Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vásároltatok már 0-18 kg-os...

Vásároltatok már 0-18 kg-os gyerekülést azért, mert a babája már kinőtte a hordozót, de még nem tudott stabilan ülni?

Figyelt kérdés

7,5 hós a fiam, 10 kilo és 75 centi körül van, de még nem tud stabilan ülni. Egy kicsit le van maradva a mozgásfejlődésben, így dévényeshez járunk, aki szerint még két-három hónap is eltelik, mire stabilan fog ülni.

Kényelmes egy ilyen nagyobb babának is egy 0-18 kg-os ülés? Ha nem tud még ülni, akkor menetiránnyal szemben kell utaznia? Ha hosszú baba, kényelmesen elfér a lába, ha menetiránnyal háttal utazik (a hordozóból már kilóg a lába)? Megéri egy ilyen ülést venni 7,5 hósan, vagy inkább várjuk ki ezt a két-három hót (a feje még nem lóg túl a hordozón), s már 9-18 kg-os ülést vegyünk?


2009. aug. 6. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Mi is 7 hósak vagyunk és mi se tududnk még stabilan ülni,miből gondolod,hogy lemaradt a te babád?Szerintem nem,mi is 0-18 ig veszünk neki,mert azok szépen dönthetők.A másikba nincs annyira dönthető,és ha elalszik akkor előre esik a buksija,ugy meg kényelmetlen.18 kg az elég sokáig használható.
2009. aug. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!Mi is éppen nemrég vettünk,de kicsit más kategória,mert 0-25 kg-ig van.Szerintem érdemesebb a 0 kg-tól használhatót venni,mert szinte az összes típusú dönthető és így annak ellenére is kényelmes,hogy a babád nem tud stabilan ülni!Egyébként az én kisfiam sem tud még egyedül csücsülni,ő 7 hónapos,73 cm és 8,5 kg.

Elvileg,ha a baba 9 kiló fölött van,menetiránnyal megegyezően utazhat már.

Mi azért is választottuk ezt a gyerekülést,mert gondoltam már a kistesóra,aki majd talán fiatalabb korában is tudja használni.A babahordozónk nem egy új darab,mondhatni elavult és nem olyan biztonságos,mint a mostanában kaphatóak.

Szóval,lehet,hogy nálatok is kihasználhatóbb lenne a 0-18 kg-os.

2009. aug. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Esetleg az általatok használt ülés típusát is meg tudnátok írni? A mozgásfejlődésben azért vagyunk egy ici picit lemaradva, mert még nem kúszik. A mindkét irányú forgással sem voltunk meg a 6 hó végére.
2009. aug. 7. 14:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!Második válaszoló vagyok.A mi ülésünk Espiro Optima,az árát tekintve is jó,nem kerül csillagászati összegbe,még akciósan 27000 Ft-ért vettük.Most is 30-35 ezer Ft körül mozog.

Sokat vaciláltunk,mielőtt döntöttünk....az ár-minőség arány szuper!Utánanéztem a törésteszteknek,kiváló minősítést kapott,jó kis masszív ülés,szűkítőbetéttel,állítható fejtámlával...tényleg megérte!

Az egyéb technikai részekhez nem értek :) de laikusként is azt mondom,"egyben van"!

Ha beírod a keresőbe,megtalálod és ott megnézheted,milyen is.

Jaaa és a babádhoz visszatérve :) nem hasonlítgatás képpen,de az én kisfiam sem kúszik,az átfordulás is későn sikerült neki és korábban még hason sem tudott lenni,fejét sem emelte.

Lehetséges,hogy a szakemberek megállapítottak a kicsidnél némi "lemaradást" ( bár ez olyan csúnya szó ) de azért azt sem szabad elfelejteni,hogy szép nagy baba...nekik nehezebben megy a mozgás és lustábbak is.

Na nem beszélek már ennyit,jó éjt.Remélem segíthettem!

2009. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!