Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 1 éves is hisztis?

Más 1 éves is hisztis?

Figyelt kérdés
Keresztlányom betöltötte az 1 évet és olyan akaratos lett, ha valami nem úgy van ahogy akarja, jön a hiszti. Más 1 éves is ilyen, meddig tart?
2009. aug. 5. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
el kell verni a kis hisztis fenekét, ha nagyon durva és nem hagyja abba, és akkor nem tart sokáig.
2009. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, más egyéves is hisztis, sőt már a 9 hónapos is és még a négy éves is :) Ez egy ilyen korszak, és bizony mi is ilyenek voltunk ekkora korunkban. Ebben a korban még nem tudják máshogy kifejezni az akaratukat, még nem tudnak beszélni, pláne nem komplex érzelmeket verbálisan kifejezni. Én nem verném el, szerintem hosszú távon ebből csak azt tanulja meg, hogy a problémák végső megoldása a fizikai agresszió. Persze mindenki úgy neveli a gyerkőcét ahogy akarja, ez csak a privát véleményem.

Ha rátör a hiszti, szerintem tegyétek biztonságos helyre, azután had szóljon, tombolja ki magát. Ilyenkor sem kell fölötte állni, beszélni hozzá, kiabálni vele, nyugtatgatni, mert az csak olaj a tűzre, ha látja hogy van közönség. A lényeg hogy ne engedjetek neki, tanulja meg hogy a hisztivel nem ér el semmit. Okosak ám ők, gyorsan rá fog jönni. Ettől függetlenül a határait mindig is feszegetni fogja, egészen felnőttkoráig, úgyhogy kitartás! A védőnőm azt mondta, hogy a személyiség fejlődés fontos része, hogy kialakul az önálló akaratuk. Sok sikert kívánok,

10 hós hisztizsák anyukája

2009. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Hát nem tudom, szerintem néha a kis verés nem árt.Mi az első kiabálós földhöz verem magam hisztinél kikaptunk, utána nem is volt hiszti, és egészségesek vagyunk, mind az 5en(ennyien vagyunk testvérek), teljesen normálisan fejlődött a személyiségünk, nincs semmi bajunk.
2009. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk tesók és elég sűrűn kikaptunk aputól. Nagyobbik húgomat néha nagyon elverte (még most is összeszorul a gyomrom ha rá gondolok) és bizony harminc múlt és nem tud megbízni a férfiakban, egyetlen normális kapcsolata nem volt még és ráadásul mindig a jóval idősebb pasikhoz vonzódik és azokhoz, akik szexuálisan kihasználják. Plusz ha bármi konfliktus van tök agresszíven viselkedik (kb. pont ahogy otthon látta), idegileg kiakad, verekszik, tör-zúz és üvölt hogy "üssél meg!". Szerintem szörnyű! Én és a kisebbik húgom "csak" az üvöltözést és káromkodást produkáljuk, de néha nagyon durván, bármelyik kocsis megirigyelhetné - na ezt is otthon tanultuk... Én iszonyúan próbálok önkontrollt gyakorolni a kisfiammal (és a férjemmel) szemben, mert nem akarom hogy ő is ilyen zombi legyen felnőtt korára. Apunak meg egyszerűen nem tudok megbocsátani, pedig már meghalt (anyunak se nagyon, hogy mindig hagyta elszabadulni a dolgokat), de a temetőbe sem megyek ki hozzá. Ezért én tényleg nem vagyok híve bárminemű verésnek, legyen az akár csak egy pofon is. Én hiszek benne, hogy a konfliktusokat lehet higgadtan rendezni, inkább ezt igyekszem gyakorolni. További jó babázást!
2009. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, egy 1 éves gyerek hisztijére ne a verés legyen a válasz! (nekem is ennyi idős, és igen hisztis a lányom, ordít, "verekszik, volt, hogy a hajam húzta...).


Egyszerűen nem kell ráfigyelni, ha nincs közönség befejezi. Senki sem szeret úgy produkciózni, hogy nem figyelnek rá. Rafináltak, Ők is hamar rájönnek.


V. el kell terelni a figyelmét.


Van olyan hogy már én is nehezen viselem, főleg ha fáradt vagyok. Volt, hogy ordított teli torokból, én is elsikítottam magam, úgy meglepődött, hogy rögtön abbahagyta. Nevetett rajta és ment a dolgára.

Egyébként ezt a módszert nagyon sok szülőtől hallottam már.

Volt olyan apuka aki szintén földhözvágta magát amikor a fia is (igaz, hülyén néztek rá), de a gyerek többet nem csinálta. Na, mondjuk lehet, ezt nem próbálnám ki :)

2009. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt még elfelejtettem.

A verés valóban pont az ellenkezőjét válthatja ki, mint a valós cél.

Ahogy az előttem szóló is írta.


Engem is vert az apám, sokszor és elég sokáig (már majdnem 18 voltam még akkor is elkapta a hajam). Bevallom, én sem kedvelem azokat az embereket akik így oldják meg a problémát.

A másik mostanában olyan sokat hallani arról, hogy verekszik a gyerek a játszón, bölcsiben, oviban-legtöbb esetben otthoni "jó" példa. Persze nem azt mondom, hogy egy popsiracsapás ilyen hatást vált ki.

De ne felejtsük, nem egyformák a gyerekek, nem egyformán élik meg a helyzeteket.


Egyébként meg már most el lehet kezdeni magyarázni miért is ne.

A célját meg végkép ne érje el a hisztivel-következetesség. Ami az első fiamnál nem jött be :( - gyenge voltam (és bizony nála én is odacsaptam kisebb korában, az oviba meg is volt az eredménye). Azért 10 év sokat változtatott a hozzáállásomon, szemléletemen.

2009. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!