Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabával Budapesten a...

Kisbabával Budapesten a Dagály strandon?

Figyelt kérdés

Mi 7végén tervezzük. 7 hónapos lesz hónap végén a babám. Még nem voltunk vele strandon, s a dagályt a párommal nem ismerjük. Ő nem járt strandra, én meg szabolcsból kerültem fel. Nem tudom érdemes-e kabint bérelni. S itt milyen? Úgy értem, hogy párom szerint az épületben van külön női és férfi kabin. De én mikor nyíregyen voltam, őpl. ott a kabin olyan volt, hogy a strand területén volt, s a szüleimmel egyet béreltünk, s oda apukám s mi is bementünk, persze külön-külön.

Itt pesten hogy működik? Párom vagy én tudom jól?

S értékmegőrzést érdemes vagy elég a kabin?

Ott meg tudom szoptatni a babámat? Ti hogy oldottátok meg?

Mennyi ideig voltatok? Hány órától érdemes menni? S hogy érezte magát a babátok? bevittétek a vizbe? Mennyi ideig?

Én max 10 percet gondoltam, s du-án 14 órától indulnánk ahogy kijön.


2011. aug. 23. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Figyelj szerintem egyszerűbb, ha felhívod Őket.


[link]

2011. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 7 hónapost még nem vinném a dagályba. Noha nekünk is az a kedvenc strandunk a másfél évessel már 2x voltunk de szerintem a 7 hós még kicsi. Még a másfél évesen is nagyon gondolkodtam, szerintem a természetes vizek sokkal jobbak nekik, de ez már így alakult.

A gyerekmedencében is simán belefekszenek a felnőttek, úgyhogy egy baba számára nem túl tiszta. Főleg nem hétvégén, amikor rengetegen vannak.

2011. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért megyünk 7végén, mert akkor nem lesz meleg, s csak épphogy beletenném a babámat, inkább a lábát, rövíd időre, s pár perce tenném csak vízbe. Inkább ide viszem, minthogy egy napért vonatozzak le a balatonra, mert más természetes víz itt nem tudok róla, hogy lenne pesten, ahová bevihetem. Én sem strandra vinném, de egy kisbabának szerintem fárasztóbb a vonatozás, s van aki ezt, van aki a természetes vízet ajánlja, mi így döntöttünk. Közel van, s nem percekre, órákra vinném be.

De a kérdésemre még mindig nem kaptam választ, mert nem azt kérdeztem, elvinnétek-e vagy mi lenne a jobb.

Tudom, hogy jobb lenne a természetes víz, de anyagilag nem engedhetjük meg magunknak, hogy több napra menjünk pl. a balatonra, s mivel autónk sincs, a vonatot nem tartom jó ötletnek, mert nem mindenki teheti meg, hogy autója van, beül, s már el is megy. S ha meg is engedhetnénk magunknak a hosszabb nyaralást, akkor sem vinnék kisbabát, én ilyen vagyok, megelégszek pár órával, s mivel tisztában vagyok vele, mi mivel jár, így csak rövid időre megyek.

Hétköznap meg azért nem tudok menni, mert a férjem fonto telefonhívást vár, most mondott fel, egy job lehetőséget talált, ahol már akár azonnal tudott volna kezdeni, csak a kilépő papírra kell várnia, s ha hívják, kézhez kapja, már a héten bármikor hívhatják, mennie kell vele rögtön az új m. helyre, s ezt nem akarjuk kockára tenni. Ha meg elkezd dolgozni, minden nap menne, s 7végéje szabad. este 17 óra után meg felesleges strandra menni, mert épphogy kiérünk, jöhetünk haza. Nem mindenki ér rá hétköznap, gondolom ezért is vannak többen s azok közzé tartozunk mi is.

2011. aug. 24. 00:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem vinném a Babámat ennyi idősen. Neki nem létszükség a strand! Hétvégére kánikulát jósolnak, biztos, hogy tömve lesz az összes medence és a strand egyéb területei is. Nem fog tudni pihenni és azért, hogy a lábát belelógasd picit, szerintem nem éri meg a borsos belépő. Inkább otthon pancsiztassátok a Picit, szigorúan este 5-6 után. Nekik elég 15-20 perc, utána úgyis elunják.

Ja és az nagyon fontos, hogy az ő bőrük még nagyon nagyon érzékeny és a mostani előrejelzés szerint nagyon nagy lesz az uv sugárzás a hétvégén is. Persze ez csak az én véleményem:o)

Értékmegőrzést egyébként érdemes kérni. A szoptatáshoz pedig vigyél egy textilpelenkát, így akár a törülközőn ülve is meg tudod szoptatni úgy, hogy letakarod a cicit és a Pici buksiját egy kicsit.

Kabint még soha nem béreltünk, így abban nem tudok segíteni.

2011. aug. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Textilpelusnmál szerencsére tud valamennyire segíteni a férjem, mert a fiam nem tűri, mindig lehúzza magáról, így is, ha tartják, egyfolytában vele van elfoglalva (textilpelussal).

Amúgy a 7végén azért gondoltuk, mert valamennyire lentebb hűl a hőmérséklet, néztük, 33 fok lesz.

De nem biztos, hogy megyünk, mivel 1 héttel hamarabb megjött,m így nem hiszem, h 7végére elmúlna.

Amúgy panellben élünk szűkős helyen, va erkélyünk, de ott tömve vagyunk, konyhai cuccok, ételek, mivel após nem csinál nekem helyet a konyhában, mindenünk ott van, após cuccai, stb.

Ott nem tud pancsizni. S attól, hogy kicsit belógatom a lábát, azért neki is lesz kisszórakozás, ismerem a fiamat, mennyire élkvezi a vizet. Mellette mi ránk is ránk fér kis kikapcsolódás. Felváltva vígyáznánk a babára.

Lehet marad a hétköznap, bár azért meg nem éri meg kidobni a pénzt, hogy 5re érnénk oda, ha oda találunk, mert a férjem munka után akkorra ér oda, én meg nem tudom pontosan, hol van a dagály, csak ha elmagyarázza.


Nem tudja valaki, szeptember elsejével zárul be a strand? Vagy meddig van nyitvatartása? Ha a köv.. hévégét megvárjuk?

Amugy elsőnek én is úgy voltam vele, hogy nem megyünk, de közösségi oldalakon nem egy kisbabás képet látok, kisebb babákkal strandon vannak. Van egy ismerősöm, ő szabolcsban lakik, a kislányát heti szinten viszi strandra 3 hónapos kora óta.

Ilyen téren nem tartom korainak, s előtte megkérdeztem a kardiológust is, mert mondta, hogy hónapok múlva kell visszamennünk, s nyugodtan menjünk vele nyaralni, s vizet is kérdeztem, vihetem, rövid időre s a lábát nyugodtan lógassam bele. Ennyit mondott. Árnyékban legyünk, s akkor tovább is maradhatunk.

2011. aug. 24. 09:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Na Én vagyok a másik csoport!Babám januári születésű és voltunk vele júniusban és most augusztusban is strandon. Igaz nem a Dagályon, hanem a Paskálon. (Bocs, hogy konkrétan nem tudok a Dagállyal kapcsolatos kérdéseidre felelni)Szóval a kicsi mindkét alkalommal élvezte, a víz 30fokos volt, kapott vizes kis sapit a fejére, 50 faktoros DM-es krémet a bőrére, úszó pelust és annyi. Vettünk neki beülős úszógumit is. Komolyan imádta, kacagott a gyerek medencében. Egyik alkalommal sem lett semmi baja a gyereknek. Akik belemennek a gyerekkel gondolom Én nincs semmi bajuk, mert csak van annyi esze a szülőnek, hogy nem fertőzi meg sem a sajátja , sem más gyerek bőrét, szervezetét. Ráadásul itt mindenkire rászóltak, hogy ne üljön/feküdjön bele, mert ez nem a felnőtteké, természetesen bemehetsz vele, de csak úgy hogy állsz a gyereked mellett. Szoptatást mi úgy oldottuk meg, hogy eleve a kerítéshez pakoltunk le árnyékba a fa alá. Háttal lefeküdtem és megetettem a kicsit, utána olyan békésen aludt mint a tej.



Szerintem nyugodtan menjetek, kell Nektek is a családi kikapcsolódás!!!!!!!!!!!!!!!! Jó strandolást!!

2011. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pont ilyen választ vártam, int az utolsó. Tudom, tisztában vagyok vele, két véglet van: aki ellenzi, s aki nem. De amint a kérdésemből is kitűnt, olyan válaszokat vártam, mint az utolsó:) még várnék.

Az enyém is januári baba :)

Mi eddig nem mertünk vele menni, bár már nagyon vágytunk kikapcsolódásra. Elsőnek mi is megbeszéltük védőnővel, dokival.

Akik így hó végére ajánlották, s hogy a víz szélére úgy, hogy bepocsolom kicsit, bevihetem. Sőt a doki mondta a kardiológián, nyugodtan mehetünk vele nyaralni, balatonra, csak árnyékban legyen többnyire.

Napozóban lesz (fehér színűben), s sapi is lesz a fején. Mivel a miénk még nem tud ülni, eléggé soványka, nagy baba, így vagy kézben lesz, s max 5-10 percet vízben úgy gondoltam, hogy sima, nem beleülős uszógumi, s fogjuk alulról a kicsit.

Közben megérdeklődtem a dagályt, kabinba töben bemehetünk, én tudtam jól :) S szeptember 30-ig van strand. Jövőhéten tervezzük, hogy megyünk:)

2011. aug. 27. 22:48
 8/9 A kérdező kommentje:
Paskál strand amúgy hol van? S milyen? Itt pesten valamerre? Egyedül a dagályt ismerem, közel is van állítólag hozzánk, de ezt is úgy, hogy párom csak ezt mondta, de szerintem nem ismerhet több strandot itt, mert kiskorában nem vitték semerre a szülei, s többnyire ott, abban a faluban nevelkedett a nagymamájánál, ahol én is felnőttem. Innen ismerem:)
2011. aug. 27. 22:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Paskál a 14. és a 15.kerület határán van!Bosnyák tértől pár percre. Keletitől kb. 25-30 perc BKV-val. Mi vacilláltunk, hogy a Palatinusra vagy a Paskálra menjünk-e, de úgy döntöttünk, hogy idén bőven elég a Paskál. Hogy miért ez? Mert kicsi, nincs tömegnyomor, elég tiszta, van kis játszótér (sajnos kevés árnyékkal), nem drága. Igaz nincs csúszda, de idén még felesleges lenne. Csupán csak 2 medence van (1gyerek és 1 "iker" ). Ráadásul hozzánk közel is van. Palatinusra Margitszigeten van) azért mentünk volna, mert nagy, tele csúszdával, gyerek vízi játszótérrel. Jövőre biztosan oda megyünk, de idén még bőven megfelelt a Paskál. Ha még kérdésed van írj nyugodtan. :D


Ja és ha nem vettetek még akkor nyugodt szívvel ajánlom a DM-es 50faktoros gyerekeknek való krémet, mert könnyű kenni, nincs illata, szuperen véd és még az arcra is lehet kenni, ja és ami még fontos, hogy vízálló!!

2011. aug. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!