Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan is még 3 óránként...

7 hónaposan is még 3 óránként kell egyen a baba?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, nem igény szerint szoptattam, nem vártam meg soha amíg sír, hanem 3 óránként adtam szopit a kicsinek. Persze ezt Ő alakította ki magának, és ha hamarább megéhezett, akkor is kapott.Így és is könnyebben tudtam magamnak programot kialakítani és nem állt fenn a veszély, hogy egy bevásárlóközpont közepén, sírva szopni kér. Most már 7 hónapos,és 2x kap mást is enni, de még mindig 3 óránként adok neki, persze kisebb, nagyobb eltérésekkel. Általában szopit is kap minden étkezés után. Ha meg jön a szopi ideje, már stresszelem magam, hogy ennie kell. Legyek egy picit rugalmasabb? Mindig attól felek, hogy üvölteni fog.Hányszor kell egyen egy 7 hós baba?
2009. ápr. 27. 05:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

egyik napról a másikra nem fogod tudni átszoktatni, főként, hogy nem biztos, hogy a baba akar így enni, az alapján, amit írsz. nekem a védőnő azt mondta, már 4 hós korában, hogy ritkítsuk az étkezéseket. 7 hónapos korban, 4-szer kell ennie nagyjából a babának, ami 4-5 óránkénti evésre jön ki. nálunk mondjuk 5 étkezés van, mert a reggeli nem az erőssége, így tízóraizik is, azt ebéd, uzsonna és vacsi van. az én fiam reggel tápszert kap, délelőtt gyümit, ebédre főzeléket, uzsira megint gyümi, este tejpép. Ha 3 óránként eszik a gyerkőcöd, gondolom nem eszik teljes adagokat!

Az én véleményem, hogy igazából teljesen mindegy hányszor eszik, a lényeg, hogy a napi adagja meglegyen! Csak ahogy nő, egyre nehezebb lesz ennyiszer etetned, mert "nem ér rá enni". Minden érdekli, izeg mozog, és nem fog neki tetszeni, hogy már megint félbe szakítottatok valami érdekes "vizsgálódást", mert kajálás van. Na meg így elmenni vele bárhova, intézni a dolgaidat, sem könnyű. magad érdekében is próbálj ne stresszelni rajta. Ő már nem olyan kicsi, hogy ész nélkül ordítson, ha egy kicsit megéhezik. Észre fogod venni, ha kajás, már nem olyan türelmetlenül fogja sírással követelni az első percben az ételt! Ne aggódj rajta, hagyd, hogy "nőjjön" a baba és önállósodjon! Hidd el, hogy te is kiegyensúlyozottabb leszel, ha nem abból áll majd a napod, hogy szoptatni kell, etetni kell, stb!

2009. ápr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért is kérdeztem, mert egy kicsit már terhes az egész. Köszönöm a válaszod!
2009. ápr. 27. 07:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én 8 hónapos kislányom máig 3-3,5 óránként eszik. 2x ő is szilárd ételt kap (de. gyümölcs, ebédre főzelék), de ezek után is szopizik még. A többi étkezésre csak szopik. Ő naponta 5-6 alkalommal eszik (éjjel is 1x). Ezt a rendszert ő alakította ki, én csak alkalmazkodom hozzá. Szerintem nyugodtan lehetsz rugalmas, hiszen a babád gondolom nem percre pontosan 3 óránként éhezik meg. Ne stresszelj, a babád úgyis jelzi, ha éhes és nem fog azonnal ordítani, ha meg is éhezik. Ilyen idős babák már tudnak kicsit tűrni, nem kell azonnal megetetni, ha megéhezik. Ha esetleg olyan helyen kér enni, ahol nehéz megoldani a szoptatást, esetleg jó, ha van nálad egy kis innivaló, azzal kicsit tudod húzni az etetést. Esetleg a figyelmét is el tudod rövid ideig terelni.. Hidd el, azzal, ha nem pont 3 óránként eszik, nem lesz semmi baja még egy nála sokkal kisebb babának sem, ő meg már 7 hónapos. Szerintem figyeld az igényeit, lehet, hogy már elég ha ritkábban eteted. 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!