Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy és mikor tértetek át az...

Hogy és mikor tértetek át az egy alvásra?

Figyelt kérdés
A babám eddig 2X másfél órát aludt napközben. Most vannak napok, amikor hulla fáradt, de nem bírom elaltatni. Aztán egyszer alszik végül kb. egy órát. Előtt is és utána is tiszta nyűgös, szinte egész nap. Tehát az egy óra kevés. A rendszere kezd felborulni. Kb. 3 napig a régi rend, utána két nap nyügizés. Másnak is volt ilyen? Mit csináljak?
2009. aug. 7. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is nyügös volt,a két alvás sok az egy kevés volt neki,kb.1hónapon keresztül 2-3napig egyszer aludt utánna 1-2naig 2szer.A gond az volt,hogy délután hiába fektettem le nem aludt el.délelött 10után már álmos volt elhuztam nálla 10.30ig lefektettem és akkor aludt 2órát akkor délután már biztos nem estére meg nagyon nyügös volt.Ekkor 11hónapos volt.Most 16hónapos 11.30körül alszik el és változó mennyit van,hogy 1óra de olyan is van hogy 3óra.Befolyásolni nem tudom.
2009. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Én a lányomat nem sokkal 1 éves kora előtt szoktattam át a napi egyszeri alvásra, mert délelőttönként egyszerűen már nem akart elaludni. Mondjuk tény, hogy ő reggel 9-ig aludt. Úgy szoktattam át, hogy délelőttönként mindig valami "programot" csináltam neki: bevásárlás, játszótér vagy csak simán séta a babakocsiban. Ez jól kifárasztotta, így ebéd után egyből lehúzott 3 órát a kiságyban. A fürdetés ideje sem tolódott ki, mert egész délután a játszótéren voltunk, fél 7-kor szinte beájult a pancsiba. Mondjuk neki mindig hatalmas volt az alvásigénye, tehát emiatt könnyen ment az átállás. :)
2009. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
egy éves. Én is rengeteget megyek vele levegőre. Délelőtt bolt, séta kb. 2 óra. Délután játszi. Amikor délután nem bír elaludni, de nyűgös, álmos, azonnal megyek ki vele sétálni. Akármennyire is fáradt kint pláne nem alszik el, mert nem akar lemaradni semmiről. Gondolom ez az átállás nem lesz egyszerű,de remélem kialakul valami új rend.....
2009. aug. 7. 22:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!