Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred éjszakánként az...

Miért ébred éjszakánként az eddig jól alvó 8 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Eddig átaludta az éjszakát, amikor a foga jött, akkor se kelt fel. 2 hete viszont 2-3-szor ébred éjszakánként. Talán ki kellene váltanom az uzsonnát vagy a vacsit? Szopizik még, tízóraira kap gyümölcsöt, ebédre főzeléket. Köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 31. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! Szerintem ki kéne váltanod mégegy étkezést. Nálunk is volt ilyen, amióta 3x kap "szilárdat", azóta megint nyugton alszik reggelig.
2009. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia

Több oka is lehet amiért az eddig nyugodtan alvó babád felébred....

Ha eddig nem viselte meg a fogzás az nem jelenti azt hogy eztán se fogja egyik foga se zavarni.....nálunkvolt tünetmentes fogzás is és nem alvós sírós napokkal teli fogzás is.......

Ezenkívül ebben az életkorban jobban figyelnek a különböző zajokra...ha eddig tv mellett akár el is aludt most zavarhatja,de zavarhatja kutyaugatás is, bármi ....

Ezenkívül ha már jobban elkezdett mozogni (az én fiam 7 hósan felállt) akkor az újabb más szemszögből látott tárgyakat, esemémnykeet nehezebben dolgozza fel...

Illetve lehetnek olyan fájdalmai is amikről nem tudunk...növésnél, újabb ételek is zavarhatják...

de lehet ez szeparációs szorongás is ami szintén jellemző erre az életkorra.......

hát....ennyi jutott eszembe........

2009. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én is amellett vagyok, hogy elsősorban ne az ételben keresd csak a változás okát! lehet attól, hogy mozgékonyabb. az én fiam is ébredt éjszaka, mikor megtanult felülni. volt, hogy éjszaka 2-3-szor felkelt, és ücsörgött, sokszor csak "beszélgetett" magában, nem is sírt. viszont a kaját ilyenkor is elfogadta mindig.

szóval nehéz ezt megmondani. próbáld meg, ha éjszaka is elfogadja a teljes adag tejcit, vagy tápszert, akkor próbáld meg hogy nappal "nehezebb" ételt kap. válts ki még egy étkezést nála, mert nem biztos, hogy a tejed már elég tápláló a számára! aztán hamarosan biztosan megtalálod az okát és tudsz neki segíteni.

ja és még valami: lehet, hogy ezt a meleget is nehezebben viseli, és csupán szomjas éjszaka!

2009. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől lehet sajnos!

Bezavarhat a hirtelen meglendülő mozgásfejlődés, ez elég rendesen megzavarja az idegrendszert!

A másik a fogzás: nem minden fog okoz akkora gondot, hogy ne aludjon éjszaka. Eddigiek lehet nem fájtak annyira, de ez a mostani talán jobban kellemetlenkedik :(

Az is lehet persze a gond a mit te írtál! Esetleg érdemes lenne megpróbálni, hogy esti szopi előtt egy kisebb adag főzeléket adsz neki és úgy a szoptatás!

A meleg is bekavarhat egyébként rendesen. Érdemes végiggondolni, hogy mennyire szellőzik éjszaka a szobának azon része, ahol a baba alszik!

2009. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy az én babám már 1 éves és rendszerint akkor aludja át zavartalanul az éjszakát, amikor nem eszik este! A fene se érti ezt :D
2009. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy melege van, és emiatt szomjas?

Az én babám is 8 hónapos, tökéletes jól alszik minden éjjel 6 hetes kora óta, de amikor ilyen meleg van, 2-3 fele felébred, megitatom és már alszik is tovább.

2009. aug. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 3. 10:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!