Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már alig szopik, tejet meg...

Már alig szopik, tejet meg nem fogad el. Mit csinálják?

Figyelt kérdés
1 éves, és azt olvastam, hogy még 500 ml tejre lenne szüksége. Se babatejet, se tehéntejet, se kakaót nem hajlandó elfogadni. Egyedül vizet iszik. Joghurtot, meg túró rudit eszik, az elég kálciumforrás?
2009. aug. 1. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan voltam amikor 1 éves volt a baba.

Már elmúlt egy hónap és szépen lassan elfogadta a tejet, este azért még cicizik.

Hidegen jobban szereti a tejet.

Próbáld neki többször egy nap, mindenféle verzióban.

Másik pohárból, hidegen, langyosan stb...

A kakaót a mai napig nem issza meg, legjobban az apa bögréjéből szereti a tejet.

2009. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 8 hónapos korában játszottam el ugyanezt a babámmal. Végülis egyszercsak mégis elfogadta a banános mildibét (semmi mást) és szerintem az is volt a baj, hogy melegen akartam adni neki. Amikor hidegen próbáltam, akkor fogadta el. Azóta is úgy adom vagy kicsit langyosan. De ha véletlenül melegebb (normál hőmérsékletű), akkor most sem fogadja el, pedig 2 hónapja azt eszi.
2009. aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 15 hónapos koráig szopizott, most 19 hónapos és egyáltalán nem issza meg a tejet. Próbáltam már vaníliás cukorral, fahéjjal, kakaóval hidegen és melegen is, de sehogy nem kell neki.

Megkérdeztem a gyerekorvost és a védőnőt is, azt mondták hogy ha fogyaszt más tejtermékeket, akkor nem gond. A tejben (főleg a bolti tejben) nincs túl sok hasznos dolog. Inkább egyen joghurtot, túrót, sajtot...

2009. aug. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!