Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell adni a D-vitamint...

Meddig kell adni a D-vitamint a babáknak?

Figyelt kérdés
Úgy értem a lányom kilenc hónapos, és eddig adtam. Nem tudom, hogy ha jön a nyár nyáron is kell adni a napi egy cseppet, vagy lehet szüneteltetni, és majd összel újra kezdeni?
2008. máj. 23. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
addig kell amig szopik mert nincs a tejben
2008. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Eredetileg egy éves koráig. Nekem két gyerekem van azt javasolta a védőnőm,hogy adjam egy éves kora után is.
2008. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Amit az első válaszoló írt,az a konakion,K vitamin az nincs az anyatejben.

A vigantol cseppeket az a D vitamin az orvos ítéli meg,hogy meddig kell adni.A kutacs nagyságától függően.1 éves kor körül szokott záródni,de van akinek később,azzal tovább szedetik.Vagy akinek túl nagy,annak 2 cseppet javasolna naponta.A napfény pedig segít hasznosítani csak,de nem kell nyárra sem abbahagyni,hacsak a dokitok nem azt javasolja.


Boldog babázást.

2008. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doki, hogy 1 éves korig és a következő életévben a téli időszakban.
2008. máj. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen az orvosod döntse el.Mert a D vitamin csontosodást okoz,ezért szedetik a kisbabákkal amíg nem záródik a kutacs.De csak akkor,ha szükséges.Mert néhány esetben nem az.Van ismerősöm,akinek a kisfiának 3 hónaposan záródott a kutacsa,meg kellett miatta műteni,mert nincs hely az agynak a növekedéseben.Ez okozhat gyengeelmélyűséget,és más fogyatékosságot is az ilyen esetekben.

Tehát az orvos mindig egyénileg mérlegel.Gyengébb csontozatú babákkal tovább szedetik.


Üdv,3-ik válaszoló.

2008. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

én úgy tudom, hogy legalább 2 éves korig.

És nem csak a csontosodásért felel, hanem az immun rendszert is erősíti. D vitamin híán (tavasszal és összel, amikor már nem süt a nap - és a felnőtt szervezet sem tud már előállítani kellő mennyiségű D vitamint), mi is könnyebben leszünk náthásak, influenzásak stb.

Szóval ha az orvos máként nem rendeli sokáig! akár ovis korig.

2008. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!