Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapja próbálom a hozzátápl...

2 hónapja próbálom a hozzátáplálást és nem megy. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
8 hónapos a babóm. Még nem tudtam kiváltani egy étkezést sem. Eszeget de keveset. Neki kényelmesebb az anyatejci. Vagy ha álmosabb akkor főleg nem megy. Van amikor kötöm fel az előkét már akkor hisztizik h. nem kell neki. Próbáltam már gyümit és főzit is. Hogy lesz ebből valami? :( Ja és a foga még nem jön.
2009. aug. 11. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Már sokkal előbb kellett volna elkezdened.Most már nagyon nehéz lesz hozzászoktatni az új ízekhez és a rágáshoz.Egyszerre csak egyfélével próbálkozz,minden evésnél egy keveset.De ismertem olyan gyereket,aki másfél évesen sem akart rendes kaját enni.Remélem,a tied enni fog idővel.
2009. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anytejesek vagyunk. 6 hosan keztük a hozzátáplálást ez miért van későn? Nem Értem!?
2009. aug. 11. 22:12
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
elökénél már nekem is sír de az én babám eszik ,igaz nem mindent és finomabb a tápszer .Multkor hallottam fél füllel egy anyukát beszélgetni 14 hónapos a babája és szinte csak tápszert eszik. Szóval van ilyen is!
2009. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is hisztizik ,sőt csapkodja a kanalat a kezemből:( légy határozottabb vele! A fiam a csapkodás után egyszer csak gondol egyet és simán megeszik 220 főzit vagy gyümit. Szóval ravaszak ám. Legyél kitartóbb!
2009. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nekünk se ment az elsö probálkozásra nem volt csak pár kanál 3 hét után szünetett tartottam.Nem érett a hozzátáplálásra! 2 hét,Szünet után elöröl kezdtem mindent és szépen 1 hét után már volt mennyisség.
2009. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Én 4 hónaposan elkezdtem szépen lassan (nem volt elég a tejci, nem hízott a babám, és nem akartam csak tápszerezni), és nincs semmi problémánk. Kislányom mindent megeszik, és elég komoly mennyiségeket is. Szóval, fontos, hogy elég korán elkezdődjön a hozzátáplálás. Plusz, Én is a kitartásra szavazok, kislányom ma már nagyon rafkós, néha Ő is tiltakozik, de Én addig nem tágítok, amíg nem eszik rendesen. Eddig mindig Én nyertem, látta, hogy úgysem hagyom annyiban, és feladta a "harcot" eddig mindig. Ezt ne úgy képzeld, hogy megtömöm ilyenkor, egyszerűen csak újra és újra és újra odatartom Neki a kanalat, akárhányszor löki el, vagy veri ki a kezemből, stb., és egyszercsak elkezd enni, érdekes módon.
2009. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ronottál el semmit, sőt! Nagyon jól tetted, hogy 6 hóig csak anyatejet kapott, ha hamarabb kóstoltattál volna ele, akkor sem fogadta volna el. Van ilyen, szerintem tarts pici szünetet, majd próbáld megint. Nyugi, menni fog, és semmiről nem vagytok lekésve.
2009. aug. 12. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyen a helyzet. 8 hós alányom és alig eszik meg bébikaját...a mienk persze kéne... A védőnő ajánlotta hogy akkor adjak neki a mienkből ez beváltnak látszik!
2009. aug. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam vele, hogy minden szopi előtt kínáltam egy ízzel. Reggel 1kanállal,tízórai 2,ebéd 3, uzsi 4. Másnap reggel 2-3 kanál,tízórai 4-5,ebéd kb10. Másnap tízóraira már megevett egy adagra valót, igaz utána még egy picit szopizott. Rájött hogy akkor kap cicit, ha eszik előtte abból amit kínálok neki. Az uzsonnát ugyanígy váltottuk ki, de még azután is szopizik. Reggeli-ebéd-vacsi kizárólag szopi.
2009. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok-sok segítséget!

Ma már megevett kb. 70ml sütőtököt. Egy kicsit határozottab voltam. Hurrá! Alakulunk! :)

2009. aug. 12. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!