Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen adtátok oda...

Mennyi idősen adtátok oda vagy adnátok oda a picit hosszabb időre a mamának?

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi az a picit hosszabb idő?

Én már most odaadom időnként úgy, hogy egyszer ő eteti meg (másfél hónapot kora óta), de több tejet nem tudtam lefejni, hogy több étkezésre fussa. Ha lenne, már akár egész napra is ott hagynám nála (az anyósomnál, óvónő). Most térünk át egyebekre meg tápszerre, szóval ez hamarosan megoldható lesz. Anyura nem merem még bizni, mert ő nem tudja megnyugtatni, nem tudja mikor mit akar a gyerek, szóval ez attól is függ, kire. Éjszakára is ott merném hagyni anyósomnak, tudom, hogy jó kezekben lenne, de 1 teljes napnál tovább még nem hiszem, mert szoktatni kéne a bébit :) De elvi kifogásom nincs ellene, ha jó helyen van :) Pár napra még nem tudom, mikortól, mert akkor babám még nem volt és nincs :) Most 4 hónapos a kisfiam.

2009. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi az a "picit" hosszabb idő és milyen korú babára értendő? Volt, hogy 1 hónaposan kellett itthon hagyni , mert hivatalos ügyet mentem intézni és nagyon meleg volt. Kb. 1 órát tartott, nagymama vigyázott rá. De ügyelünk rá, hogy lehetőleg mindenhova magunkkal tudjuk vinni! Max. 5-6 hónaposan merném hosszabb ideig a mamá(k)nál hagyni, de akkor is max. 2-3 óráig. Állandóan azon járna a fejem, ha távol lennék tőle, hogy ugyan mit csinál, jól van-e? stb.

Nemrég láttam a tévében -muszáj leírnom, mert ide tartozik- hogy valaki nyilatkozott, kb. 5-6 hónapos babája lehetett. ÉS teljesen természetesen mondta, hogy ők most bizony 1 hétig a balcsin vannak egyedül, a babára meg vigyáznak otthon. Hát köszi. Na, ezt soha nem tenném meg!

2009. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fél éves koruktól már elmentünk a férjemmel havonta egy hétvégére. Anyukám vagy anyósom aludt nálunk, lefagyasztott tej volt a hűtőben. Soha nem volt semmi gond, jól ismerték a nagymamákat 1-1 napra már vigyáztak előtte is a gyerekekre. Én azt szerettem, ha a gyerkek maradnak a helyükön, és a nagyszülők jönnek oda vigyázni, így a környezet a megszokott maradt.
2009. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sajna egyszer 10 napot anyukámra kellett bíznom, mert műtöttek. Illetve az jó volt, hogy túl voltam rajta. Ja és akkor 3 hónapos volt a lányom. De van, hogy bevásárolni nem hurcoljuk, főleg most ezekben a nagy melegekben, és ilyenkor több órára a mamával van. Arra mindig ügyelünk, hogy este fürdetésre mindenféleképpen hazaérjünk.
2009. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én olyat is ismerek aki 2hetes baba mellől ment el kirándulni...émn idáig a 10hetesemet olan 5-órára hagytam egyedül,hosszabbra még nemtudom mikor fogom,nemtudom hogy viselném ha nem aludna otthon
2009. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anyumékra 4-5 órára fél éves korától, és két és fél éves lesz, amikor először nélkülem alszik majd, de akkor is csak egy napot (lagziba megyünk) Anyósomra kb 18 éves korában hagynám :)
2009. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

pár órára anyukámra hagytam már, 10 hónapos.

külön még nem aludt.

2009. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10 hós lesz a babám, 2-3 órát szépen elvan anyuval, sőt örül a változatosságnak, mert anyu hihetetlen műsort ad neki :)), de úgy hogy ő jön hozzánk. Szívesen hagynám már anyunál vagy anyósomnál 1-2 órára, védőnő is mondta hogy lehet szoktatgatni, de sajnos mindkét nagyinál irdatlan higiéniás állapotok vannak, ő meg nincs el két percnél többet a járókában. Pedig karácsony előtt nagyon jó lenne kettesben elmenni egy hétvégére a férjemmel, de szerintem nincs rá sok esélyem.
2009. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hosszabb időn napokat értek.Én eddig csak férjemre hagytam meg nagymamámra(de férjem is ott volt)és pár hetesen anyura mikor itt volt sétálni vitte.Már mindkét nagyi rebesgeti hogy majd jövő ilyenkor stb ez meg ez lesz de egyenlőre a jövő ilyenkort is korainak tartom nem tudom elképzelni hogy bírnánk(férjem picur és én)Anyukámra persze már most is hagynám pár órára de anyósra semmi esetre sem.De hogy napokra...Amúgy 4és fél hós

Köszi a válszokat

2009. aug. 7. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!