Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az esti altatásaink hosszúra...

Az esti altatásaink hosszúra nyúlnak. Hogyan altassam be a 6 hetes babámat?

Figyelt kérdés

A 6 hetes kisfiamat este nagyon nehezen tudjuk letenni aludni. Csak akkor lehet letenni az ágyába ha már bepilled, mert ha még ébren van, és úgy tesszük le - elkezd sírni.

Sokszor az esti szopi után (21h-22h körül) 1,5-2 órát is kell vele járkálni a lakásban, és akkor alszik csak be. De gyakran előfordul az is, hogy egyáltalán nem akar bealudni és 2-3 óra múlva újra megéhezik és kezdődik minden elölről. És megy a nyűglődés.

A hasa este már nem szokott fájni, a büfizés is sokáig tart, eleget szopizik. Már próbáltam a cicin elaltatni, de nem jött be.

Egyébként az éjszakát átaludja, simán alszik 6 órát - csak nehéz letenni aludni. Mit csinálunk rosszul?


2009. aug. 3. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
semmit nem csinálsz rosszul, ő még nagyon igénxli a közelségedet.Nekünk is 2 hónaposa állt be az altatás...én is ugyan ezt csináltam.....hozzá kell szoknia a kinti világhoz.Én a suttogó cimű könyvből vettem néhány ötletet.
2009. aug. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk szintén 2 hónaposan állt be az esti alvási rutin. Előtte mi is nyűglődtünk, másfél-két órás szenvedés után tudott csak elaludni, aztán egyik napról a másikra 20-30 perc szopi után simán elaltatja magát a kiságyban.

Ne aggódj, nem csinálsz semmit rosszul!

2009. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont ennyi idős volt a kisfiam amikor döntöttem.

Reggeltől estig,estétől reggelig csak az övé voltam ami természetes is a számomra,de kifáradtam.

Szegénykém küzdött a pocival,fájt neki,így még többet volt kézbe.Szóval fájt már nekem is minden tagom,a sétálásoktól a kézben levéstől.

Egyik nap besokaltam ,mivel úgy zajlott az altatás,hogy kézben elringattam,elaludt,letettem,felkelt,és kezdtem újra kb ez ment 23 h ig.Aztán Ő már 1körül újra kelt is enni.

Kialvatlan voltam,és ha elítéltek is fáradt.

Este megvolt a fürcsi,kaja,sötétítés,és elmagyaráztam neki:

Szeret az anya,itt vagyok veled,de mától nem tudlak elringatni,mert anya is szeretne aludni.Nehéz téged mindig a kezembe tartani,és úgy altatni de attól,hogy nem ringatlak,még nagyon szeretlek.Szépen leraklak a pocidra,és itt maradok veled amíg el nem alszol.

Leraktam,énekelgettem neki,vagy meséltem,simíztem , paskoltam a fenekét.

2-3 napig volt sírás,kivettem megnyugtattam,leraktam,és bár sírdogált,próbáltam e mellett kitartani,mert nekem is könnyebb,és ma már neki is.

3 hónapos a Manóm,7 fél-8 körül fürcsi,aztán vacsi,és legkésőbb 9kor de elalszik úgy,hogy mellette vagyok,de mégse ringatom.Énekelek,simizem,Ő azért néha nyöszörög,altatja magát,de elalszik.Ja,cumit próbáltad?Nálunk az is egy kapaszkodó.

Kitartást neked.

2009. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a segítséget és a tanácsokat!

2009. aug. 3. 09:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ez sajnos az elején tényleg így megy. Több órán kézen levés. Csak közvetlen elalvás előtt tudod újra nyugodtan visszatenni a cicire, akkor elalszik azon, és tovább is fog aludni, mert újra teli a pocak. Ez kb 1 és negyed óra mászkálás után érdemes kipróbálni. Esetleg próbáld meg letenni és lekötni vmivel a figyelmét, hogy vmivel könnyebb legyen. Pl. bábozol, plüssel "hülyéskedsz" neki, ágy fölötti zenélőt felhúzod, énekelsz...

Mi 3 hónaposak vagyunk, és tényleg most már nincs gond az altatással. 2 hónapos kora körül elaludt 8-kor kb 20 percre, felkelt, újra ment a cicire azon bealudt, utánna már csak 1 fél 2 körül kelt újra. Most van, hogy már 8 előtt alszik, de fél 9-kor mindig.

Addig is kitartást!

2009. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!