Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem sok ez alvás egy 7 hónapos...

Nem sok ez alvás egy 7 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Aggódom hogy babám nem alszik-e sokat? Valahol azt olvastam hogy az ilyen korú babák már csak 2x alszanak. Hát az én fiam minden evés után /kb.1.5-2 óra játék után/ alszik minimum másfél órát. Jó kedvű, mindig mosolygós baba, nem sírós, pedig most jön a foga is.

Kezdjek aggódni?


2009. aug. 6. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne kezdj aggódni. Mint minden felnőttnek, így minden kisgyereknek is más az alvásigénye. Én kislányom 10 hónaposan szokott át a napi két alvásra. Pont ma számolgattam utána, hogy 24 órából kb 12 órát alszik és 11 hónapos. Nem aggódok, mert mindig is jó alvókája volt. Ha kevesebbet alszik, akkor tiszta nyűgös. Amúgy pedig kiegyensúlyozott, vidám kislány.

Akkor kellene aggódni, ha egyik napról a másikra változott volna meg az alvási szokása. Esetleg akkor volna valami a háttérben, de így valószínűleg csak annyi, hogy aktívan tölti a fentét idejét, és elfárad.

2009. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem volt mindig jó alvó, de nem egyik napról a másikra változott meg, hanem fokozatosan. Remélem nincs semmi baja.
2009. aug. 6. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.az én 7 hósom is sokat alszik.kb 4* másfél 2 órákat.néha már én is aggódom,bár már mászik és fel is áll,és aktív baba,be szép kiegyensúlyozott.és ez a lényeg.
2009. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is így alszik. Kérdeztem a védőnőt, szerinte ez lenne a normális minden babánál. Egy csecsemőnek vagy babának- ki minek hívja- szüksége van a pihenésre, csak sajnos sok anyuka nem veszi észre, hogy mikor álmos a babi.
2009. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!