Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet epret adni a picurinak?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy 1 éves kor után lehet, ezzel szemben többen mondták, hogy még akkor sem javasolt. Most akkor kinek higgyek?
2008. máj. 20. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
inkább másfel évesen, mert nagyon kicsinálja a gyomrot, csak mi felnőttek már nem érezzük, mert finom. Nincs rá életbevágó szüksége várj vele. tönkreteszi a bélflórát is ha meghajtja.
2008. máj. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Epret lehet adni 1 éves kortól úgy, hogy meghámozod. Ne nézz hülyének, de tényleg így van. Az apró magvas részét kell leszedni, a belsejét adhatod. A málna jóval később, mert allergizál (meg az egyéb aprómagvas). Az eper azért kivétel, mert le tudod pucolni. Pl a kiwi is adható, de csak a mag nélküli része.

Boldog babázást! :o)

2008. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem nézlek h-nek, én is arra gondoltam, hogy a picimagvak miatt lehet gond az eperrel:-)) Köszi a válaszokat:-)))
2008. máj. 20. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert vannak hat hónapos kortól adható bébidesszertek, amik epresek. Azt hiszem Nestlé. Én azt szoktam néha adni, szereti a fiam. De gondolom az úgy van megtisztítva, hogy ez ne legyen gond. De idén még nem adok neki "sima epret", csak ezt az üvegeset. Majd jövőre eheti :)
2008. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!