az is tápszer, csak sűsűbb) bőven megvan. Emellett ehet egy gyümit, meg egy főzit. És teljes a repertoár:)
2009. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5 HÓNAPOSAN NEMIGEN ESZIK MEG 250ML-T GONDOLOM...
2009. aug. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

jaja, öt hósan nem eszi meg a 200at, vagy ha megis, akkor kijon belole, ha hasal.. szinte minden kisbaba bukik ha hason van, es bar azt mondta a dokim, hogy ha a hasalas miatt bukik az nem baj, azert szerintem 2 decinel tobb megterheli a kis pocijukat

(nekem mielott kostolt es etkezest valtottunk, 4x200at evett, es teljesen jo volt. de szerintem 200nal tobbet adni nem feltetlen jo otlet)

2009. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6 hónaposan már megivott 200 at a babám, de ha más baba kevesebbet iszik, tejpépel együtt megvan az 500.
2009. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szomorú hogy mindenben azt keresitek , hol lehet belekötni...
2009. aug. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!