Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zavarja a nyaralókat ha...

Zavarja a nyaralókat ha valaki kisbabával van?

Figyelt kérdés
Úgyértem, ha néha sírdogál, kiabál, hangosan gőgicsél, esetleg tisztába kell tenni stb. mondjuk strandon, hotelben, városközpontban. Volt már hogy csúnyán néztek rátok, esetleg szóltak is? Vagy csak én parázok mindentől?
2009. júl. 31. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

én kórházban dolgozom, és imádom a kisgyerekeket, a gőgicsélés nem zavar, de mikor nekiáll ordítani nagyon mérges tudok lenni, nem a babára,hanem a szülőre, hogy minek viszi ilyen helyre. A hotelba pihenni mennek az emberek és ha mondjuk reggel 6 kor nekiáll üvölteni az zavaró lehet. Persze egy kisbaba kisbaba, de meg kell válogatni,hogy milyen helyekre viszi magával az ember. Pihenőhelyen jogosan háborodnak fel az emberek.

Meg kéne próbálni nagyszülőkre, barátokra, vagy akiben nagyon megbíztok, rábízni a kicsit, legalább ti is jobban tudtok pihenni.

2009. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Én biztos nagyon gonosz vagyok,de engem zavar. A szomszédban van egy lassan 3 éves kisfiú,amióta megszületett,nincs oylan nap,hogy este ne orditana legalább 1,5-2 órát egyhuzamban.ha elmegyek nyaralni nagyon mérge svagyok ha ott is ezt kell hallgatnom.:( Amúgy szó sincs róla,hogy utálom a gyerekeket,csak kicsit fárasztó,mikor a szomnszéd anyuka kirakja a gyereket az udvarra had üvöltsön..
2009. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem van egy szint, ami még tolerálható és egy jól nevelt embernek ezt tolerálni is kell tudnia.

Ha pl. egy pár hónapos baba reggel sírva ébred, hogy szóljon anyunak, hogy hahó, éhes vagyok, etess meg, de fél-egy percen belül már csöndbe is van, azt el kell tudni viselnie a többi szállóvendégnek is. Ha viszont már épp fogzik és egész nap ordít, az már nem megosztandó élmény a többiekkel. Az, hogy napközben gőgicsél, kiabál, megint elviselendő szint. Egy szállodában kell, hogy olyan vastag legyen a válaszfal, hogy ezek a zajok ne hallatszodjanak át. Vagy tv-t nézni sem szabad? Nem hiszem, hogy egy normál gőgicsélés, kacagás ennél hangosabb lehet.

Ehhez viszont az anyukának kell ismernie a saját babáját. Ha pl. a babám nem bír csendben nézelődve annyi ideig ülni a hordozójában, míg anyu és apu ebédel az étteremben, akkor nem megyek vele étteremben. Vagy akkor, mikor épp alszik. Illetve egyébként sem megyek vele csúcsidőben étterembe, mert anyu vagy apu felváltva sétálni tud vele a teremben, ha végképp nem hajlandó a hordozóban maradni, de ezzel természetesen a többi vendéget nem zavarhatják.

A strand megint más kérdés. Oda eleve megszokott, hogy járnak gyerekek, tehát ott szabad hangoskodni. Persze, itt is van egy tolerálható szint, de egy strandról még mindig könnyebb hazamenni, mint egy egyhetes nyaralásból.

2009. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és nem néztek még csúnyán ránk. Igaz, a mi kisfiunk nem az a sírós fajta. Eleve olyan szállást választottunk (magánház), ahol csak mi voltunk vendégek, illetve később egy másik kisgyerekes család jött párhuzamosan velünk, tehát nem zavartunk senkit sem. A falu egyetlen éttermében nem volt akkora nyüzsi, sőt mindenki a kinti helyeket foglalta el, míg mi bent étkeztünk, hogy zavartuk volna egymást. Egyik este természetesen nálunk is becsúszott egy baki, a baba hamarabb lett éhes, mint vártuk, így gyorsan összekaptuk magunk, szóltunk a tulajnak, hogy hazarohanunk, megetetjük, majd jövünk és fizetünk. Nem volt belőle probléma. Már csak azért sem, mert előtte már jópárszor vacsoráztunk ott, s mivel üdülési csekkel fizettünk, előfordul, hogy csak nagy címletű csekkünk volt, amiből ugye nem lehet visszaadni, így a maradékot otthagytuk egy másnapi vacsorára előre. Szóval szerintem mindez csak a szervezés és annak kérdése, mennyire ismerem a babám.
2009. júl. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!