Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már nem állapot! Mit tegyek?

Ez már nem állapot! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4,5 hós lányom másfél, két óránként fenn van éjszaka. Nem tudom magam kipihenni, kialvatlan vagyok, a férjemmel néha úgy beszélek mint a kutyával, egyszerűen nem bírom tovább. Már azon gondolkodom hogy veszek tápszert(anyatejes) és leadom a gyereket anyámnak 1 napra hogy kialudjam magam. Mit csináljak vele? Le kellene szoktatni, de hogy???
2009. aug. 1. 07:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Te is beleestél abba a hibába,mint a fiatalasszonyok többsége: nem szoktattad rá már az elején,hogy éjjel aludni kell.Neki is,és a gyomrának is kell a pihenés,és neked is kellene.Ha a férjeddel veszekszel,rámehet a házasságod!Azzal,hogy veszel tápszert és 1 napra anyukádhoz viszed,nem érsz el semmit,mert akkor is felkel minden éjjel,,mert így szokta meg.Most már nagyon nehéz lesz az átszokás,de nem lehetetlen.Ha az esti szopás után felkel,ne adj neki enni,legfeljebb egy kis teát,és bármilyen nehéz is hagyd sírni,míg elalaszikÉs semmiképpen ne vedd fel a kiságyból!.Ha már egy evést kihagy,akkor a következőt kezdheted..Lassan megszokja,hogy átaludja az éjszakát.

Tudom,hogy sok anyuka most felháborodik,mert micsoda dolog egy gyereket sírni hagyni.De három gyereket neveltem és bőven van tapasztalatom.Választhatsz:vagy megfogadod a tanácsom,vagy még egyévesen is fel kel minden éjjel.Még annyit tehetsz,ha sokat alszik nappal,akkor megpróbálod azt csökkenteni.

2009. aug. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Enni van fenn, vagy mit csinál? Rá kéne jönni miért kel fel.
2009. aug. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Nyugodj meg, ezzel nem vagy egyedül! A felkelés okát kéne kideríteni, bár ez nem könnyű.

1. fogzás: az én fiamnak 4,5 hós korától jött ki az első foga, azóta nem alszunk éjjel, most 11 hós. :( A Viburcol kúp enyhe nyugtató hatású, de néhány napig használni kell, hogy lásd tényleg jó-e.

2. melege van, vagy fázik: próbálj kevesebb vagy több ruhát/takarót ráadni.

3. nem eszik eleget elalvás előtt: próbáld meg, hogy mikor elszenderedik ébresztgeted, hogy egyen még, talán így jobban telítődik a pocija.

4. Van aki szerint az ágyat kell átrakni más helyre.


Napközben, ha a baba alszik, aludj te is, sz@rd le a házimunkát néhány napig!!! Én is alszok a fiammal délben, így kicsit erőre kaptam, mert már én is a végkimerülés határán voltam.

Most hirtelen ennyi jut eszembe... remélem azért segítettem.

2009. aug. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Az én babám is ezt csinálta ebben az időben, mert nem volt elég neki a tej! Azért kelt fel, mert szegény éhes volt. Lehet hagyni sírni, de szerintem felesleges, ha csak enni akar!

Az első válaszolóval nem értek egyet. Én az első pillanattól kezdve napirendet állítottam fel. Nem volt szigorú, de azt tudta, hogy az esti fürdés után jön az éjszaka és akkor aludni kell. Felébrest éjszaka, mert éhes volt, de evett és már aludt is tovább. Soha nem kellett éjszaka visszaaltatni vagy sétálgatni vele. Egy idő után viszont egyre sűrűbben ébredt, továbbra sem volt vele gond, mert evett és aludt tovább. Amikor viszont óránként kelt akkor kezdtem el neki tápszert is adni, mert rájöttem, hogy nem elég a tejcsi. Adtam neki pótlást és visszatértünk a 3 óránkénti kelésre, majd az 1x kelésre, most pedig végigalussza az éjszakát. Tehát (bocsi) fel lehet nevelni a gyereket sírva is, de szerin tem először rá kellene jönni arra, hogy mi a baja és akkor felesleges szenvedéstől óvnánk meg a babánkat. Saját vélemény és nem akarok senki ezzel provokálni.

2009. aug. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Ha felkel annak oka van ahogy már írták előttem. Próbáld meg egy hétig a viburcol kúpot esténként és délután+este a chamoomillat, 5golyót mindkét esetben. Nekünk használt ez a kombináció, csak ne hagyd el pár nap után, ha nem észlelsz javulást. Idő kell hogy hasson a szer. Eszik amikor felkel? Vagy csak sír és nem jó semmi neki? Tudom hogy nagyon fárasztó, de ne vegyél tápszert és ne add le anyukádnak. Ha nem szopizik éjjel, akkor próbáld meg a cumit, vagy csak egy kis vizet,teát. Ne vedd ki az ágyából, hanem ott próbáld megnyugtatni. Nekem nagyon bejött a kismamblog oldalon található kérdések-válaszok olvasgatása az altatási és alvási problémáinkra. Esetleg nézz el oda is olvasgatni egy kicsit.
2009. aug. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

ez baba éhes!

ha adsz neki tápot minden megoldódik:-)

2009. aug. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy azért kelne fel mert éhes. Másfél óránként nem lehet éhes. Fogat nem látok, újjatlan kombiban alszik mert a rövidben melege volt. Nem tudom mi lehet.
2009. aug. 1. 08:31
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk 6 hét küszködés volt, mire kibújt a foga. 3-szor kelt egy éjjel, holott azelőtt hónapokig átaludta az éjszakát. Kent be éjszakára a kis ínnyét. Meg igen, a Viburcol kúp is jó. Nem tusom, hogy ezen kívül mi lehjet vele, nekem hasfájós volt, de 3 hónapos korára elmúlt.

Az jó ötlet, hogy próbáld megoldani, hogy kipihenhesd magad!!

2009. aug. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk pl rossz helyen volt a kiságy! 8 hónapig nagyon rosszul aludt éjszaka. már mindent kipróbáltunk. és akkor javasolták, hogy rakjuk át másik oldalra az ágyat! és láss csodát azóta egyedül alszik!
2009. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
próbálj meg egy kis homeopátiás chamomillát adni
2009. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!