Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor már tud ülni a baba a...

Amikor már tud ülni a baba a babakocsiban, hogy toljátok?

Figyelt kérdés

Szemben van veletek, vagy háttal? Nekünk egy sportosabb kocsink lesz, amit csak maximum jövő nyáron fogunk használni, addig ülve is a mostanit fogja használni, de ebben még tud velem szemben ülni, a következőben nem. Tudom, hogy a gyerekeknek milyen élvezet úgy közlekedni, hogy "jönnek" a dolgok, és nem "mennek", de nem hasznosabb, ha az anyukával szemben van a kicsi? És közben lehet neki magyarázni, mi hol van, mit, hol kell néznie, közben a te arcodat, szájmozgásodat is tudja követni?

Régebben hallottam a "Vendég a háznál" című műsorban is erről beszélgetést, de szinte alig látok az utcán olyan babát, akit anyukával szembe tolnak...


2009. aug. 5. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem sok előnyét látom a szembe tolásnak. Nem tudsz mutogatni, mert a babának korlátozott a látótere, oldalra csak akkor lát ki, ha előrehajol. Ha pedig te magyarázol neki, akkor nem a történéseket figyeli, hanem téged.

Ha háttal van neked, akkor önállóan szemlélődhet, nagyobb a látótere (te nem veszel le belőle egy jelentős részt), megfigyelheti a dolgokat. Te magyrázhatsz neki, beszélhetsz vele otthon, játszótéren eleget.

2009. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8 hónapos a babám, kb 2 hete használjuk ülve a babakocsit, eddig feküdt. Most még velem szemben van, de állandóan előredől és kinéz oldalra, a biztonsági öv tartja csak őt a kocsiban. Valóban érdekesebbek a jövő dolgok, mint a menők. Engem megnyugtat, hogy rálátok, de ő rám se bagózik... Lassan én is átfordítom majd, hogy háttal legyen nekem. De ez inkább nekem nehéz lelkileg, nem neki.
2009. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a lanyom 7 hos mult de egy jo honapja mar felulo helyzetben van a kocsiban, fekve nem toleralja, ha elalszik is ugyhagyom a hattamlat. meg pici volt a hordozojaban setaltattuk es akkor szembe volt velem, de aludt, most mar keveset alszik es inkabb nezelodne. szerintem kicsit tul van reagalva ez a szembe tolosdi dolog, a mi babakocsink Chicco es nem atfordithato a tolokar de igazabol nekem nem tunt sosoem hatranynak. igy szokta meg, szeret nezelodni, en nem hiszem, hogy ne tudna, hogy ott vagyok vele:)
2009. aug. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk gyakorlatilag nem is volt szembe fordítható babakocsink, csak amíg hordozóval használtuk. De nálunk ez nem befolyásolta a kötődést egyáltalán. Amikor már ülni tudott, akkor nem használtuk a hordozót, és kifelé nézett. Az én fiam - két éves - még a bevásárló kocsiban is fészkelődik, mert nem akar velem szemben ülni, mert úgy nem lát rendesen.
2009. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy túlreagálom a dolgokat, és természetesen nem így próbálom a kötődést szinten tartani. Tanácsot, véleményeket kértem, hogy ti mit gondoltok róla, mik a tapasztalatok. Csak gondoltam, hogy otthon nem igazán tudom neki (majd) mutogatni, hogy ott repül a kismadár, itt megy a vonat, vagy minden lépésnél meg kell állni. De úgy tűnik, mint majdnem minden másban, itt is a babák a főnökök!

Köszi a válaszokat!

2009. aug. 5. 10:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Hidd el amikor már fel tudja fogni, akkor ő is észre fogja venni, amit te meglátsz. Főleg úgyis mozgásra reagál, tehát a vonatot stb. ő is meglátja.) Ha viszont szemben lenne veled, akkor hogy láthatná a vonatot? Azon a kis csíkon, ahol a babakocsi és az általad takart rész között kilát? Vagy forgatod a kocsit?

Nem kell megállnod, mondhatod neki, hogy ott megy a vonat, tudni fogja miről van szó.

2009. aug. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!