Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposan óránként ébred...

5 hónaposan óránként ébred éjjel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom kb. 1.5 hónapig átaludta az éjszakákat, de kb. 1 hónapja minden éjjel rengetegszer felébred. Nyöszörög - nem sír , ill. odáig nem jutunk el, mert szolgaian felkelek mindig - , szomjas, forgolódk, vergődik az ágyban.

Iszonyúan kialvatlan vagyok, mert nem az van, h egyszer-egyszer ébred hanem most már szinte óránként. Mi a francot csináljak vele?!!? Hagyjam nyűglődni?! Vagy keljek még istentudja meddig hozzá óránként mert ő nyekereg?!?! Meddig tarthat ez? Valami megoldás?!!? Viburcol?! Vmi álmosító, nyugtató nem tudom mifene?!?!? Nem éhes, nem attól van. Egyszerűen a meleg/ a fogcsíra mocorgás és az hogy már dobálja magát álmában és állandóan felébred rá...


2009. aug. 4. 14:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
csak türelem kell neki semmi más ,elfog mulni, de azért nem ártana egy dokinak megmutatni mert lehet hogy nem lakik jol lehet vizes a tejed ha netán szoptatsz.ha feszült vagy akkor azt megérzi és sürüben felkell,
2009. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szilárdat eszik szinte 100%-ban. még a tápszert is kanalazva, mert üvegből nem fogadja el. nem éhes. hogy legyek nyugodt mikor 1 hónapja nem aludtam 2.5 órát egyben????????????????????????????????
2009. aug. 4. 15:11
 3/15 anonim ***** válasza:
Hidd el, elmúlik, felébreszti a saját mocorgása, mert álmában is gyakorolja, amit ébren megtanult már. Fordítsd vissza hátra vagy hasra, be a cumit, és hagyd. Amúgy meg csak az idő segít majd. Megszokja, és már nem ébreszti fel, vagy csak alig, és simán visszaalszik. Igy lesz, a nyakam rá, csak nyugi. És ezt azért mondom, mert én is végigcsináltam, mi már másért kelünk...
2009. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mennyit alszik nappal?-Aludjon kevesebbet

Fogakra: Emeld meg a kiságy feji részét, használj dentinoxot

Itasd mg-hátha csak szomjas

Ne ugorj rögtön, minimum sírásig várj, így soha nem fogja megtanulni, hogy magától is vissza lehet aludni

Este sétáljatok, próbáld később lefektetni, szellőztess ki rendesen amikor már lehűl a levegő

Próbáljátok lefárasztani, elnyújtani a fürdést

Nálunk hasonló helyzetből fog lett, kb másfél hónapnyi tortúra után

2009. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

naponta 2*1-1.5 órát alszik, de azok az alvások is nehezen mennek, irtó nehezen alszik el, csak nagy-nagy harcok árán... de ha meg nem teszem le akkor meg tiszta nyűg


itatom éjjel, rengeteget iszik, szval sztem nem szomjas. este 8kor fektetjük le, mindig alszik szépen éjfélig és onnantól kezdi az óránkénti kelést. dobálja magát, sírdogál, nyekereg, vergődik....



nrofen baby-t gondoltam kipróbálom, dehát nem adhatom azt sem állandóan mégha a foga miatt is van. nem?!?!

2009. aug. 4. 15:50
 6/15 anonim ***** válasza:
A fiam 3,5 honaposes ugyanez a helyzet mint nalad!!!!ejfelig alszik,aztAN FORGOLODIK,NYUGLODIK,RUGDOS,addig addig mig folebreszti magat!orankent,masfel orankent folkel,es szopizni akar!azzal megnyugtatom,de igazan nem sokat szopizik,csak megnyugvast keres!aztan reggel hatkor vegleg folebred es nagyon boldogan rammosolyog,mint aki jol vegezte dolgat es jatszani akar!en arra gondolok hogy tul sok az energiaja,mert napkozben sem alszik,allandoan folulni probal,es folallni!!!sorstArsak vagyunk,segiteni nem tudok rajtad,de tokeletesen megertelek!csak egy kis alvasra vagyunk!!kitartas!puszi
2009. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szia Sorstárs!


őt sem zavarja az éjjeli vergődése, derűsen ébred. nekem sokan mondják, h sztük ez csak cirkusz, és már most hülyét csinál belőlünk a gyerek. de ha nem nyúlok hozzá akkor sem lehet mellette aludni úgy vergődik, nyekereg.....


nekem már fogytán a türelmem. te még bírod?!?!?!? mikor lesz ennek végeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?

2009. aug. 4. 16:07
 8/15 anonim ***** válasza:
Adhatsz nurofent, vagy panadoldt-mindkettőből van babáknak való, max egy hétig adhatod. Igazad van végleges megoldásnak nem jó. Pedig olyan mintha kialudná magát és azért kelne fel. Ez esetben annyit tudsz tenni, hogy vársz türelmesen, és megpróbálsz minél kevesebbszer bemenni hozzá. Ha nem teszed megteszi helyetted a természet, mert annyira elfáradsz, hogy nem fogsz felébredni a sírásra sem-én így jöttem rá, hogy visszaalszik ha hagyom. Annyira hulla voltam, hogy nem ébredtem fel, kedvesem mesélte másnap, hogy kb 10 percig nyűglődött/sírt babánk, majd visszaaludt. Nem tudom hogy álltok-légkondi? Magad mellé is veheted, én ezidáig nem tettem, de erős volt a kísértés.
2009. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még vmi-fektesd le később-komolyan. Egy próbát megér,nem? Kb tízkor, addig meg csináljatok vmi intenzív programot apával. Mi pl nem engedjük 9 előtt elaludni, túl meleg is van, meg hiába tűnik hulla fáradtnak-ha előbb letesszük, felkel éjszaka többször is.
2009. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
sorstars vagyok!:)))hat nekem is mondjak hogy hiszti de en se tudok mellette aludni!de o alszik,vagyis pihen mert tok jo kedvuen ebred!tisztara kivagyok,aludni szeretnek!!!!!!!!!!mindig remenykedek hogy ma mas lesz...tarts ki en is meg0probalom,majd reggel beszamolok az ejszakarol....!!!!jooo eeejt!puszi
2009. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!