Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hibát követek el? 7 hónapos a...

Hibát követek el? 7 hónapos a babám és bolti háztartási kekszet adtam neki.

Figyelt kérdés
Fogzik. Eddig sem haladtunk igazán a hozzátáplálással, de most semmit sem fogad el, ezért végső elkeseredésemben háztartási kekszet adtam neki, amit szívesen csócsálgat, sír, ha elveszem. Nagyon figyelem, nehogy lenyeljen belőle darabot. Szerintetek ehet már ilyen kekszet?
2009. aug. 11. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Miért ne ehetne? Akár kiflit is adhatsz neki.Az enyémek ilyen korukban már sok darabos ételt ettek.És nem nyeltek félre semmit.Ha csak most kezdted a hozzátáplálást,akkor ne csodálkozz,hogy nem fogad el semmit.Nem szokta meg az új ízeket,nem tud még rágni stb.Idő kell hozzá,mire "rendesen" fog enni.Türelem.
2009. aug. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
6 hónapos korától próbálkozunk a hozzátáplálással, mégsem eszik, csak szopizni akar. Köszi, akkor nyugodtan adom neki a kekszet.
2009. aug. 11. 09:36
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Hááát, érdekes. Még nem taert sehol a hozzátáplálás, de darabos és lisztes terméket kap.

Reméljük, hogy nem most derül ki, hogy lisztérzékeny és reméljük, hogy nem nyel le nagyobb darabot véletlenül.

2009. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor most mégse adjam. Sír, ha elveszem. Szerintem a fogacskája miatt nem eszik. Eddig sokfélét kostólgatott, csak mennyiséget nem evett. Max 60 ml-t evett eddig/étkezés. Már kostoltunk: őszibarack püré, különböző bolti gyümölcs püré, főzelékek, főtt rizs, burgonya, Sinlac.
2009. aug. 11. 09:41
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan adhatod, semmi baja nem lesz tőle, de maradj vele nehogy beszaladjon neki egy darabka.
2009. aug. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol kifejezetten ajálnják a glutén tartalmú ételek bevezetését 6 hós kor után.Biztos hogy semmi baja nem lesz!A lisztérzékenység nem ezen fog múlni.
2009. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Gluténtartalmú ételeket már 6 hós korban el kell kezdeni bevezetni!

Ha a nagyon félted a babádat, akkor próbáld ki a HIPP babakekszet, ez 6 hós kortól adható. Ugyanolyan kemény, mint a háztartási keksz!

2009. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 11. 12:31
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
9.37-es miért kell ilyen rosszindulatúnak lenni? Miért lenne lisztérzékeny? Nem így kell felfogni a dolgokat! Ha izlik neki akkor egye nyugodtan. Vegyél neki kölesgolyót az elovad a szájába, hátha izlik neki az is. Meg ott vagy mellette és nem tud akkor lenyelni nagyobb falatot. És a gluténtartalmú ételt már igen is be kell vezetni 6 hós kortól.
2009. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9.37-es vagyok és nem írtam egy sort se rosszindulatból.

A kedvetekért 2 percet töltöttem a neten kereséssel. Íme az eredmények, amik ide vágnak (további 2 perc munkával további anyagok tölthetők le, kulcsszó a glutén és hozzátáplálás volt...)

1. forrás:

A mai anyukák gyerekkorában a maitól sokban eltérő tanácsokat adtak a szilárd táplálék bevezetésével kapcsolatban.

Gyakran hallom az anyukáktól, nagymamáktól, hogy „én bizony adtam neki …” vagy „nem lett semmi baja tőle” stb. Sajnos azonban egyre több gyermek szenved valamilyen ételallergiában. Hazánkban a leggyakoribb ételallergia a tehéntejfehérje- és a tojás allergia!

Ezért és a táplálkozástudomány legújabb eredményeinek ismeretében idővel változtak az hozzátáplálás ajánlásai.

A csecsemőkorban túl korán adott ételek nem feltétlenül okoznak azonnal problémát, előfordul, hogy felnőttkorban jelenek meg a tünetek, panaszok!


Hozzátáplálás, Gabonafélék

A búza, árpa, rozs zab és az ezekből készült termékek, lisztek ún. glutén fehérjét tartalmaznak.

Glutén tartalmú ételeket lehetőleg 1 éves korig ne adjunk a babának.

A rizs, natúr cukormentes kukoricapehely viszont jól alkalmazható helyettük már 6 hónapos kortól.

A babakeksz, babapiskóta ne szerepeljen az étrendben egy éves korig. Glutént, tojást tartalmaznak, sok bennük a cukor, ami rongálja a fogacskákat és elveszi az étvágyat, leszoktatják a babát más egészségesebb ételről. Sok rossz evő gyerek „karrierje” kezdődött már ezekkel a termékekkel.


2. forrás:

egyes tézisek szerint a fokozott allergiaveszély miatt, 1 éves korig csak a gluténmentes gabonapelyhek adása javasolt, a gluténesek viszont elhagyandóak...! A Kismama Magazin ajánlása szerint a gluténes gabonákat kaphatja 1 éves kor előtt is a baba, viszont a gabonák bevezetésénél először mindenképpen a gluténmentesekkel kell kezdeni, majd ezeket kövessék a gluténesek a fent megadott sorrendben! Lisztérzékeny családoknál erre különösen kell figyelni a csecsemőnél!


Lehet bele rosszindulatot magyarázni, nem fogod tudni, hogy lisztérzékeny-e a gyerek, mert nem lesz tőle rosszul holnap tőle. Nem érett rá a gyomra és tönkreteszi a bélbolyhokat, hosszútávon pedig szépen kialakul a lisztérzékenység. Ismeretségi körben van ilyen, tudom, hogy nem most fogsz rájönni, ha ez a baja a gyereknek. Ki lehet ennek érdekében bírni pár hónapot!


Lehet hívni, aminek akarjátok, de ha nem néztek utána, csak "én így szoktam", az nem biztos, hogy jó is a gyereknek. Régen nem tudták, mitől alakul ki az allergia, régen mindent lehetett. Sokan ma is mindent engednek, ha szerencséjük van, akkor 20 év múlva kijelenthetik, hogy nem lett allergiás a gyerek. Ha nincs szerencséjük, akkor ciki... Mert utána a gyerek viseli a következményeket úgy min. 50 évig, végig egész életében.

Nekem tejjallergia gyanú volt a gyereknél, nem volt senkinél a családban, csak a dokinéni gyanította valamiért. Vigyáztam a tejtermékkel (nem kap, most 3,5 éves), a szomszéd szidott, mint a bokrot, hogy milyen hülye vagyok, az kell a fejlődéshez, nem lesz baja tőle. Néha, ha ott volt a gyerek az ő ugyanakkora gyerekével, akkor simán adott az enyémnek is mindent. 3 éves volt a gyereke, amikor kiderült, hogy TEJALLERGIÁS. Sokat köhögött, fojt az orra, hónapokig vizsgálták, mire rájöttek. Kérdem én, ki a hülye??? Azóta mondja sokszor, hogy hááát, igazam volt, ő is vigyázhatott volna, ha nem kapja meg a szervezete korán, akkor lehet, hogy nem lesz allergiás. Reméli, hogy kinövi még. Én tudom, hogy hogyan kell étkeztetni egy tejallergiást (oviban, iskolában külön kaja, te viszed neki, satöbbi.) A LISZTÉRZÉKENYSÉG ennel százszor rosszabb.


És nem paráztatni akarok senkit, de 1 éves korig azért ki lehet bírni glutén nélkül! Én kölesgolyót adtam a gyereknek, az ismeretségi körben mindenki, imádják a picik.

No, hosszú lett, de mérges vagyok...

2009. aug. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!