Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért feszűl be sokszor a 6...

Miért feszűl be sokszor a 6 hónapos babám? Nem az idegrendszerével van baj?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy csinál a babám, mintha kakálni készűlne és megfeszíti magát. Olyan mintha ideges lenne (közben elvörösödik az arca), mert még közben "morog" is hozzá, és megcibálja közbe a kis ruhácskáját. Viszont annak semmi jele, hogy haragudna valakire, vagy valami nem nagyon tetszene neki. Ha a hátán fekszik sokszor úgy üti a kis lábacskáját a földhöz, hogy szinte íjjesztő nem e fáj neki. Amúgy nagyon jó étvágyú és jól fejlődő kisbaba, egy kis örök mozgó!
2009. aug. 4. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fél éves kislányom is csinál hasonlókat. Sőt olykor a kajálásnál, mikor a szájába teszem a falatot, akkor elkezd morogni, vörösödni, feszül, aztán lenyeli. Én sem értem, mit csinál ilyenkor, vagy mire gondol, de nem hinném, hogy neurotikus probléma lenne:-))
2009. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fiam is sűrűn csinált így, aztán rájöttünk, hogy erőlködik a kakival. Nem feltétlen akkor kakil, csak érzi, hogy fog, neki ez még nagyobb meló, mint nekünk:-)
2009. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az orvosunk azt tanácsolta vigyük el a szükség kedvéért egy neurológiai vizsgáltra. Na ez most megfogott, vigyem, ne vigyem?!
2009. aug. 4. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, pont gondoltam, visszatérek a témára hozzátok. Mert azóta figyelem a kislányomat. Nap közben nem csinálja, de evés közben most már szinte végig! Nálunk egyértelmű, hogy nem kakiról van szó. Beraktam most is a szájába a joghurtot, majd abban a pillanatban úgy kezdett erőlködni, mint az olimpián a súlyemelők, akik testük többszörösét kívánják felemelni, csak ő közben egy kanál joghurttal "bírkózik". Majd lenyeli, a következő falatnál jön a következő. Egyszerűen nem tudom elképzelni, mit akar ilyenkor! Mert nem köpi ki, nem akarja abbahagyni, nem tudom, mi lehet.

Hogy nálatok ez hogy jelentkezik, és még az orvos is ezek szerint tanácstala??!! Mondott valamit? Találkozott ilyennel?

2009. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudja a választ a dokink, viszont azt még nem kérdeztem meg tőle, hogy találkozott e már hasonlóval. Az biztos, hogy figyelem a babámat és azt vettem észre, hogy akkor csinálja leginkább ha nagyon örül valaminek. Meglát bennünket, játékot stb., vagy éppen ellenkezőleg ha valami nem tetszik neki. Bár az is igaz, hogy sokszor látszólag nincs semmi új, semmi rossz csak csinálja. Halvány dúsztom sincs mi ez. Az egyik ismerősünk azt mondta, hogy ez már a "dac" egyik jele. Mi úgy hivjuk finoman "beszari".
2009. aug. 5. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!