Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan rázhatnám fel magam?...

Hogyan rázhatnám fel magam? Esetleg tudtok ajánlani valami jó vitamint vagy bármit?

Figyelt kérdés

Kisfiam 14 hetes. Pár napja rájött a hoppáré és szinte egész nap kézben akar lenni. De a minimum, hogy csak vele foglalkozzak. Ha elalszik a kezemben és leteszem, pár perc és sírva ébred és nem nyugszik meg, míg fel nem veszem. Egyszerűen semmire sincs időm. Fáradt is vagyok, fáj is mindenem, nem csak a derekam, de a fejem, gyomrom is! Egyre ingerültebb leszek. Nagyon szeretem őt és szeretek vele foglalkozni, de ez kicsit kikészít. Sokszor a dühtől törni, zúzni tudnék tehetetlenségemben. Nem a kincsemre vagyok mérges, hanem magamra, hogy nem tudom megoldani a dolgokat, míg más helyt tud állni. Emiatt ingerültebb vagyok, bunkó másokkal ha nem figyelek oda.

Segítsetek, hogyan hozzam helyre a lelki békém? Hogy ne legyek idegbeteg? Nem akarom, hogy a kisfiam igya meg a levét. Szedjek valami vitamint? (már nem szoptatok) Vagy ti mit tennétek a helyemben?


2009. aug. 5. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is meg kell oldani, hogy pihenni tudj! Minden áron! Nem kell a gyereknek kézben lenni egész nap! Ne vedd fel! Aludj, bízd rá valakire pár órára! Menj el otthonról! Ezek fontosak! A babának is ez az érdeke. Amikor alszik, te is aludj, mindegy, hány óra van.

Ez a kézben tartás nem jó ötlet! Gyereksírás nélkül nem lehet csecsemős ház! Van amelyik csendesebb, lehet, a tiéd hangosabb! Ne akard sírás nélkül megúszni a gyereknevelést! A fáradtságon a vitamin nem segít! Muszáj pihenni, jót enni, jót aludni, levegőzni kikapcsolódni.

Remotív tablettát vegyél, de kérdezd meg a dokidat(körzeti) azért!

2009. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Magne b6- ot nyugodtan szedhetsz, este homeos sedatif pc is mehet. Ezek nem ártanak. Már jó úton haladsz, hogy jobban légy, mert ráébredtél hogy probléma van. De ez azért nem vészes, szerintem sokan átmentünk rajta. Most valamiért jobban csüng rajtad a kicsi, ez fog változni, ne aggódj. Még nagyon kicsi, ezt igényli és te teljesited is, csak nehéz minden nap gondolom majdhogynem egyedül csinálni, ellátni a picit. Kitartás és türelem! Minden fejben dől el és a hozzáállásodon múlik, milyen lesz a napotok. Ha ideges vagy, ő is nyűgösebb lesz. Jobb lesz minden, csak légy pozitiv!:) nézz a babádra, milyen gyönyörű!!!
2009. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 fotucsok ***** válasza:
100%

szia, én vagyok az alattad levő kérdező :)

A mai napom pont olyan volt, ahogyan te is leírtad. Törni zúzni tudtam volna, olyan ideges lettem, közben meg lelkiismeretfurdalásom volt, hogy hogy viselkedem. Akkor nyugodtam meg, mikor a férjem hazajött, és elmentünk sétálni. Érdekes, akkor egy hangja nem volt. Én szedek magneB6-ot. az jó az idegrendszerre is, de szerintem nem nagyon tudunk mit tenni ez ellen. Amikor az én kisfiam csinálta napokig ezt, hagytam kicsit sírni. Nem sokat, csak hogy érezze, nem kapkodom fel. Ha fel is vettem, mikor megnyugodott visszatettem. egy hét alatt leszokott a "kézben akarod állandóan lenni"-ről.

Amúgy teljesen megértelek. Remélem mihamarabb elmúlik, mert nagyon kiborító tud lenni.

Minden jót nektek és köszi a Te válaszod is.

Tünde

2009. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek! Igyekszem mindig pozitívan hozzáállni, de nehéz. Énekelek neki, bohóckodom, de ha nem vagyok minimum fél méterre tőle, akkor jön a hiszti. Hogy úgy vasaljak, hogy ott van tőlem 2 méterre és közben énekelek? Nem jön össze. Főzni? Azt sem tudok így. Ha este elalszik, akkor tudok bármit is csinálni, dehát este 10-11-kor nem poszívózhatok egy panellakásban.

Nappal a férjem általában nem ér rá, ha itthon van, akkor sem mindig számíthatok rá. Nem veszi észre, hogy míg ő éli világát, én szép lassa összeomlok. Nem szeretek könyörögni neki, így inkább magam vagyok. Bár azt mondja, hogy miért nem szólok, de ha meg szólok, húzza a száját. Nem kell hogy órákat foglalkozzon a fiával, csak egy kicsit, míg én megcsinálok egy-két dolgot. Nem csvarogni akarok, bár néha tényleg jó lenne kikapcsolni, de úgy érzem már az is segítene, ha magamba lennék és végre takaríthatnék. Foglalkozik ő a fiával, most is mikor hazajött, és végre tudtam enni. Segített a fürdésnél, ahogy szokott mikor itthon van, de ennyi.

Anyósom ajánlotta fel a segítségét, mikor szültem, de sajna mégsem jönne össze, mert bár ő otthon van, mégis az idejét a sógornőm osztjabe, mert rendszeresen ott hagyja a kislányát.

Próbáltam, hogy hagyom sírni, hogy magához térjen egy kicsit és megtanulja, hogy egyedül is ellehet, de addig sír, ordít, míg fel nem veszem. Sír ő így is elget.

Mit csináljak? Legyek erőszakosabb a férjemmel? Szereti a kisfiát nagyon, ezt látom, de látom azt is, ha nem tetszik neki, ha megkérem valamire, csak ha ő szól, vagy jön oda babázni. Itthon sose kellett csinálnia semmit, sajnos ezt már azelőtt megszokta, hogy összejöttünk, így 26 évesen már nem tudtam megnevelni. Ha szóltam, hogy segítsen, vagy nem jutott odáig, hogy megcsinálja (akár mosogatás, vagy ilyen apróságok) vagy húzta a száját. Most sem azt kérném, hogy a házimunkát csinálja, hanem hogy a fiával legyen, míg végzem a dolgom. Talán mégis erőszakosabbnak kellene lennem!?!

Na most jól kipanaszkodtam magam. Köszönöm hogy végig olvastok és próbáltok segíteni!

2009. aug. 5. 22:12
 5/14 A kérdező kommentje:

Tünde, neked is köszönöm! Igen, nekem is lelkiismeretfurdalásom van, mert úgy érzem, nem vagyok jó anya, jó feleség, hogy szép lassan kudarcot vallok.

Próbálkozom, hogy hátha összejön ez a "nem kapom fel azonnal, ha sír" dolog, de hát elkezd sírni, majd átcsak ordításba és úgy sír, hogy már szinte levegőt sem kap, elkezd fulladozni.

Zsivány is a kis drágám, mert ha anyósomék vagyunk ott jó baba szokott lenni. Bár vagy alszik, vagy kézben van és körül rajongják. Szóval nem csoda.

Reménykedjünk benne, hogy ez javulni fog! Nektek is sok sikert! :)

2009. aug. 5. 22:18
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Csináld meg a dolgod és pihenj!14 hetes csecsemő nem hisztizik, nem tud még. Ha valami oka van a sírásra , hozd rendbe. He jóllakott, stb, és csak fáradt, akkor nyugodtan hagyd sírni. Biztos felkapod, pont mielőtt abbahagyná. Van olyan gyerek, aki néha úgy elfárad, hogy álomba kell sírni magát. Ha nagyon feszült, a sírás megnyugtataja. Nem azt mondom, hogy egész nap hagyd bőgni, de valamennyi sírás természetes. nem mindig ő az első, magadra is gondolj! meg fog várni. Nyugodtan végezd el a munkádat, meglátod, ha te nem leszel olyan kimerült és ideges, akkor ő se lesz sírós. Hiszen az anyatejjel szívja magába a fáradtságot és rosszkedvet(stresszhormon)

Pihend ki magad, végezd el a házimunkádat, és a bab is meg fog nyugodni egy derűs anya mellett. Ne a férjedre várj, míg te egész nap a gyereket pesztrálod!

Lesz, aki rögtön ideír, hoyg de a kicsi meg az anyja, meg a legfontosabb..stb! Igaza ven! De úgy állhatsz a csecsemőd rendelkezésére, ha kipihened magad és rendben tartod a háztartást is. Meg kell várnia, saját érdekében. Hiszen ő még nem tud semmit, ő nem tud tekintettel lenni rád. Ezt neked kell így alakítanod. A b vitamin meg a sok gyümölcs segít. De fél óra nevetgélés a barátnőddel még többet. Holnap ne vedd fel, tedd rendbe, csinálj meg mindent,ha sír akkor is, aztán lásd el ismét őt, majd együtt aludjatok, sétáljatok. Egy nap kipróbálhatod.

2009. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

A férjedről vegyél példát, hogy nem érti, hogy mi az hogy a fiával legyen. Nem kell állandóan vele lenni.

Miért félsz úgy a sírástól? A babák sírnak, ez normális. Nem lehet hogy szomjas, vagy melege van? lehet, hogy felveszed, és elnyomod a valódi problémát. Ne vadd fel, csak az ágyban fordítsd meg, vagy itasd meg, vagy fürdesd meg. Ebben a melegben nyugodtan délelőtt 11-kor is, jól fog esni.

Szerintem éhes, talán adhatnál pár kanál krumplit a tej mellé.

2009. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A kérdésemnél írtam, hogy már nem szoptatok, de az igaz, hogy a rosszkedvem rá is ráragadhat és lehet tőlem nyűgös. Igazatok van, hagynom kellene többet sírni, csak amikor már nem vesz levegőt a bőgéstől, akkor én sem bírom tovább. Megpróbálom apránként, hátha hozzászokik. Nem volt ilyen mindig, ez mostanában jött rá. Volt olyan, hogy nap közben is fürdettem, a pancsi alatt egy hangja sem volt, de aztán folyt.köv.

Megpróbálok kitartó lenni. Muszáj lesz!

2009. aug. 5. 22:39
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyám, de mázlista az, aki azt hiszi, hogy a 14 hetes baba nem tud hisztizni...dehogynem!!! Az enyém dettó, nálunk az vált be, hogy rendbe rakom (enni-inni-pelenka) és utána jön velem (hordozóban, babakocsiban, mikor miben marad el...) és csináljuk együtt..Mosogatunk (ő játszik fakanállal) 10 percet, utána váltunk, mondjunk mosunk (ruhákkal játszunk) aztán megint váltunk, pl főzünk (adok nagy cukkínit a kezébe, vagy hámozott burgonyát)...és így tovább. Kedvence a viráglocsolás (kb 20 virágom bánta már :) minden csak egy kis ideig köti le, de így váltakozva szép lassan elvégzünk mindent hiszti nélkül. Ja, és kérd meg a férjedet, hogy menjen le egy sörre a gyerekkel (tologassa a babakocsiban egy órácskát -persze ne füstös bezárt helyre vigye) amíg te veszel egy fürdőt, hallgatsz zenét és ordítva énekelsz a kádban ;) kitartást :) nekem mindig mindenki azt mondta "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond" és hát van benne vmi ;) M.
2009. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Eddig bevált, hogy ott volt a közelemben (babakocsiban vagy a pihenőszékben) és szórakoztattam miközben mosogattam, vagy főztem, de ez mostanság nem jön be, nem tűri még ezt sem. Vagy kézben van el csak vagy úgy hogy ott vagyok melette fél méternél nem távolabb és így szórakoztatom. Tényleg vicces, hogy egy 3 hónapos diktál. :D

Most mosogattam el, kipucoltam már a wc-t és a fürdőt és apró dolgokat még csinálgatok és most már jobban érzem magam, főleg úgy, hogy biztattok! :)

A férjem nem tudom leküldeni sörözni a babával, mert nem jár kocsmázni és nem szereti a sört sem, aminek én nagyon örülök, de ez nem egy rossz ötlet. Legközelebb rákötöm a fiát a kenguruval és mehet pókerezni (azt szokott) :D

Viccet félre téve tényleg nem rossz ötlet. Már az is nagy segítség, ha csak sétálni elviszi. Erre már volt példa, mármint hogy egyedül mentek le a boltba. :)

2009. aug. 5. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!