Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Divat még az újszülöttek és a...

Divat még az újszülöttek és a csecsemők fülébe fülbevalót rakni?

Figyelt kérdés
én úgy vagyok vele hogy nem rkatok mert neki is ugyanúgy fáj mint nekünk csak még nemtudja elmondani,me szerintem amíg nagyon kicsi csak folyton beleakad.szerintetek?
2008. máj. 20. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Szerintem ne a divattal foglalkozz,hanem,hogy nektek tetszik-e.Egyébként az ujszülötteknek még nem porcos a fülük,tehát még kevésbé fájdalmas a berakás mint később.

De egyébként is,nem nagy fájdalom ez,mert akkor ilyen alapon egyetlen oltásra sem vinnénk el,vagy nem engednénk meg egy vérvételt sem neki,mert az meg sokkal jobban fáj.Tehát szerintem ne ez legyen a mérvadó.Lehet kapni szebbnél szebb bébifülbevalókat,olyat kell választani,ami nem akad bele semmibe.

Én a lányomnak akkor rakattam be,mikor hazajöttünk a kórházból.Soha semmi probléma nem volt vele.


Üdv

2008. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Én szerettem volna tetetni a babánk fülébe, de aztán olvastam egy orvos cikkét itt a neten, hogy milyen veszélyes, amikor a kicsik ezt kitépik, sőt ha netán le is nyelik, akár bele is halhatnak. Na, ezek után úgy döntöttem, ráér még, akár divat, akár nem!
2008. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Te úr isten,ekkora hülyeséget hogyan lehet leírni???

Leszakadhat a ruhájáról is egy gomb,vagy leeshet egy patent,és szegény gyerek úgy lelheti halálát,hogy abban fullad meg.Akkor ne is öltöztesd fel!!!

Sőt,zárd be egy ketrecbe egy plédbe csavarva,és úgy nőjjön fel.Az emberi hülyeség határtalan.....

2008. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Az előtem szólóból nenm gyengén árad az agresszió. Kellene kicsit meditálni.

Na, leírom én is a SAJÁT véleményem.

A fülbevaló akár nem kívánt akupunktúrás pontokat nyomhat, ami persze, nem halálos, de minek?

Én úgy vagyok vele, majd, ha a babám kéri, akkor kap.

A kerszetelővel is így teszek, majd Ő eldönti.

2008. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Az elöznek.

Míért nem lehet hagyni,hogy leírja mindenki a saját véleményét??????neked mie´rt kell így reaga´lnod????

Az emberi hülyeség ott kezdödik,mikor valaki úgy nyilvánul meg mint TE!!!!!!!

Egyébke´nt én is szerettem volna a babám füle´be fülbevalót.Meg is vettem.Az orvos nem lukasztotta ki,mert mondta,hogy fáj a babának,+nem tudni,hogy akar-e a lányom fülbevalót.Na százszónak is egy a ve´ge,itt Németorsza´gban nem raknak fülbevalót 5 éven aluli gyerek füle´be.Ráadásul hallottam már sajnos,hogy a baba igen is kiszakította a füle´böl.Szerettem volna neki otthon kilukasztatni nyáron mikor megyünk haza,de miután a lányom 4 hónapos,mindent húz,én sem merem.

Szerintem ha akarsz rakatsz,de ha vársz vele sem döl össze a világ.Attól még gyönyörü kislány.

2008. máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
kettővel előttem szólónak télleg igaza van.. nekem is volt fülbevalóm mégse haltam bele, sőt le sem nyeltem... nem kéne ennyire túlzásba vinni az aggódást... hiheteten hogy egynémely kismama mennyire steril...
2008. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
vagyis hárommal előttem na
2008. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Én rakattam neki 3-4 hetes korában. Igaz amikor mentem a védőnőhöz már a lábam is remegett, hogy mekkora hülye vagyok, hogy fájdfalmat okozok a gyereknek, de az lebegett a szemem előtt, hogy később lehet a fejemhez vágja, hogy mindenkinek van, neki miért nincs és egy nagyobb gyereket már nehéz rábírni egy fájdalmas lyukasztásra, ilyen picinek viszont 2 perc alatt elfelejti. Az én gyerekorvosom azt mondta, hogy annyira kevés az ideg még a fülcimpájukban pár hetes korban, hogy ilyenkor érdemes megcsináltatni. És nem is sírt annyira, mint a későbbi oltásoknál. Most 5 hónapos, össze vissza forog, kúszik, soha nem akadt be sehová, persze nagyon jól záródó és pici fülbevalót vettünk.
2008. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Mi most rakattunk a kisunokahúgom fülébe és semmi baja sincsen. Anno egy másik unokahúgom meg lenyelte a fülbevalót és semmi baja sem lett, mert kikakilta. Szeritnem azért függ a mérettől is az a fülbevaló. Na meg elvileg nem érzed, h a füledbe van. Ha vakarja vagy piszkálja az azt jelenti, h ott valami nincsen rendben. Nekem akkor szokott viszketnia fülem, ha begyullad. Ha figyelsz a babára akkor látni fogod, h az a fülbevaló jó-e neki! Szóval nyugi!
2008. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Szerintem ha rakatni akarsz,mindenképp picike fülbevalót érdemes venni,olyat ami körbe záródik,nincs rajt semmi ami akadhatna,és a baba ujja ne férjen bele.Egyébként ritka az,hogy kiszakítja a füléből,én nem is hallottam még soha.És ha egészen kicsi korban rakják bele,természetesnek veszi,és nem piszkálja.

És ha annak alapja lenne,hogy lenyelheti és megfulladhat benne,akkor tényleg igaz az is,hogy ez megtörténhet egy leszakadt gombbal,vagy patenttal,vagy bármilyen mindennapos használati dologgal.Én is butaságnak látom ezt a fajta aggódást.Figyelni kell a gyerekre minden korban.

Mert akkor ilyen alapon soha nem szabad majd a kezébe sem adni semmit.

2008. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!