Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOkan mentek vissza (ha a...

SOkan mentek vissza (ha a baba 2éves lesz) dolgozni?

Figyelt kérdés

Holnap után lesz 1 éves, de már most beleőrülök, hogy ha nem történik csoda akkor vissza kell mennem dolgozni.

A gyed ugye 28 ezer, a csp. 12 ezer, azon kívül még "járha" valamilyen támogatás? (Apa 105000 kap)


2009. aug. 11. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na ezért megyek vissza dolgozni, mikor kislányom 7 hónapos lesz.... nincs más megoldás, anyagilag, Nekünk még a gyed is érvágás, hát még a gyes.... bár amellett lehet dolgozni. Amúgy nem tudok más támogatásról.
2009. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajna ezen kívül semmi.

Az én férjem most hagyott itt minket, 22 hós a lányom és 29 hetes terhes vagyok. Semmit nem küld és az emelt családin kívül nem kapok semmit. Én is kapom a gyest a családit és ugye így nem megyek dolgozni még egy darabig. :( Sajna ez van.

2009. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Basszus... akkor, én még jó helyzetben vagyok. Kitartás lányok. Remélem egyszer jobb helyzetben lesztek, leszünk :(
2009. aug. 11. 22:47
 4/11 anonim ***** válasza:
22 hónapos nekem is a fiam (még jó hogy következő baba nincs a pocakban nálam) és én is egyedülálló vagyok, se gyerektartás, se semmi. Szeptemberben megyek vissza dolgozni. Mondjuk én nem bánom, eleve így terveztem.
2009. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is 2 éves korában megyek vissza. Próbálok még 2-3 hónapot ráhúzni a szabikkal, de aztán nincs mese. Nekem is nagyon szorul a szívem, de manapság egy munkahelyet (és fizetést) meg kell becsülni... Nincs más hátra. De álmodozom róla, hogy majd a másodikkal megint eljövök és akkor megint itthon lesz velem a nagy kisfiam is...
2009. aug. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tervezem hogy visszamegyek,szeretnék 3 éves koráig itthon maradni.Na nem azért mert jól állunk anyagilag(kevés a pénzünk)de vártam 10 évet erre a babára,és nem akarom 2 évesen bölcsibe adni.Valahogy biztos megoldjuk az anyagiakat,nekem jó férjem van,aki bíztat hogy maradjak itthon a picivel.Összeszorul a szívem lányok amikor a soraitokat olvasom,hogy elhagyott benneteket a párotok. :( Minden jót kívánok nektek,és a kis babátoknak!Puszi nektek!
2009. aug. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én sem megyek vissza dolgozni,csak ha letelt a 3 év.Most megpróbálok tanulni valamilyen olyan szakmát,amit esetleg tudnékbabamelett itthon is csinálni,vayg mikor apa hazajött.De egy percig se irigylem azokat akik egyedül maradtak a babával.Egy gyereket én is neveltem egyedül,tudom mi az,de hála találtam egy normális,imádnivaló férfit aki nagyon jó ember.Nálatok is igy lesz,fel a fejjel.Most van egy 7 hós közös babánk,mégeggyet szeretne a párom,de én már mondtam neki,hogy egy nő annyi gyereket válalljon amennyit egyedül is feltud nevelni.Én már égettem meg magam,és jobb félni.Kitartást nektek.
2009. aug. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%

Ne haragudj de én biztos nem hagynám otthon 7 hónaposan a babámat...Ki van vele ilyenkor? Tuti, hogy nem élném túl ha mást hívna majd anyunak... Biztos semmi más megoldás nincs?

Ilyenkor van a legnagyobb szüksége rád!!!

2009. aug. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok. Én is visszamegyek a 2. év letelte után, így is terveztem, meg hát anyagilag nem bírnánk. Férjem 95.000.- Ft-ot hoz haza, és nem is várom el tőle, hogy ha egyszer már hazajött, akkor 1 óra itthonlét után (vagy esetleg haza se jöjjön és munka után) ismét elmenjen dolgozni csak azért, hogy több pénzünk legyen, mivel imádja a kislányát, nagy a "szerelem" kettejük között, neki is jár az, hogy a családjával legyen, hiszen így is kevesebbet van ő a picivel, mint én. Én is ráhúzok még 2-3 hónapot a szabadságokkal, így talán nem lesz olyan vészes.

Akinek így alakult, hogy visszamegy/vissza kell mennie dolgozni, az biztos, hogy ezerszer átrágta már, és biztos, hogy nincs más megoldás, akár 2 éves a gyermek, akár 7 hónapos.

Szép napot minden anyukának!

2009. aug. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is visszamegyek, ha a fiam 1 éves lesz. Igaz fél állásba (már 10 év óta így dolgozok), ami pedagógusként heti két délelőtt. S anyukám vigyáz a picire, mivel nyugdíjas.

Igazából nem a pénz miatt megyek, de mivel hívnak vissza nem mondhatok nemet, mert hátha később már nem hívnak, s vesznek fel mást.Nekem meg nagyon kényelmes a félállás+Gyed, később Gyet.

Mondjuk bölcsibe, idegenre nem hagynám.

2009. aug. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!