Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit én csinálok rosszul?...

Valamit én csinálok rosszul? 11 hós a lányom, de még se virslit, se felvágottat vagy rántottát (sőt tojást) nem evett.

Figyelt kérdés

Én vagyok túl óvatos, vagy mások "felelőtlenek". Én magam sem eszem meg a virslit vagy a parizert, a májkrémről meg a bundáskenyérről nem is beszélve. Elhűlve olvasom, hogy többen babáknak is adják. Az én gyerekem szinte csak bioalapanyagokból eszik, gyümölcsöt, főzeléket, eszik sajtot (trappista), túrót, kefirt, joghurtot, csirkehúst. Igazából még a mi kajánkból sem igen adok neki, az esetleges túlfűszerezés miatt, kivéve húslevest.


Ez nem elég neki most? Vagy én vagyok túl óvatos?


2009. aug. 8. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem igen, túl óvatos vagy. A virsli, parizer ezt én sem adnám neki, ezt mind szemét. A bundáskenyérrel mi a gond egyébként ? azzal szerintem senki. Viszont abba is gondolj bele, hogy a biokaja, megfizetethetetlenül drága az emberek 90 %-nak.

Viszont elárulok neked egy titkot. Én egészségügyis vagyok, és biztos lehetsz benne, hogy a kisbabád szervezetében ott van a 20 éve betiltott rákkeltő rovarölőszer. Nem tudod őt megóvni.

2009. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ott lenne, a családom biotermelő :)

A bundáskenyér miért jó? Mert olajban sül?

2009. aug. 8. 20:14
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

A bundáskenyeret sütheted zsírban is.Te vagy túl óvatos.Ha nem adsz neki a ti kajátokból,akkor később sem fogja megenni a " rendes" ételt,és válogatós lesz.Ha csak bió kaját adsz neki,az nagyon jó,ha nálatok megterem.De ha később kénytelen lesz más ételt is enni,akkor nem lesz az immunrendszere ellenálló.A túlzott óvatosság inkább árt,mint használ.Virslit is nyugodtan adhatsz neki,vagy más húsokat.A saját ételeket pedig ne főzd erősre.A fűszerek nem ártanak neki,ha az étel nincs túlfűszerezve.

Egyébként pedig a bió termelés sem teljesen bió,mert a talajban is van vegyszer,a vízben is,a talajvíz is szennyezett,a levegőről nem is beszélve.Csak annyi a haszna,hogy kevesebb vegyszert esztek,mint ha nem bió ételeket ennétek.

2009. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
19%

édes istenem le ne essen a körmöd egy szelet bundáskenyértől. vigyázz még a végén meghalsz.

ja és az oviba se felejts el bioterméket vinni makd, szerintem ne közösködjön a a babád a menzával.

2009. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Én is ilyen vagyok, de nem túl óvatosságból, hanem mert a dokinéni ezt tanácsolta, és én egyetértek vele, így látom jónak.

Lányom 1 évesen kapott először szalámit, ami nem parizer volt, a dokinéni tanácsára minőségi csirkemellsonka. Virslit eszik, de abból is a jobb félét. Májrkémes kenyeret egyszer adtam neki, szintén a jobb máskrémból. A mi kajánkat azért már eszegeti, mert lassan 14 hós lesz, de egy éves kora előtt nem adtam neki semmit, max a húslevesből répát, krumplit.

Én sem értek egyet azzal, hogy 6 hósan kakaót kap, 8 hósan tejet, és 9 hósan már a mi kajánkat eszi...

Tudod, kinek a pap, kinek a papné...

VAn aki meg túlaggódja, és másfél éves gyerekének is forralt vizet ad és babajoghurtot-na ezzel sem értek egyet.

Minden anyuka hallgasson magára, és nevelje úgy a babáját, ahogy jónak látja.

2009. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
De bunkók vagytok,főleg Te legutóbbi... Mé baj az h vigyáz a babájára?
2009. aug. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Ja, még annyi, hogy tojást még egyáltalán nem adtam a kicsinek, és a dokinéni is azt mondta, várjak még vele.

A bundáskenyérrel is a tojás a gond, de 1 év után azt is eheti, bár a tojássárgájával illik kezdeni, hogy nem allergiás-e a baba rá.

TEjet sajna csak laktózmentesen tudunk inni, ezért nincs se túró, se joghurt, se tejföl, se fagyi...mind meghajtja.

2009. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

20.33-as te is azzal eteted amivel akarod és én is, és úgy gondolom hogy mindkettőnk célja az egészséges kisgyerek. Neked bundáskenyértől, nekem meg a normális kajáktól, mert amit mi nem eszünk meg, ő sem fog kapni. Ha nálatok a fenti kaja mindennapos, egészségetekre váljék :)


ja és nem körmöm nem esik le, hanem az aranygyűrűm :)))

2009. aug. 8. 20:42
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 20.39-es válaszolónak, én is így gondolom.
2009. aug. 8. 20:46
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

na mingyárt lett sok válasz:-))) Bocsi hogy bedobtam az utálkozóst de ilyenkor mindig fellendül a válaszadók száma:-)))

bocsi mégegyszer. amugy én sem etetem minden sz.rral a babám természetesen:-)

2009. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!