Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ebben az esetben?

Mit csináljak ebben az esetben?

Figyelt kérdés
"Barátnőm" 1 hónappal korábban szült, mint én. Állandóan dicsekszik, hogy ezt csinálja az ő babája, meg ezt. Az én lányom lustább típus, mindent csinál, amit egy korához illő baba, de nem "szupergyerek". Minden ismerősünknek folyamatosan mondja, hogy az Ő GYEREKE A CSÚCS, az enyém el van maradva. Hiába próbáltam vele beszélni, mintha meg sem hallaná. Idegesít, hogy a távolabbi barátaim "lemaradottnak" hiszik az én picimet, mert a csaj így adja elő. El vagyok keseredve :( Kérlek adjatok tanácsot, mit tegyek!
2009. júl. 31. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szembesítsd azzal a ténnyel, hogy Einstein 8 éves koráig nem tudott beszélni. Semmi köze a felnőttkori képességekhez. Örülj a babádnak, és ne gyötörd magad miatta. Szerintem ez bunkó viselkedés. Fiúk vagy lányok a gyerekek? Merthogy a lányok hamarabb kezdenek el dolgokat csinálni...
2009. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Marha jófej barátnő... Nem minden baba egyforma, és ezt a barátnőd valószínűleg nem tudja. Állj a sarkadra, oszd ki hogy észrevegye magát, te pedig örülj, hogy van egy gyönyörű gyermeked, nektek úgyis ő a legügyesebb. Fura a barátnőd az biztos...
2009. júl. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ne törődj vele. Mindíg, mindenhol vannak ilyen harsány, ám butácska emberek. Az ismerőseitek pedig nem fogják lemaradottnak gondolni a babád emiatt. Minden épeszű ember (aki látott már babát) tudja, hogy a babák külömbözően fejlődnek. Ráadásul baba korban egy hónap is sokat számít!

2009. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szép kis barátnő...! Én kiosztanám a helyedben. Engem is bántana, hogyha a babámról hülyeséget terjesztenének! Én is szívesen dicsekszem ha valami új dolgot csinál a babám és örülök, ha ismerősök dicsekednek, hogy az övék mit csinál. Sosem jutna eszembe, hogy olyat mondjak más babájára, hogy elmaradott lenne... inkább bátorítani szoktam a barátnőm, ha valami miatt aggódik, mivel én is aggódtam már, amikor a fiam valamit nem csinált amikor már kellett volna (pl. forgást későn kezdte).


Boldog babázást, az ilyen "barátnőt" meg hanyagold!

2009. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem cserélj kedves jószándékú barátnőre.
2009. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Csak az a bajom, hogy egy társaságba járunk, így nagyon nehéz elkerülni. Valószínűleg komolyabban le kell vele ülnöm, mint eddig. Köszönöm, hogy lelket öntöttetek belém!!!
2009. aug. 1. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!