Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Úgy érzem befordul...

Mit tegyek? Úgy érzem befordulok, megőrülök így.

Figyelt kérdés

Két gyerekem van,a kisebbik 7hónapos lesz a héten.A nagy már iskolás.

A problémám az,hogy gyakorlatilag semmi de SEMMI nem történik velem-körülöttem.Minden napom abból áll hogy reggeltől estig ülök a lakásban a kislánnyal(meg néha a nagy fiúval),este 7kor hazajön a férjem fáradtan,jól kiordítozza magát és fekvés.Ahol élünk,nincsenek barátaim,anyum itt él de ő meg nem nagyon lát szívesen,pláne nem hetente többször.

Szeretnék legalább hétvégenként kimozdulni,de a férjem mindent lefúj.Ő nem kiváncsi senkire,ő fáradt.Ha nagy nehezen kihisztizek egy programot,akkor max lemegyünk sétálni a ház elé,vagy a városba.

Ők a fiammal hétvégenként eljárnak uszodába,persze akkor se visznek,miért is vinnének,mit csinálnék ott.Év közben a férjem meccsre jár ahová nem lehet pici babát vinni,meg meccset szokott vezetni,akkor is 5-6órát elvan itthonról én meg csak ülök és várom haza.

Hétvégén összevesztünk és kijött belőlem,,hogy ez így nekem nagyon kevés,be vagyok zárva a 4 fal közé,de annyit válaszol,h "ki mondta neked hogy ne menj el anyádhoz" meg hogy ott a busz üljek fel ha nem tetszik valami.Mondom persze uszodába el kell menni,válasz: Még jó,el is megyek...Majd Te döntöd el hova mehetek nem?

El akartam menni bababörzére de nem vitt le,menjek busszal,lemennék busszal,de pénzt se ad,akkor hogyan? (Minden pénz nála van,magával hordja a családi kasszát és naponta hagy itthon nekem 1500-2000 ft-ot.)

Erre a végső válasza az volt hogy a gyerekvállalás ezzel jár,tudhattam mikor vállaltam a kislányt...

Annyira elegem van,tényleg el kell magam teljesen temetnem? Hisz nem discoba akarok menni,és nem is minden nap,de néha,hétvégén mondjuk,kicsit kimozdulni,akármi... :(


2009. aug. 10. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen megértelek,és nagyon sajnálom,hogy így áll a dolgokhoz a férjed...Szomorú...

Sok férfi azt hiszi,hogy az anyukák akik gyesen vannak,csak egész nap csak vakációznak meg ilyenek...pedig igenis ki kell kicsit kapcsolódni néha,mert tényleg beleőrül az ember.Persze biztosan ő is elfárad a melóba,de ettől még van családja,és élni kell családi életet ugyanúgy.Nem hiszem,hogy egy séta olyan kimerítő lenne.Ismerkedj meg ottani anyukákkal (pl. játszótéren),és kezd kicsit összejárni velük.Az meg egyenesen téboly,hogy nem hagy otthon neked pénzt,mert mi van ha valami történik,és mondjuk nem tudsz egy gyógyszert hirtelen kiváltani vagy akármi....Ilyenekkel érvelj,hátha beválik a dolog.Gondolom fiatalok vagytok mindketten,nem várhatja el tőled,hogy "bepenészedj a lakásba".Attól még,hogy van gyereketek nem áll meg a világ,és nem kell lemondani mindenről (neked ugyanúgy nem,mint ahogy ő sem mondd le semmiről). Próbálj meg beszélni még vele ezekről a dolgokról...Sok sikert kívánok neked!

2009. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az usziba és a meccsre ti is elmehetnétek a manóval. Néha mi is elkísérjük a páromat. Lehet beszélgetni nézőkkel, a baba miatt úgyis odajönnek (jaj de ari, hogy kívják stb...)

Ennyi idős babóval már lehet pancsizni is.

Hétköznap sétáljatok sokat, menjetek el játszótérre nézelődni. Keress ringatót, biztos van a közeletekben.

Jelentkezz be itt a neten babás-mamás fórumokra. Hirdesd meg, hogy ismerkednél a városotokban anyukákkal. Előbb utóbb akad egy barátnő akivel lehet majd dumcsizni, sétálni.

Az internet hatalmas, és jó dolgokra lehet használni. Sokféle fórum, chat-oldal létezik, innen lehet barátnőket szerezni. Sok nő van így mint te, lehet hogy pár utcányira tőled is lakik ilyen, csak nem ismered!


Nálunk a védőnő is szervez baba-mama klubbot, érdeklődhetsz ott is!

A másik megelőző módszer dili ellen a sport. Járj el futni este mikor lefekszenek a gyerekek.

Sok sikert, fel a fejjel!

2009. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha mennek az uszodába nem kell kettőt kérdeznek fogod a picit és te is mész. 7 hónapos babát már lehet medencébe vinni, nem hiszem hogy kitessékelne a kocsiból. Azt viszont nem értem hogy mért viszi magával az összes pénzt? Napi 2000 ft-ból hogy vásárolsz be magatoknak? Vagy ő vásárol be? Te nem kapsz semmilyen pénzt (gyed, gyes, gyás...stb), nehogy már elvegye. És ha nem visz el sehova kénytelen leszel magad elmenni jobbra-balra. Bár azt biztos hogy helyre kéne tenni a párodat. Nem tom mit szólna ha ő lenne bezárva otthon a gyerekkel.
2009. aug. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok: nálam is volt ilyen gond amig túl pici volt a baba hogy utcára vigyem. Minden nap sírtam, mert azt hittem bekattanok itthon. Tiszta ideg voltam egész nap, feszült... Aztán 2 hónapos kora óta megyek jobbra-balra, a babával. Az én párom is egész nap dolgozik. Hétvégén sem megyünk szinte soha sehova, megértem pihenni akar. Én megmondtam neki hogy elmegyek egyedül, de akkor lemarad a gyerekről, mert minden nap mutat vmi újat.
2009. aug. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó szándékú válaszokat és külön hálás vagyok hogy nem kezdtétek el a "minek mentél hozzá,mé nem válsz el???" hozzászólásokat.

Igyekszem valahogy kimozdítani ebből a számára kényelmes helyzetből,egyelőre nemsok reményt látok,de hátha....

2009. aug. 10. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:

És ha mondanád, hogy te mész a naggyal usziba? Ha te nem mondhatod meg neki, hogy hová menjen, akkor ugye ő se akarja neked megmondani???

Szóval mondod, hogy most pedig te mész a gyerekkel az usziba, addig szépen vigyáz a kicsire. Aztán UTÁNA, ha akar, persze ő is elmehet usziba, külön, egyedül... Nehogy már ő mondja meg neked, hová mész a gyerekeddel. Van a kicsinak apja is, ő is tud rá vigyázni ugyebár. Ha szopik is, akkor is van közte időd megjárni az uszit. Ezeket meg nem is értem, hogy nem ad pénzt. Az nem a te pénzed is? Miért kell könyörögni érte??? El kell venni belőle, ha szükséged van rá. Egyébként járj sétálni napközben többet, mozdulj ki otthonról. Játszótéren is ismerkedhetsz, beszélgess emberekkel!

2009. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Aki írt e-mailt,neki is hamarosan válaszolok,neki külön köszönet.

2009. aug. 11. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!