Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos eddig jól alvó...

5 hónapos eddig jól alvó babám megint kel éjszakánként? Miért?

Figyelt kérdés
kb. 1,5-2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Nagyon pontos napirendet alakított ki magának, szinte óramű pontossággal alszik el, ill ébred reggel. Egy hete pontosan éjjel 2-kor kel. Cicizik és alszik tovább, 6-kor megint ébred, megint cici és 9-kor kelünk. lehet növekedési ugrás? Vagy esetleg a foga jönne?
2011. jún. 29. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mindkettő egyszerre, plusz mellé ne felejtsd el, hogy milyen változékony az idő, ez őket nagyon nagyon megviseli.
2011. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fogzás, mozgásfejlődés, front. Általában a 2-4 hónap között jól alszanak a babák, majd a fentiek miatt elkezdenek éjjel ébredni, ehhez jön majd kb. 8 hós kortól a szeparációs szorongás miatti ébredés. Kb. 1-másfél éves korra kialakul az alvás.

Ez persze nem törvényszerű, vannak babák akiket semmi sem hat meg, ha alszanak, nem ébrednek csak reggel, vannak akik óránként felsírnak, cumit keresnek, anyát akarnak, szomjasak, zavarja őket a pisis pelus. Más babákat meg az se zavar, ha átázik a ruhájuk. Ezt előre nem lehet kiszámítani, csak bízni, hogy visszatér a jó alvása.

2011. jún. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia.Mi is vagyunk 8hetes kora ota fel sem kelt ejszaka de az utobbi 2 honapban sokszor kel ejszaka cicizik kicsit es vissza is alszik.Most 7 hos,2 foga kibujt alul.De meg van hogy fel orankent fel kel.Szerintem is az ido hol meleg hol huvos,fogzas.
2011. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is 5 hósan, kb egy hétig tartott, azután visszaállt a rend és újból alszunk éjszaka:)

Szerintem növekedési ugrás, több táplálékra van szüksége

2011. jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

bocsi, lemaradt, hogy ezért kel fel, de majd visszaáll a megszokott alvásra

utolsó voltam

2011. jún. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Először én is a fogzásra gondoltam, de aztán gyanús lett, hogy mindig pontosan 2-kor kel éjszaka. Szerintem is éhes, mert cicizés után rögtön elalszik. Remélem igazatok lesz és visszaáll a régi rend. Nemrég kezdtük a hozzátáplálást az nem zavarhatta meg?
2011. jún. 29. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!