Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akar mindenki belebeszél...

Miért akar mindenki belebeszélni abba, hogy hogy gondozzuk, neveljük a 12 hetes babánkat?

Figyelt kérdés

Hasfájós a pici, így sokat sír, nem hagyjuk sírni, felvesszük, a hasamon alszik éjjel, így melegítem a pociját, tud nyugodtan aludni. én így tartom jónak. nagymamám meg folyton azt vágja a fejemhez, hogy milyen szarul csinálom, milyen rossz anya vagyok, így nem lehet gyereket nevelni, már most el van rontva, stb. persze sz.rok rá, de azért rosszul esik. ráadásul közölte, h nem szereti, mert olyan sokat sír. mondtam neki, még szerencse, h nincs vele túl sokat. mózesben aludt a baba, elkezdte rángatni, mert ő majd ringatja, persze felébredt a kicsi, mégjobban rángatta, nem engedte felvenni, mert ő majd megmutatja, hogy csak hisztizik.

engem ezek tök kiborítanak. miért jó az neki, hogy cseszeget?


2009. aug. 2. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Abban igaza van a mamádnak,hogy ha felveszed,a hasadon altatod,akkor nagyon elrontod a babát.Ezt szokja meg,és később sem alszik majd egyedül éjszaka.Fektesd hasra a kiságyban és a derekát símogasd.Ettől általában megnyugszanak a picik.Csak akkor vedd ki az ágyból,ha semmiképpen nem nyugszik meg.Nem vagy rossz anya,csak tapasztalatlan.Ringatni pedig nem kell,mert az sem jó módszer.Nézz utána a neten,ahol gyereknevelési tanácsokat adnak.Vannak ilyen fórumok.Többet tanulhatsz belőle,mint a többi tapasztalatlan anyukától.Az öregek tanácsát pedig hallgasd meg,és amiről úgy gondolod,hogy érdemes megfogadni,fogadd meg,a többit pedig felejtsd el.Egy nagymama.
2009. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Szerintem egy kisbabát nem lehet elrontani. Ő azért sír, mert valami nem jó neki. Nehogy már egy három hónapos babának annyi sütnivalója legyen, hogy "sírok, csak hogy idegesítsem a szüleimet". Az én Manóm is hasfájós volt, apuci pociján szeretett pihenni. Kipróbáltunk különböző cseppeket, de a pocaksimogatás mindig bevált. Majd elmúlik egyik napról a másikra, meglátod. Kitartást a továbbiakhoz! Hallgasd meg a tanácsokat, de mindent csinálj a józan eszed szerint!
2009. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Az előző válaszolónak:egy háromhónapos babának nagyon is sok sütnivalója van.Persze nem a szüleit akarja bosszantani,hanem a neki legjobb helyzetet akarja.Amúgy pedig mindenki úgy rontja el a babáját,ahogy akarja.Neki kell majd később az éjszakákat átkínlódni,nem a tanácsadóknak.
2009. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom milyen idegesítő, ha beleszolnak:). Nekem anyósom ilyen, mindenbe okoskodott, bár már most oda meg vissza dicsér, hogy milyen jól csinálom a dolgokat. Minden megmagyarázott, ekkor fürdessem, ne vegyem fel a gyereket, csak a kiságyban aludthat a gyerek. Nyugi, halgasd meg, aztán két füled van:). A hasfájásra, pedig vegyél cseresznyemag párnát, a dm-ben lehet venni, melegitheted vele a pociját. próbáld ki, én nagyon szertem.
2009. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagymama túlságosan is jót akar. Tudod a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Nekem is osztották az észt az elején, hú de tele volt a bakancsom, tök megértelek. Tedd azt ami szerinted jó a babádnak, és ne törődj másokkal. Te vagy az anyja, te ismered a legjobban, te tudod mit hogyan szeret. Hasfájásra nekünk a hasonfekvés, meggymagpárna, ánizstea jött be. A meggymagpárnát meg kell melegíteni és a hasára tenni amig ki nem hül, segíti az emésztést, a belek mozgását, és a pukizást. Ha gondolod próbáld meg, nálunk csak pár napig tartott ez a hasfájós borzalom.
2009. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi a kérdésért?De...Mi a búbánatnak szólnak egyáltalán bele?Ezt most minden"beszólósnak" szól!Attól mert az első baba,miért nézik hülyének az embert?Azt gondolják,hogy úgy vállalok gyereket,hogy nem tudom mit kell csinálni?Többek közt,ha hülye lesz is a gyerek az én gondom!

A kérdezőnek...tudod,ha a nagymama nem szereti,mert sírós,az csak jóóóó a babának!Aki ilyet ki mer jelenteni,arra nincs is szüksége egy babának sem!

2009. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Azért is támadnak mert adsz rá támadási okot.Monél kevesebbet tudnak arról,mit hogyan csinálsz,annál kevesebb kritika ér,és akkor idegeskedni se fogsz.Oszd meg a dolgokat azokkal ikiről tudod,hogy jol tudnak segíteni,de akikről tudod,hogy elítél,beszól neked azoknak csak felületesen válaszolj,igy nem kapnak konkrét választ a kérdésre és nem szólnak bele.Pl hasfájós a bab?általában igen,és mit csinálszvele ilyenkor?hát sokmindent kipróbáltam,még tapasztalom melyik a jó.Kaptak is választ meg nem is.ez olyan igazi politikusi nézet.
2009. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Enyém is hasfájós volt mind a kettő. Ringattam, hasamon altattam őket és lestem minden percet és pillanatot, hogyan könnyíthetnék a kínjaikon. Ahogy később múlt a hasfájás és nyiladozott az értelmük, úgy el is maradtak maguktól ezek a "kényeztetős" dolgok. Most sem fogom másképp csinálni a harmadikkal. Ja, és a nagyok nem lettek hisztisek és semmi gond nem volt velük!

Csak így tovább, ne hagyd hogy az anyai ösztöneidről mások lebeszéljenek!

2009. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!