Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy taníthatom meg 8 hónapos...

Hogy taníthatom meg 8 hónapos fiamat, hogy ne "halálugrással" akarjon lejönni az ágyról?

Figyelt kérdés
3 napja felmászik egyedül az ágyra (nagyon büszke magára), de lefele mindíg fejjel előre ugrással akar lejönni. Én mindíg elkapom és mutatom neki, hogy ugyan úgy jöjjön le, ahogy fölment, de neki ez a változat nem tetszik. Tartok tőle, hogy csak egyszer nem veszem észre, hogy fennt van és akkor nagy esés lesz belőle.
2009. aug. 7. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Halálugrás? :D Ez tetszik!

Az én fiam is ezt csinálja, mióta megtanult kúszni, hogy az ágyról mindenáron fejjel akar lejönni. Én már akkor elkezdtem neki tanítani, hogy előbb fordulás és lábakat hátra... :) Ennek két hónapja és mostanában kezdi csinálni egyedül, de még nem hagynám az ágyon, hogy magától próbálkozzon! Felmászni 1 hete kezdett el, így most a kettőt egyszerre tanulja. Remélem a lemászást hamarabb megtanulja minta felfele menetelt! :D Én úgy tanítom neki egyébként, hogy mikor fent van és jönne lefele mindig mondom neki, hogy Kicsim, előbb hasra fordulunk, lábakat nyújtjuk és így csúszunk le... és közben persze mutatom neki, fordítom a kis testét a helyes irányba! Már néhányszor lejött így egyedül.

2009. aug. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hu, nagyon ugyes babad, van, az en fiam is 8 hos, de esze agaban sincs maszni(viszont felall) :), pont tegnap olvastam,hogy parszor meg kell mutatni, hogy tolasson le az agyrol, es elobb-utobb az rogzul, es nem akar majd fejjel lefele lemaszni.
2009. aug. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm lánya is kis kamikaze sokszor,de azért tudja már,hogy popóval kell lejönni:D

Ha látod,hogy ismt akcióba lendül akkor fordítsd meg ,popós állásba,ültesd le,majd le az egyik lábát majd a másikat...közben kitalálhatnál vmi dalt is neki hátha úgy jobban fogja mit akarsz mondani pl ami most úgy hirtelen(rögtönzött ne nevess ha gagyi:D)


Volt egyszer egy manó bim bam bum

Fejjel esett le az ágyról kipp kapp kopp

Fájt a kis bukója ajjjj jajjj jajjj

Sírt is Manó és mamája is hüpp hüpp hüppp


Manó mamája kitalálta taps taps taps

Segít manócskának jujj jujjj jujjj

Csüccsentette Manócskát hopp hopp hopp

lecsúsztatta bal lábóját csissz csassz csussz

lecsúsztatta jobb lábóját csusssz csussz csuusz


Manó és mamája is örültek...taps taps taps

Örömüben táncra perdültek

És vége:)XD


Húúúú ez aztán a dal,de így hátha jobb lesz:)

2009. aug. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Húúú, ez nagyon aranyos. És ez nekem eszembe se jutott csak mutogattam.
2009. aug. 7. 09:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen kis örökmozgó, fél évesen kezde a felülést, rá 2 napra állás, utána bútorokba kapaszkodva menést, most pár napja önnálló járás, és most az ágy.
2009. aug. 7. 09:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!