Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lefagyasztanátok most a...

Lefagyasztanátok most a babátoknak reszelt almát?

Figyelt kérdés
A kisfiam még csak 7 hetes, de tápszereres. Úgyhogy amint lehet megpróbálkozunk majd a szilárd étellel. A kertünkben van almafa. Érdemes most lefagyasztani a reszelt almát? Bár nagyon savanyú az alma és hát nagyon cukrozni nem lehet. Milyen lenne, ha kiolvaszanám? Egyáltalán mekkorára kell lereszelni?
2009. aug. 13. 06:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a picinek akarod eltenni,akkor elég,ha csak meghámozod.A fagyasztástól megpuhul,és ha használni akarod,akkor elég egy kevés cukorral megpárolni.

Ha sok az almád,magatoknak cukorral,fahéjjal megpárolva is elteheted.Én csak a magházát szedem ki,az almát héjastól ledarálom,megpárolom és adagokban lefagyasztom.Bármikor felhasználhatom akár szósznak,akár pitébe.

2009. aug. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
hát én almát nem fagyasztanék le,mert frisset mindig kapsz.Tedd el esetleg cikkekre szeletelve és ugy fagyazd le őket egy tálcára rakva,mikor megfagyott akkor berakhatod egy zacsiba,igy csak annyit veszel ki késöbb belőle amennyit akarsz.ezt az almát inkább az ételekbe főzve jol feltudod használni.Szinte minden ételébe tehetsz majd de simán hussal is megeheti majd,igy nem megy kárba az almátok,de reggelinek adni mindig tudsz frisset venni.
2009. aug. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!Hááát,őszintén szólva,nem.A fagyasztott dolgoknak, bármit is csinálsz vele,marad egy kis mellékíze.Nálunk is annyi gyümölcs,zöldség van a kertben,hogy alig győzzük enni,de nem teszek el belőlük.(csak befőttként,de az más,mégiscsak tele van cukorral)

Én is egyet értek azzal,hogy ősszel/télen is kaphatunk majd a boltban,frissen és inkább abból vennék.

Ha pedig savanyúbb fajta,lehet,hogy nem is fogadná szívesen a babád.Persze nálad a döntés,próba képpen eltehetsz egy keveset.

2009. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem fagyasztanám le, főleg ha savanyú. Sokkal inkább barackot és meggyet.

Amúgy lehet kapni üvegreszelőt (almareszelő), ami teljesen pépesre reszeli az almát. Bár én inkább botmixerpárti vagyok, nekem nincs türelmem üvegreszelgetni. Botmixerrel fél perc alatt tök jó pépes állaga lesz minden gyüminek, az almának is.

2009. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!