Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így hogyan fogunk kiváltani...

Így hogyan fogunk kiváltani étkezést?

Figyelt kérdés
Nem akarom siettetni, de egyelőre még nagyon nem tudom, hogy milyen mennyiséget kellene megennie a babámnak. Almát, őszibarackot már eszik, ma egy kis krumplit kapott az őszibarackba. Tegnap például megevett egy fél őszibarackot egy fél üveg alma bébiétellel, majd utána szopott egy kicsit és még követelte a tápit, amiből kiszívott 120 ml-t. Ma egy egész barackot kapott két kiskanál krumplival, és rá megevett 160 ml tápszert, most nem szopott. Majd ha étkezést akarunk kiváltani, akkor mennyi gyümit adjak neki, hogy jól lakjon? Vagy sűrítsem majd rizzsel esetleg és szép lassan egyre kevesebbet fog igényelni a szopiból/tápszerből? Még nagyon tapasztalatlan vagyok ezzel kapcsolatban, 4 hós múlt a babám. Előre is köszönöm a válaszaitokat!
2011. júl. 19. 13:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt hiszem minden kezdő anyuka (ahogy én is), hasonló kérdésekkel küszködtünk:D Pedig csak mi bonyolítjuk túl. Nem tudom mennyi idős a babád, de nekem sokáig volt úgy, hogy evés után még bőven szopizott. Egyszer vissza is estünk, lehet, hogy én siettettem a dolgot, ezért tanácsolom, hogy hagyd a babára. Reggel az első evés és az utolsó evés csak szopi volt már és a közbenső étkezések főzelékek, gyümölcsök és hasonlók voltak, utána pedig szopi. Egyik nap gondolt egyet a 8 hós lányom és nem volt hajlandó csak szopizni. 1 hónapon át újra csak szopizott. Aztán vezettem be újra szépen lassan az étkezéseket. Ma már csak reggel és este van tápszer (szopit abbahagytuk)

Szóval azt tanácsolom, hogy támaszkodj a babára, had irányítsa ő, mikor akar enni, majd hidd el, alakul az:D

2011. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!