Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan rázhatnám fel magam?...

Hogyan rázhatnám fel magam? Esetleg tudtok ajánlani valami jó vitamint vagy bármit?

Figyelt kérdés

Kisfiam 14 hetes. Pár napja rájött a hoppáré és szinte egész nap kézben akar lenni. De a minimum, hogy csak vele foglalkozzak. Ha elalszik a kezemben és leteszem, pár perc és sírva ébred és nem nyugszik meg, míg fel nem veszem. Egyszerűen semmire sincs időm. Fáradt is vagyok, fáj is mindenem, nem csak a derekam, de a fejem, gyomrom is! Egyre ingerültebb leszek. Nagyon szeretem őt és szeretek vele foglalkozni, de ez kicsit kikészít. Sokszor a dühtől törni, zúzni tudnék tehetetlenségemben. Nem a kincsemre vagyok mérges, hanem magamra, hogy nem tudom megoldani a dolgokat, míg más helyt tud állni. Emiatt ingerültebb vagyok, bunkó másokkal ha nem figyelek oda.

Segítsetek, hogyan hozzam helyre a lelki békém? Hogy ne legyek idegbeteg? Nem akarom, hogy a kisfiam igya meg a levét. Szedjek valami vitamint? (már nem szoptatok) Vagy ti mit tennétek a helyemben?


2009. aug. 5. 21:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kenguval küld át kenyérért, vagy dm- be pelusért, tényleg jó ötlet, visszagondolva nekünk is bevált:)
2009. aug. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


nekem tök ugyanez volt, ugyanebben a korban kezdődött. (megjegyzem, szeirntem 14 hetes nem tud még hisztizni).

Akkor kezdett neki kinyílni a világ, és már nem eléítette ki, hogy egyhelyben, önamgának....elkezdte nagyon igényelni a társaságot, meg hogy újat mutogassak neki mindig. Mai napig (7 hónapos múlt) akkor végzem a dolgom, ha ő alszik, nagy néha a vasalást eltűri. Én is próbáltam sírni hagyni, de csak az nem hiszi el, hogy van olyan baba, akit nem lehet, meet inkébb holtra sírja magát, aki olyan szerencsés, hogy nyugodt vagy kevéssé makacs baba jutott neki. Én mindig arra gondoltam, hogy természetes, hogy kellünk nekik. az én férjem se segít szinte semmit, mondjuk reggel 8-tól este 6-ig dolgozik, plusz néha haza is hoz melót. És ehhez képest magasak az elvárásai. csak arra szoktam gondolni, ha kezdek besokallni, hogy nem fog ez örökké tartani. Mert ha azon hergelném magam, hogy midnnet nekem kellcsinálni stb. , akkor begolyóznék. Így is vannak elég rossz napjaim, de igyekszem, hogy a kislányom ezt ne érezze. Amúgy nincs semmi segítségem, mert anyukám meghalt, anyósom, meg távol...

2009. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia!Én pont ebben a cipőben jártam.A kezemben tartva főztem,vagy kenguruban.Takarítani csak este tudtam amikor elaludt.Volt,hogy elájultam,mert nem volt segítségem.Mindenhová vittem magammal.Vettem be gyógynövényes nyugit(nem szoksz rá)párszor Valeriánát,mert nem bírtam.Kicsit depis is voltam,vérszegény,stb.Mint szülés után általában.Mára ahogy a kicsi egyre okosabb úgy könnyebb.A közös főzést megszokta és nem nyúkál csak áll vagy ül mellettem,ha megyek valahová ott van,leteszem magam mellé és közben mondom neki mit csinálok vagy énekelek neki.Végig beszélj hozzá és mond mit csinálsz és miért.Ha jó dícsérd meg,hogy ügyesek vagytok és ezt is megcsináltátok együtt.Most még nem érti,de észre sem veszed és érti mit miért csináltok:mosás,mosogatás,stb.Tedd játékká majd.Ha aludt és nem tudtam letenni DVD-s sorozatokat néztem:Grace klinikát,House-t.Azokon mindig kisírtam magam és jobb volt.Törökülésben ülve az ágyon a pici meg a lábam közt aludt.Vagy éppen neteztem,zenét hallgattam,játszottam.A picinek fontos most,hogy veled legyen.Megtanultam vele mozogni kézen,vagy a kocsival.Mindenhová,WC-re is vittem.Nem az a nehéz,hogy nem bírsz aludni,fáradt vagy.Az a rossz,hogy amíg a pocidban volt,rend volt:kaja,tisztaság,mindent meg tudtál csinálni.Most az az elviselhetetlen,hogy úszik a lakás és nem tudsz mit csinálni.Törődj bele,ha már ül könnyebb lesz.Most 1éves és együtt főzünk.Pakol a holt-komppal járva,vagy ülve(még nem jár egyedül)szétrámol mindent a fiókokból.Ha kész a kaja visszarámolunk együtt.Tudja,hogy anya főzi a kolbászt apának és most ő segít nekem.Kitartás.Ő a főnököd most,igaz kevesebb pénzt ad mint eddig,de ő a főnök!Olyan jó érzés amikor segít szedni a paradicsomot és átölel mert tetszik neki.Vagy hagyom hogy megkavarja az ételt,fogja a hűtőt és kinyitja és megpuszilja a combod közben.Hamar eljön ez is hidd el.El is fogod felejteni milyen fáradt vagy minden puszinál amit kapsz valami olyanért amit közösen csináltok.
2009. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek is! Úgy érzek kellettek ezek a szavak, hogy jobban legyek. Furi, de így van. :) Most is itt alszik a kezemben és ha ránézek, eszembe jut, hogy még csak most született. Szóval nagyon gyorsan telik az idő és ki kell használnom. :)

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2009. aug. 6. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!