Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes kisfiam 2 óránként...

Bettty kérdése:

4 hetes kisfiam 2 óránként szopik de van olyan nap hogy szinte egész nap rajta csüng! A mellem már kisebesedett! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
kenem bepantennel meg mellbimbóvédőt is használok de nagyon nehezen gyógyul! van valami jó tanácsotok?
2008. szept. 10. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ne hagyd, hogy egész nap rajta csüngjön.próbáld meg lefejni még meggyógyul a melled, ami valószínüleg azért sebes, mert nem jól kapja be a pici.
2008. szept. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A sok szopitól nem sebesedhet ki a mell!!! A mell a helytelen mellrehelyezés miatt sebesedhet ki. A bimbóvédő még sokat ront a helyzeten, mert önmagában nem való a sebes mellre. Bimbóvédő mellett a mellbimbót és a bimbóudvart nem éri elegendő inger a szoptatás alatt, emiatt csökkenthet a tejtermelés, a baba a bimbóvédő elhagyása után elutasíthatja a csupasz mellet.

A cicidet hagyd csupaszon, kenegesd anyatejjel, és hagyd hogy a baba nyála is rászáradhasson és rendbejön.

Az én kisfiam 5 hónapos 2-2,5 óránként szopik nappal, és ha álmos vagy nyűgös akkor 1 órát is cicizik és még soha nem volt kisebesedve a cicim. Mikor szoptatsz használj párnákat, támaszd alá a karodat ahol a kicsi feje van, a hátad mögé lábad alá ahol csak jólesik hogy kényelmes legyen neked. Figyel oda hogy a kicsi száját szinte kitelítse a cicid, szopi közben az ajkai kifelé forduljanak, és ha oldalról bekukucskálsz a szájába akkor a nyelvecskéje kicsit kinyújtva az ínye felett helyezkedik el.

Kitartás!!

2008. szept. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy nem igazán van mellbimbóm! ezért a védő nélkül nagyon nehezen tudom a szájába adni! köszönöm a válaszokat!
2008. szept. 10. 08:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Az nem igez,hogy a bimbóvédö utánn elutasítja a mellet a baba.Èn is úgy szoptattam 2 hónapig,mert a babám rosszul tanut meg szopizni.A mellem nekem is nagyon sebes volt,és fájt.A szülésznöm tanácsára vettem bimbóvédöt,krémet.A babámnak megkellett tanulnia helyesen bekapni a bimbót,e´s szívnia amit sokszor nem akart.Szerencsére sikerült,e´s a mai napig szoptatok.A lányom 7,5 hónapos.


A mellbimbó nekem is kicsi.Ez nem akkora gond ne aggódj.

Próbáld a babád fekve szoptatni.Ha szopizott,CSAK a bimbót hütsd le.(nekem volt rá egy fém bimbóhütö.A szülésznöm hozta.Hozzáteszem Német országban lakom)Ezt 5 percig rajtahagytam,aztán bekentem.Annyiszor adj neki enni ahányszor ke´r,mert lehet,hogy keve´s neki a tejcsi,és így több lessz.Tudom,hogy mennyire fáj,de ki lehet bírni.(nekem volt,hogy a könnyem potyogott)Igyál sok folyadékot,in.2 litert.Ha jól esik nyugodtan tejet is.nekem 2 hét alatt helyrejött a bimbó....

Kitartást.

2008. szept. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszodat! sokat segítettél
2008. szept. 10. 08:25
 6/6 anonim ***** válasza:

A kisebesedett mellre nekem leginkább az anyatej és a sok szellőztetés segített. Szerintem ez a legjobb módja a kisebesedett mellbimbónak. Sokszor már én is untam, hogy lecsatolt melltartóval mászkálok a lakásban nappal, de nem volt hiába. Vásároltam szoptatós hálóinget ami a mellnél ki van ágva, egész éjjel szellőzhetett így.

Szoptatás vagy fejés után egy kis anyatejet kenj el a mellbimbódon + a szellőztetés csodákra képes.

Hanem próbáld a Garmastan-t.


Írhatsz neki is, sokat segített nekem is, másoknak is:

[link]

2008. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!