Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen irányban tanítsam meg...

Milyen irányban tanítsam meg lemászni a kisfiamat az ágyról?

Figyelt kérdés

10 hónapos kisfiam előszeretettel mászik fel az ágyra. Gondoltam megtanítom neki hogyan kell lemászni róla. Úgy mutattam meg, hogy hátrafelé jöjjön, és a kis lábait tegye le először. Erre tegnap mondja a barátnőm, hogy nem így kell, hanem előrefelé, fejjel lefelé jöjjön, és a kezeit tegye előre. Így látja, hogy mit csinál, milyen magasan van.

Szerintetek?


2009. aug. 4. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnődnek az esze tokja! Úgy kell, ahogy Te gondoltad! Lehetőleg feküdjön hasra és tolja magát lefelé. Amikor megérzi a talajt, akkor már bátran lecsúszik az "eleje" is. Az enyém 2-3 nap alatt megtanulta, és most folyton felmászik-lemászik és mindig büszkén vigyorog, hogy sikerült neki. Haláli :)
2009. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hátrafelé tanítottam. Tolasson le. Egyszer mutattam meg neki, és ügyesen lejött. Egyszer sem esett le.

Franciaágyunk van, de szerintem mire a keze leért volna a földre, addigra már lebukfencezett volna.


Egyébként ez is biztosan minden babának másként sikerül.

2009. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igazából bennem még fel sem vetődött ez a kérdés, mert még nem tud rá felmászni:-) feláll mellette, de szerencsére ennél tovább nem jutott. viszont ha fent van az ágyon, akkor abszolút nem érzi, hogy vége van, és esni fog, ha tovább megy. abban,amit írtál, van valami, hogy hátrafelé könnyebb lenne neki, de a gyerekekből kiindulva, meglát valamit, és elindul érte. szóval szinte biztos, hogy ebben a korában még nem fogja átgondolni, hogy is kéne, autómatikusan fejjel lefelé fog menni, így lehet hogy jobb, ha azt tanítgatod neki.
2009. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz: hátrafelé! A karja még nem olyan erős ebben a korban, és a nyakát, fejét kell elsősorban óvni. Az én lányom is kb. 10 hónaposan kezdett fel-le mászni, és szintén csak egyszer kellett rávezetni a tolatós módszerre, azóta már tökélyre fejlesztette. Szóval jól gondoltad.
2009. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hátrafelé tanítsd meg mindenképpen. Hidd el, nagyon hamar megtanul tolatva lejönni.

Az én fiam most 16 hós, kezdetektől tolatva mászik le az ágyról. Mostanság néha próbálja úgy, hogy leül az ágy szélére, lelógatja a lábát és lerúgja magát.

De egy 10 hós baba tolasson:)


Elgondolkoztam a barátnőd ötletén... Nem tudom ugyan mekkora ágyról van szó, de nálunk minden ágyra felmászik a fiam, a legalacsonyabb 40 centi magas... Na most erről hogy is tudna lejönni előrefelé? Tuti fejre esik és összetöri magát...

2009. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csakis hátrafelé. Egy 10 hónapos kicsi nem biztos, hogy meg bírja magát tartani lefelémenet-egy fejreesés még véletlenül se hiányzik senkinek se.
2009. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hülyeséget beszél a barátnőd! Hátrafelé tanítsd, én is úgy tanítottam és nagyon szépen le tud jönni, most 11 hós. A kezével még nem bírná megtartani az egész testsúlyát és biztos fejre esne. Már bocs de nem normális a barátnőd.
2009. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőkkel! Hátrafelé tanísd neki! Mi is így tanítottuk a kisfiamnak, most múlt 1 éves, már szépen megfordul az ágyon ha le akar mászni és a lábbal lefelé érkezik.
2009. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!