Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem bírunk beállni 7,5...

Miért nem bírunk beállni 7,5 hónapos babámmal napirendre?

Figyelt kérdés
Én csinálok valamit rosszul, mert néhány napnál tovább nem működik, minden apró dolog felborítja szintén napokra a rendszerét, de egész jelentéktelen dolgok, pl egy vendég, aki 1-2 órát van nálunk.Nem tudom mit tegyek, mert ez az össze-visszaság se nekem, se neki nem tesz jót.
2009. júl. 30. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel mi is pont így vagyunk. szinte nincs két egyforma nap:(

nem tudom mi a megoldás. irigy vagyok, akinek minden nap pont abban az időben történik minden.........

nem tudom, lesz e vala is napirendünk...

8 hós fiú

2009. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg érdekes...Először is Neked milyen a természeted?A legfontosabb,hogy a Baba érezze magát biztonságban,és bízzon Benned!!!Aztán Te MEGTANÍTOD Neki a napirendet.Igen sokan irigyek rám,mert kisfiam aki most lesz 8 hónapos bizony minden nap úgy történik ahogy "én akarom",ahogy tanítottam.Ez nagy türelmet vesz igénybe és időt.Ezt így nagyon hosszú lenne leírni és időm is kevés,de magadnak írj le egy "tökéletes" napot,és ezt kezd el bevezetni.NAGY türelem kell,de hidd el a cél az lesz ahogy Te tanítod meg gyermeked.Türelem!
2009. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha egy vendég felboritja a napirendeteket, akkor szerintem légy határozottabb. Először is, ő már elég nagy ahhoz, hogy megfigyeld, mikor kel fel az esetek többségében, keltsd mindig akkor, ha túlaludna is reggel. Ugyanez este, vonj átlagot pár nap alapján, mikor álmosodik el, igazitsd az elég a vacsit, fürdést, és ne hagyd, hogy ettől bárki eltéritsen!!! Aztán a napközbeni dolgok is be fognak igy állni, csak figyeld alaposan a babádat, mikor éhes, mikor álmos, a legtöbb gyereknek ezek visszatérő időpontok nagyjából, segitesz neki, ha ehhez tartjátok magatokat. A vendég pedig legyen kedves előre szólni, egyeztetni, vagy várjon a nappaliban, amig ti esztek, alszotok, majd észreveszi magát.
2009. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Harmadik vagyok. Nem értek egyet a másodikkal, mert minden gyereknek megvan a maga bioritmusa, ahogy irtam is. Ezért szerintem nem helyes, ha magamhoz igazitom őt. Észre kell venni a jeleit, és azokba kell rendszert vinni szerintem. Lehet, hogy félreértettem, amit irt, de az alapján mondjuk úgy képzelem, hogy az anyuka mennyire szeret f8-kor kelni, akkor keljen akkor a gyerek is, és ha előtte visit minden nap rendszeresen 6-tól, mert neki az az ébredése rendszeresen, akkor vajon mi a teendő? Szóval én ezt nem látom kivitelezhetőnek, de még gyerektisztelőnek sem. Nem mondom, hogy én ugrálok, ahogy a gyerek akarja, csak próbálom kiismerni, és az mindkettőnknek jó.
2009. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos én elég stresszes kapcsolatban élek, az apja alig van itthon,folyton dolgozik, talán ezért is lehet?
2009. júl. 30. 21:05
 6/14 anonim ***** válasza:
második vagyok,és nagyon nem szeretm ha egy válaszoló válaszol!Kicsit furán fogalmaztam tény,de persze nem robot a babám!Nagyon is jó napirendünk van ami így néz ki: Reggel kelés fél6 6,szopi általában 8-ig majd egy rövid alvás kettesben.Utána 9 körül szilárd reggeli(tejpép,vagy gyümölcs),utána délig szépen elvan,eljátsszunk.Dél és fél 1 között ebég,utána kicsit séta,majd legkésőbb fél 2-kor alszik egy nagyot 2-2,5 órát.Majd uzsi szopi,gyümölcs.Aztán séta,ha nem akkor játék,mókázás.Este pedig 7-kor fürdetés és legkésőbb 3/4-ed 8-kor alszik másnap reggel fél 6 -6.És ez minden nap így van.Ha meg elmegyünk a nagyszülőkhöz 180km-re pár napra egyáltalán nem borul az egész nagyon szépen tud alkalmazkodni.Ebben MI a probléma?És nagyon nyugodt,egészséges kiegyensúlyozott baba.Amikor én is idegesebb voltam még az elején,bizony babám érezte és sokszor "szenvedtünk" együtt,de aztán megváltozott szépen minden.Sokat vagyok én is egyedül Vele,Apa dolgozik,így kell a jó napirend,hogy én is magam legyek sokszor...Ugye értitek?És persze a babának is nagyon-nagyon fontos!Jó éjt Mindenkinek!
2009. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én 10 hós lányomnak is megvan a napirendje.Viszont ez nem pár hónapja alakult ki, hanem születése óta igy alakitottam, persze ő meg változtatott rajta(pl:az alvás-evés időpontját) de mára már beállt.Én szintén nem eröltetek semmit de nem is kell azon rágódnom hogy mit mikor csináljak, mondjuk már nem kisbaba szóval ha nem lenne napirendje az sem lenne tragédia.Azt hogy te esetleg szertnél valamiféle rendszert bevezetni, tuti nem lesz egyszerű de ha kitartó vagy és következetes akkor sikerülni fog.Az evés alvás időt kialakitod már könnyebb lesz .
2009. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is megvan a napirend most már reggel 7-8 között kell a leányzó utána evés délig játszás majd ebéd után alvás majd felkel 3 körül evés , majd séta, 6kor evés, 6 után már nem engedem h elaludjon fél8 fürdetés 8 vacsi fél 9 alvás. persze én vezettem be a napirendet , de azért az elején 2 hétig hajnali 2-3 majd 4-5 között is felkelt a lányom utána megmaradt csak a 4-5órás kelés, majd az is elmaradt már, így ehhez én is alkalmazkodtam:-) Egymáshoz kel alkalmazkodni, de nagyobb 100%ban a szülő dönti el a napirendet.

A vendégre pedig azt tudom mondani, hogy ne hagyd h felborítsa a rendet, én nem hagyom, nekem az első a gyermekem és utána más,az sem érdekel, ha a vendég megsértődik, aki ezt nem érti meg ne jöjjön hozzánk, úgy gondolom. Sok sikert!

2009. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21:45ös vagyok a kislányom most 2 és fél hónapos
2009. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A sztersszes kapcsolat nem befolyásolja a napirendet max a babád hangulatát.Én is szintén egy elég sz.r kapcsolatban élek/éltem ettől függetleneül a babámnak nem borultak fel a napjai.
2009. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!