Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hibát követek el? 7 hónapos a...

Hibát követek el? 7 hónapos a babám és bolti háztartási kekszet adtam neki.

Figyelt kérdés
Fogzik. Eddig sem haladtunk igazán a hozzátáplálással, de most semmit sem fogad el, ezért végső elkeseredésemben háztartási kekszet adtam neki, amit szívesen csócsálgat, sír, ha elveszem. Nagyon figyelem, nehogy lenyeljen belőle darabot. Szerintetek ehet már ilyen kekszet?
2009. aug. 11. 09:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, akkor azt is légyszives nézd meg, mikori a dátum a cikk alján! Biztosan tavalyi vagy azelőtti cikket találtál!

Ugyanis a LEGÚJABB kutatások alapján fél éves korban el kell kezdeni a glutén tartalmú ételek bevezetését!

2009. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Ugyanis a LEGÚJABB kutatások alapján fél éves korban el kell kezdeni a glutén tartalmú ételek bevezetését!"


Na ne fárasszál mááár....


A honlap, ahonnan én informálódtam pl:

A Pécsi Tudomány Egyetem Egészségügyi Főiskolai Karán szereztem dietetikusi és élelmezésvezetői diplomát. A főiskolás évek alatt jeles átlagot vittem és jelesre diplomáztam. Diplomamunkámat egy ritka, a főiskolán sem oktatott betegség, az akut porphyria dietoterápiájából írtam. A főiskolát megelőzően is egészségügyi iskolákat végeztem. Először a Felnőtt Ápoló, majd a Fizioterápiás Szakasszisztens végzetséget szereztem meg.

Kezdő dietetikusként a Szent Imre Kórház Diabetológiai osztályán helyezkedtem el, majd a Csepeli Egészségügyi Szolgálat Diabetológiájára kerültem, ahol az ország egyik legjobb diabetológiai csapatának a tagja lettem. Elmondhatom ezért, hogy kiemelt területem a cukorbetegség, terhességi diabétesz, PCOS (policisztás ovárium szindróma) dietoterápiája. Feladatom a betegek egyéni és/vagy csoportos oktatása, diétás nyomon követése, ellenőrzése és szükség szerint egyéni étrendek összeállítása.

Jelenleg kislányommal vagyok otthon, aki sajnos tej- és tojás allergiás. A dietetika számomra nem egy munka, hanem a hivatásom, hobbym! Rendszeresen járok továbbképzésekre, konferenciákra (nem a pontszámokért!), olvasok szakmai lapokat. Tagja vagyok a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének, a Magyar Diabetes Társaságnak, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozók Kamarájának.

„Belekóstolok” sok mindenbe, ami a szakmámmal kapcsolatos. Cikkeket írok magazinoknak, cukorbeteg honlapnak, és a HarmoNet tanácsadója vagyok. Étlapokat állítok össze óvódásokat (van közöttük lisztérzékeny, tejfehérje és tojás allergiában szenvedő is), kisiskolásokat, időseket ellátó élelemezésnek, egyéni, személyre szabott étrendeket készítek, egészségnapokon veszek részt. Kerestek már meg a közszolgálat televíziótól, előadásokat tartok továbbképzéseken, három évig egy orvos továbbképzésen gyakorlati vezető lehettem és a Flora Szívakadémia dietetikusa voltam.


1 perc alatt te is megtaláltad volna az idézet alapján és akkor nem írsz ilyen "okosságot".

A másik forrás fél évvel ezelőtti.

Majd adjál meg te is idézetet, forrást, dátumot, satöbbi. Biztos igazad van amúgy... Ja... És akkor készült róla tanulmány, cikk és meg lehet hivatkozni nyugodtan.

2009. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Bátyám kisfia tej, tojás és lisztérzékeny. 1 éves kora után kapott először gluténtartalmú ételeket...

Felkerestünk egy szakembert, ő mondta, hogy kezdjük el fokozatosan bevezetni a glutént. Neki jobban hiszek, mint neked! Mégha felsorolsz mindenfélét, akkor is.

2009. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hűha, most jól megkavartatok. Vettünk babakekszet, kap napi 1-et a fiam. Én 30 éve csokizabáló vagyok, mégsem vagyok cukorbeteg, sem kövér. Szerintem is hajlam kérdése, és akkor ígyis-úgyis kialakul az allergia.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2009. aug. 12. 22:42
 15/16 anonim ***** válasza:

A beidézett linkből egy információ:

"A hugom lisztérzékeny, 1 éves kora körül azt vettük észre hogy hasmenése van állandóan, és mindent kihány , nagyon lefogyott szinte csont és bőr volt mire felismerték az okot - vidéken"


Akkor nem igazán értem, hogy miért is ehet 3-4 éves koráig bárki és bla-bla-bla. Ez enyhén üti a "fél éves korban nem lehet baj, sőőőt" szöveget szerintem. De lehet a kislány volt buta, mert nem tudta, hogy 3-4 éves korig lekponaka bélbolyhok és csak hisi, hogy lisztérzékeny lett. Esetleg neki se kellett volna glutént kapni 1 éves korig minimum és akor más lett volna a kása...

2009. aug. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Tudom, ezer éves a kérdés, de én a tejes részen akadtam ki. Nem hinném, hogy azért lett a szomszéd gyereke tejallergiás, mert túl korán adtak neki tejet.

Ilyen elv alapján nekem is durván allergiásnak kellene rá lennem. Anyunak sosem volt teje. A kórházban ugyan még anyatejet szoptam (nem anyuét, hanem egy szobatársáét), de miután hazamentünk, végig tehéntejet ittam. Csecsemő korom óta, mert csak az volt. Semmi bajom nem lett. Sőt, ma is úgy iszom a tejet, mint más a vizet. Úgyhogy ne mondjuk már, hogy ettől van...

2009. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!