Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves baba miket ehet?

Fél éves baba miket ehet?

Figyelt kérdés
A zöldség és gyümölcs listát ismerem,azokon kívül érdekelne. Májkrém,sonka, párizsi ilyesmit ehet már? Krémtúró? Keksz ami nem kimondott babakeksz?
2008. máj. 15. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem ezeket még nem eheti. Hiszen még meg sem tudja rágni. A párizsit és a májkrémet hanyagold még egy ideig. A főzelékébe már főzhetsz neki húst (de az színhús legyen, ne feldolgozott húsféle). Májat (nem krémet!) hetente egyszer kaphat kaparva a főzelékébe. Nem tudom, mi most a módi, én már teszek a majdnem hét hónapos fiam főzelékébe egy pici reszelt sajtot (azt hiszem, a mostani ternd szerint még nem lehet, de az első gyereknél még lehetett, akkor a kicsinek miért ne adnám?). Krémtúrót ne adj neki, abban sok a cukor és az adalék anyag. Az én véleményem szerint egy pici túró is lehet a főzelékben sajt helyett, a szakvélemény szerint csak pár hónap múlva. Ha jól tudom, a savanyított tejtermékeket 8-9 hónaposan lehet adni, ebben nem vagyok biztos. Kekszet (babakekszet) reszelhetsz a gyümölcshöz, babapiskótát még ne adj, abban tojás van (és ugye már azt se kapják ilyen korán), de háztartási kekszet is reszelhetsz. Bár a védőnő nem pont ezt fogja mondani, de nagyjából hasonlókat. Szerintem kérdezd meg tőle, hogy mostmár miket kaphat. Meg nézd meg, hogy milyen üveges kajákat árulnak az ő korosztályának, én onnan szoktam ötleteket meríteni.
2008. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.Hála istennek a védőnőm elég normális,a régi idők tippjeit is elmondja,és a mostani divatot is.Jelenlegi állás szerint még pár hónapig marad a gyümi,zöldség,fehérhusi.Sajnos már én is unom őket,pedig én csak megfőzőm neki,mit érezhet a baba akinek ennie is kell
2008. máj. 15. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!