Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanítjátok már valamire 6-7...

Tanítjátok már valamire 6-7 hónapos babátokat? Pl. Tapsi-tapsi, pápá, vagy szavakra? Mennyire fogékony?

Figyelt kérdés
Mit tudnak megjegyezni az ilyen idős babák? És mennyi idő alatt tanulják meg a tapsolást vagy az integetést? Milyen rendszerességgel kell tanítani ezekre? Napi vagy heti szinten?
2009. aug. 3. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

6 hónapos a kislányom. Most azt tanítgatom neki, hogy ha nem kér több kaját, akkor intse, hogy nem! Eddig összeszorította csíkká a száját, és másfele nézett, de ez sem mindig volt egyértelmű. És ma, lehet, h véletlenül, lehet, hogy csak belebeszéltem, de mintha egy picit intett volna! Úgy örültem!! Legalább 1 hónapja próbálkozom.... A pápát is most próbálgatjuk, tegnap apukája állított, hogy utánozta, hogy "húúúhaaa".

A tudatos utánzás szerintem még csak később lesz, nekünk az "Anya taníts engem" könyvben írt nyelvkitolás sem jött még. Nagyokat kuncog rajta, de egyáltalán nem utánozza. A könyv írója szerint pedig már 4 hónaposan lehet. Nekem sokszor úgy tűnik az a könyv egyébként, hogy az valami zseni-gyerekre van méretezve! Egyenlőre itt tartunk, de szerintem az ilyen korúaknál épp elég még azt is elérni, hogy megteremtődjön a szemkontaktus, hogy tényleg akkor figyeljen rád, mikor te akarod! Vagy rosszul gondolom?

2009. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én tanítom!Pl.7hósan kezdtem neki mondani és mutatni ha szól a zene akkor hogyan kell táncizni!Most(8hós) ha mondom neki hogy tánci-tánci akkor csücsülve rugózik fel-le és állva is!Már pápát is int,néha!Szene(szeresd meg) anyára megfogja a fejem és hozzám dörgöli a homlokát!a dádá Apára kiváltképpen hallgat és ilyenkor elveri apát!:)Hamar tanulnak,szerintem,de ha napi rendszerességel mondod és mutatot neki annál hamarabb megtanulja!

2009. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

mi napi rendszerességgel mutatjuk neki, ha valamit jól csinál, akkor megtapsoljuk a babát

most 7.5 hónapos a kisfiam és ha azt mondjuk, hogy Tapsit kérek! akkor tapsol :)

ha a jobb kezéhez tartom a kezem, és mondom, hogy Pacsit kérek! akkor férfiasan belecsap

szerintem nagyon fogékonyak és tanítsad csak bátran

2009. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok

most a pá-pá-t szeretnénk, ha megtanulná, de még ne int

sok szerencsét nektek is, és jó babázást mindenkinek

2009. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!