Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 4 hónapos és 2...

Mit tegyek? 4 hónapos és 2 hetes a kisfiam, de már nem elég neki a cici. Kezdjem el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
4 hónapos múlt, de már négykézlábra áll. Forgolódik és sokat mocorog. Estére már nem elég neki a tej amit szopizik. A tápszert nem fogadja el. Vettem tejbedara pépet amit 4 hónapos kórtól lehet adni és tettem bele neki pici barackot. Nagyon ízlett neki. Akkor most kezdjem el a hozzátáplálást? Eddig igény szerint szoptattam. 3900g-mal született most 7400g.
2009. aug. 11. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Folytasd szerintem az igény szerinti szoptatást, jól csinálod. Nem tudom, mert nem írtad, fejni próbálsz-e, illetve gyakrabban mellre tenni, hogy kicsit több tejed legyen? Esetleg a lefejt tejedet adni neki, miután abbahagyta az evést?

Tápszert ne adj neki, ha kell más kiegészítés, egy kis gyümölcs jöhet, bár az is jobb lenne napközben.

2009. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van elég tejem, nem szoktam fejni. Próbáltam míg kissebb volt, de nekem nem segített. Próbálok sokat inni, meg alkohol mentes sör, tejszeporító tea, de nem használt nekem. többször teszem cicire, de sokszor nem kell neki.
2009. aug. 11. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég a tejed, de nem elég laktató már neki. Mi is így jártunk. De folytattuk a cicizést. Most ott tartunk, hogy 7 hónapos, semmi nem kell neki csak cici. Így ébred enni éjszaka is kétszer! Pedig előtte már hónapokig átaludta az éjszakát.

Ha újra csinálnám én biztos elkezdeném már 4 hósan hozzátáplálni!

Főleg, hogy a nagyokkal semmi ilyen gondom nemvolt. Igaz nem is volt ilyen hozzátáplálás. Már 3 hónaposan adtunk mindent.

Ezért a 4. gyerekkel kínlódok a legtöbbet.

2009. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne emészd magad, én azt tettem sajnos. Ugyanígy voltunk mint ti, mi elkezdtük a hozzátáplálást olyan formában, hogy este, amikor kevés volt a tejci kapott tejpépet, aztán később már délben egy kis gyümölcsöt. Ugyanúgy és ugyanannyit szopizik mint előtte, csak most már jól is lakik és hízni is kezdett. Hiába ette meg a napi közel egy liter tejet, éhes volt és nem hízott, úgyhogy mondhatja a sok nagyokos hogy fejjél, meg próbálkozz, de könyörgöm ki tud 2 liter tejeket fakasztani? Semmi baja nem lesz egy kis plussztól. Azóta a kisfiam sokkal kiegyensúlyozottabb, kicsattan az egészségtől, szebb színe van, jobban nő a haja és a körme, szóval biztos számít. Te tudod mi a legjobb a babádnak, tedd azt amit érzel, sok sikert kívánok hozzá.
2009. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már nyugodtan elkezdheted a hozzátáplálást, én a helyedben nem adnék tápszert, bár én tápszer ellenes vagyok. Most van barack, adjad neki, pláne ha izlik neki. Sárgarépa, krumpli, meg van egy csomó friss zöldség ami mehet már neki.
2009. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!