Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos lányomat ott merjem...

9 hónapos lányomat ott merjem két napra hagyni a nagyszűlőkkel?

Figyelt kérdés
Eléggé megromlott a kapcsolatom a férjemmel, hétvégén elmennénk, hogy kettesben legyünk két napot, addig a picit anyumék vállalnák. Egy házban élünk, a nagyszűlőkkel is majdnem olyan jól elvan, mint velem. Mégis, nem tudom, hogy bírná, vagy én hogy bírnám nélküle. Mit tennétek Ti? Tudom, hogy nekem kell tudnom, de nem tudom.
2009. aug. 3. 07:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
17%
Képzeld van. Igen a kefélés is hozzá tartozik de azzal nem óldódnak meg a problémáik csak elodázzák azokat. Amúgy a kérdező már rég eldöntötte, hogy elmennek nyaralni a gyerek nélkül még az előtt, hogy bárki is írt volna bármit is. Csak tudja, hogy nem helyes amit tesz és itt próbálja magát igazolni, hogy még se olyan rossz az amit tesz.És a sok bólogatós kutya meg bólogat neki. Már most rossz a gyereke kapcsolata az apjával. Mert mint írta jobban elvan a nagyival mint az apjával.És valószínülreg a konfliktusok nagyrésze is innen adódik, hogy nem elég szoros az apa és gyereke kapcsolata. És ahelyett, hogy mint okos nő próbálná ezt a szálat erősebbé fűzni még nagyobb űrt csinál azzal, hogy a gyereket otthon hagya. A nyaraláskor lévő közös programok sokat segíthetnének rajtuk. Szép közös emlék lenne számukra. És az apa is meg barátkozna a kicsivel mivel neki sokkal nehezebb, mint nekünk nőknek.Jobban kötődnének ragaszkodnának egymáshoz.
2009. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 09:24-es! Te tényleg nem vagy képben, vagy -és akkor nagy mázlid van, becsüld meg- még soha nem volt gond a házasságoddal! Tudhatnád, hogy ilyen esetben néhány hangos szó is elhangzik, szerinted ezt egy gyereknek végig kéne hallgatnia, hogy aztán megijedjen?! 9 hónapos a kislány, sok unatkozó sztárfeleségecske (akik se a gyerke előtt, se azután nem dolgoztak) már 8 hónaposan beadják a gyereket a bölcsibe, ahol vadidegenekkel, nem pedig rokonokkal van! És mindezt ok nélkül! Az, hogy rendbe akarják hozni a házasságukat, az elsősorban a gyerek érdekében történik! Igenis VAN felelősségtudatuk, ha így akarják megoldani! És egy családanyának is joga van a szórakozáshoz (bár ez esetben nem arról van szó), hogy feltöltődjön és még jobban a gyerekének tudja magát szentelni! Az anyaság nem egyenlő a zárdával!!! Az én szüleim is eljártak szórakozni és én is voltam a nagyikkal (szerettem is velük lenni), mégis felnőttem valahogy, 2 diplomám van, mindig volt állásom, van férjem és 2 gyerekem. Nem hinném, hogy ha anyámék sose mentek volna el nélkülem, akkor én többre vittem volna.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: igen, nyugodtan hagyd a babádat a nagyszüleire, hogy kibékülhessetek és egy nyugodt anyukát kapjon majd vissza! :)

2009. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
35%
ha pár óra alatt nem tudják megbeszélni a gondokat akkor 2 nap alatt se, mert nem hiszem h az a 2 nap éjjel nappal a kapcsolatukról fognak beszélgetni, ha pár óra alatt nem megy nem tudtok kompomisszumokat kötni akkor 10 év alatt se fogtok tudni...
2009. aug. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
33%
Igen nem zárda az anyaság ebben igazad van.De nem egy 9 hónapos gyerek mellett kell nyaralni menni. Igen engem is elüldtek nyaralni a szüleim a nagyihoz minden évben de nem ilyen kicsiként.És nagy különbség van abban, hogy a gyerek megy nyaralni és új éményeket gyűjteni vagy az, hogy a gyerek itthon marad és mi megyünk új élményeket gyűjteni nélküled közt. És nem azt mondtam, hogy nem lehet elmenni szórakozni a gyerek nélkül hanem azt, hogy napokra nem hagynám magára azért, hogy én szórakozzak. Nagy különbség.
2009. aug. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
71%

szia!

a házasságod megmentése most a legfontosabb!!!!

a babádnak nem lesz semmi baja, hidd el! neki is jobb lesz, ha a szülei együtt maradnak, szeretetben!

nyugodtan menjetek el, az előttem szóló néhány bunkó válaszolóra ne hallgass, semmi empátiás érzékük nincs!!!!

nem nyaralni mész, szórakozni, hanem házasságot megmenteni, átbeszélni a problémákat!

aki ezt nem fogja fel, az buta és szánalmas!

menj el, és hoz rendbe a házasságod!!!

:)

2009. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
82%
A 09:24-s rettenesen primitív. Elég baj, hogy ilyen nevelésben részesültél, ahogyan te fejezed ki magad....
2009. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%

Jesszusom ez már beteges, hogy 2 napig se mer valaki elmozdulni a gyereke mellől.

Jöhet a súlyos lepontozás, de én 1 hétre megyek, gyerek nélkül aki 11 hónapos. Ugyan mi baja lenne nélkülem? Mondjátok már meg? Szellemileg visszafejlődik a nagyanyjánál? :D

Tök álszentség ez a viselkedés, szánalmas és gusztustalan.

Nem a kérdezőre vonatkozott. Nyugodtan otthagyhatod nagyszülőknél, nálunk is úgy lesz.

Végre ki tudsz kapcsolódni egy kicsit és 2 napig másról is szólhat az életed, nem a pelenka cserére fogsz koncentrálni és valószínűleg aludni is tudsz majd. Teljes mértékben megérdemled!

Nyomkodjátok csak a lefelé mutató ujjakat!

2009. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
54%

Én teljesen megértem a kérdezőt.

együtt laknak a nagyszülőkkel,ami nem teljesen ideális,az én házasságom akkor volt a legrosszabb mikor a szüleimnél laktunk.

Jó megoldás lehet még reggel elmentek esta haza így találkozhattok a babával is.

2009. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
70%
Szia.08,03 as vagyok.Kedves 09.54-es,miért kell ilyen stilusba lehurrogni az embert.nincs igazad,mert nem divat a gyerek nélkül menni nyaralni,de ha elolvastad volna a kérdést itt nem is egy nyaralásról van szó,csak 2 napról.Én személyszerint nemtudom otthonhagyni a babám és most is vele megyünk nyaralni,de pontosan tudom,hogy van olyan helyzet mikor ezt kell tenni.nem elitélni kell másokat azért mert máshogy döntene hanem megpróbálni megérteni.2 nap nem sok idő,ha és ha nem megy simán haza tud jönni.azt meg pláne nem lehet tudni mi a baj igazi forrása,erről pláne nem itélkezünk.és igen eldöntötte a kérdést,de a lekiismeretét is szeretné megnyugtani,mert jó anya,és szeretné tudni más si tudna igy tenni.Egy közös nyaralás nem mindenkinél befutó,de lehet hogy a jó közös nyaraláshoz szükséges ez a pár nap,amikor nem fut etetni,tisztába tenni,nem lóg a nyakán,nem szaladgál után,nem játszik vele stb.ezekalatt fontos dolgokat nem lehet megbeszélni.
2009. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Bocs,de a 08.03 én vagyok.
2009. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!