Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hónapok óta még nem tudtunk...

Hónapok óta még nem tudtunk kiváltani egy étkezést sem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nyolc hónapos múlt a kicsi, 5,5 hós kora óta próbálkozunk főzikkel, gyümikkel. Sokáig semmit nem evett, aztán 6-7 hós kora között elkezdte falatozni. Uzsira tejpépet eszik, amibe gyümit keverek (csak így hajlandó enni a gyümölcsöt), ebédre pedig főzivel próbálkozunk. Eszik is egy pár kanállal, látom, mi az, ami ízlik neki, de abbahagyja és sír és követeli a tápit. Próbáltam már, hogy nem adok neki tápit, és erőltettem volna a főzit, de nem ment, csak jobban és jobban sírt. Belekeverek főzibe is tápszert, de akkor se fogad el 6-7 kanálnál többet. Így megy ez már két hónapja. Mit csináljak???
2009. aug. 3. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem most légy következetes. Napközben nincs tápszer, csak reggel és este. Ezt 6 hónapos korától kéne így csinálni, de még nem vagy elkésve. Ha nem eszi meg a főzeléket, ne adj neki mást csak vizet. Próbálkkozz fél óra múlva aztán így tovább. És rájön, hogy az az ebéd:) Sok sikert és kitartást.
2009. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nálunk is nagyon lassan ment a hozzátáplálása most 14 hós fiamnak. Még mindig van, hogy kaja előtt cicizni akar, és csak utánna hajlandó megenni a főzijét. Mi 7 hósan kezdtük el az egészet, és eltelt majd 2 hónap, mire "rendesen" evett. Nem tudom, hogy súlyban hogy álltok most, de ha van rajta mit fogni - nálunk ez volt, és ezért nem is aggódott érte a védőnő - ne aggódj. Nálunk még az is segített, hogy elkezdtem vele együtt enni, így jobban evett.

Kitartás, meglátod, a végén nagy kajás válik belőle!!

2009. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Súlyával nincs gond, sőt!!! 8,7 kg. Viszont mivel már olyan régóta így megy, nagyon el vagyok keseredve! Ma is másfél órát kínlódtunk így (nem akartam adni tápit), de szinte transzba sírta magát a végére, s csak akkor nyugodott meg, mikor a tápis cumisüveg a szájába lett adva. Ja, próbáltam már úgy is, hogy jó hígra készítettem a főzit, hogy c.üvegből ehesse, de amint rájön, hogy "átverés", dobálja magát és sír. Semmivel nem vagyok ilyen béna, de ez az evés...
2009. aug. 3. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi öt hónapig próbáltuk hozzátáplálni sikertelenül. Csak abból akart enni amit mi eszünk, először 10 hónaposan. Addig semmi mást. Nyugi vannak olyan gyerekek akik másként csinálják, nem te rontottad el. Add csak oda a tszert, az éheztetés nálunk baromira nem vált be. Majd elkezd magától nagyobb mennyiségeket enni, akkor már nem kell a t.szer.
2009. aug. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon bízom benne, hogy igazad van, és idővel változik majd a helyzet! A napi étkezések és alvások rendszeressége is a gyerektől függően alakult ki, igaz sokára, mert már hat hónapos volt, de nem eröltettem. Megpróbálok a kajával is türelmes lenni.
2009. aug. 3. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!