Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit én csinálok rosszul?...

Valamit én csinálok rosszul? 11 hós a lányom, de még se virslit, se felvágottat vagy rántottát (sőt tojást) nem evett.

Figyelt kérdés

Én vagyok túl óvatos, vagy mások "felelőtlenek". Én magam sem eszem meg a virslit vagy a parizert, a májkrémről meg a bundáskenyérről nem is beszélve. Elhűlve olvasom, hogy többen babáknak is adják. Az én gyerekem szinte csak bioalapanyagokból eszik, gyümölcsöt, főzeléket, eszik sajtot (trappista), túrót, kefirt, joghurtot, csirkehúst. Igazából még a mi kajánkból sem igen adok neki, az esetleges túlfűszerezés miatt, kivéve húslevest.


Ez nem elég neki most? Vagy én vagyok túl óvatos?


2009. aug. 8. 19:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%
Na most fogtok elájulni.Nálunk az egész család vegetáriánus.A gyerekek is .A terhességek alatt sem ettem húst,és van három szép egészséges fiam.Sőtt még sokáig is szoptattam őket.Ha lenne elég pénzem,valószínű én is biokajákat vennék.
2009. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Sziasztok! 9 hós a fiam, és mikor terhes voltam szentül megfogadtam, hogy nem durvulunk...:-)

Evett már Pick szalámit, sonkát, csokit, húslevest, libazsírban sült májat...

És egy pici sót mindig teszek a főzibe is.

Felvágottat nem adok neki, abban tényleg nagyon sok szr van, de azt mi sem eszünk. Lehetőségeimhez mérten próbálok jó minőségű húst és zöldséget venni.

Szerintem a mai világban a káros élelmiszereket is úgy "be kell vezetni", mint a szilárd ételt. Nem fogod tudni sosem elkerülni, nem is kell, hacsak nem épp költöztök vlm eldugott rezervátumban élni.

2009. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én igyekszem a középutat megtalálni. Azt sem szeretném, hogy immngyenge legyen a manóm, de mérgező E-betűs szarokkal sem etetem. Ezért nem adok neki párizsit, virslit, májkrémet, és egyenlőre joghurtot sem (8 hónapos). Úgy gondolom , hogy "ráér" még megismerni ezeket a kajákat. Nagyobb korában úgy sem tudja elkerülni ezeknek a fogyasztását. Arra viszont mindíg igyekszem majd őt tanítgatni, hogy próbálja egészségesség szempontjából is válogatni az ételeket.

A bundáskenyérrel amúgy semmi baj, csak nem egy évesen, hanem 2-3 évesen. Elég nehéz kaja, az olaj v. zsír tartalma miatt néha még a felnőtt gyomrot is megterheli!

2009. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem vagy túl óvatos és mások sem felelőtlenek. Sokan nem tudják mi van a virsliben, parizerben, bolti májkrémben vagy egyszerűen nem engedhetik meg maguknak minden nap a sonkát, csirkemellet stb.


Egyébként én is óvatos típus vagyok, ezeket a kajákat én sem eszem meg. Az egy évesem is csak néha-néha kap, főleg a nagyszülőktől, de ennyitől nem lesz baja. Pl imádja a sajtos párizsit: szemét hús szemét sajttal, kb 2 hetente egyszer kap valamelyik nagyitól. Én nem szoktam neki adni, de nem szólok érte, ennyinek bele kell férnie :)


Mi még nem ettünk bundáskenyeret, túl olajosnak találtam. Az az igazság, hogy ha az a cél, hogy a gyerek egy idő után azt egye amit mi, akkor később se fog bundáskenyeret enni, mert mi sem szoktunk enni, ég a gyomrom az olajtól. Viszont ha apa egyszer mekívánja és sütök neki, akkor biztos a törpe is meg fogja kóstolni.


Én leginkább amiatt aggódom, hogy ha 2 év múlva megy az oviba, akkor ugye ott nem olyan kaja lesz mint itthon és félek, hogy a hirtelen változás esetleg gondot okoz majd.

2009. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%
11 hónapos a kislányom és eleinte én is óvatoskodtam.....csakh már tele lett a hócipője a tápszerrel a tejpéppel és már nem tudtam mit kitalálni reggelire meg vacsira mert 1 idő után besokallt belőle!Úgyh jött a csirke v pulykamell sonak amin elnyámodott kicsit aztán jött a juhbeles virsli az is "meghámozva",nahhhh azóta majdnem megőrül érte.....már ha meglátja az edényt meg a virslit már tudja h mi jön és addig futkos körülöttem míg el nem készül!Majdnem megőrül érte!Tudom h nem éppen a legjobb de mit tegyek ha nagyn imádja.....adok neki....sajna vannak időszakok mikor nagyon jóevő és vannak amikor nem-nahhh ekkor adom a virslit:)
2009. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

"Valamit én csinálok rosszul?" Ugyan már. Csak fényezni szeretnéd magad egy kicsit, ugye? Nyilván azért táplálod így, mert meg vagy győződve róla, hogy így helyes. Ha mindenki azt írná, hogy rosszul teszed, akkor változtatnál rajta? Ugye, hogy nem.

Mielőtt felhorgadnál a válaszomon, hát ugyanígy etetem 1 éves fiamat, csak nekem anyukám biotermelő. Húsból piacon vett "tanyasit" veszek (tudom-tudom, semmiben nem lehetek biztos), még mindig külön főzök neki, ha májkrémet akarok adni, megcsinálom itthon magam.

De nem annyira döngetem a mellem, páromnak például nem kell főznöm, a munkahelyén háromszori meleg étel van. Nem ítélek el senkit, aki máshogy csinálja, mint én, csak azért, mert kicsit könnyebb a helyzetem ilyen téren.

Másrészről a legszomorúbb az, hogy nagyon sokan tényleg nem engedhetik meg maguknak a minőségi ennivalót.

Szóval nyugi, mindent jól csinálsz :) .

2009. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%
Mi az a biotermelő? Ha van egy pici zöldségeskertem én is az vagyok????
2009. aug. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Biotermelő: bioföldben -nincs műtrágyázva soktíz éve igazoltan- mű vegyszerek nélkül termeli a cuccot.


Köszi a válaszokat, ugyanígy folytatom.

2009. aug. 9. 07:37
 19/21 anonim ***** válasza:
54%

Akkor meg mi a fenének kérdezted, hogy ha úgyis tudod, hogy Te csinálod jól? Persze csak a magad szemében!!! Mert a kérdés tulajdonképpen burkoltan azt jelenti, hogy aki másképp csinálja mint Te, az mind rosszul csinálja. Szóval utolsó előttinek igaza van, nem kell fényezni magadat. Te megteheted, más nem igazán. Azzal azonban a többiekkel is egyetértek, hogy a túlzott óvatosság sem vezet jóra, mivel ezt így a végletekig nem igazán lehet csinálni, hiszen Te is tudod, hogy a gyermeked egy idő után azt akarja enni majd, amit mások, a felnőttek. Én lányom lassan 14 hónapos, és ha meglát valamit nálam vagy az apjánál, az is mindegy neki, hogy előtte evett, akkor is kér abból, amit apa, vagy anya rágcsál. Mert meg szeretné kóstolni.

Szóval tényleg nem kell magadat ennyire isteníteni és csúcs anyukának kikiáltani. Mindenki a saját belátása szerint cselekedjék!!!

2009. aug. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Se nem istenítem, se nem csúcs anyukának nem kiáltottam ki magam, de minek is, amikor a hozzád hasonlók ezt úgyis megteszik :))))


A kérdést pont azért tettem fel, mert elbizonytalanodtam. Az én lányom még soha nem nézte ki a kaját a szánkból, ha tenné biztos adnék neki, de egyelőre még ott tartunk hogy szokja a kicsi darabokat, próbál nem öklendezni tőle, tehát nehézkesen csúszna le neki mondjuk akár még a kenyérbele is. A kiflit is csak max. jól átáztatja.


Egyébként meg mint már írtam, mindannyian a legjobbat akarjuk a gyerekeinknek, de van úgy hogy az ember elbizonytalanodik pl. most, amikor olvassa hogy mások miket is adnak enni nekik.


Kedves válaszoló tényleg köszi, hogy a szuperanyukák közé emeltét,bár a kérdésem nem ez volt.

2009. aug. 9. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!