Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes a babám. Pár napja...

8 hetes a babám. Pár napja szopogatja az ujjacskáját. Próbálom elvenni, és inkább cumit adni . Jól teszem? A keresztlányom szopizta az ujját, és nagyon csúnya a foga, ezért nem akarom hagyni.

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben hagynám.Az enyémek is szopták az ujjukat,de nem voltak csunyák a fogaik.A cumival az a baj,ha rászokik,és éjjel kiesik a szájából,kelhetsz fel hozzá,hogy megkeresd és a szájába add.Az ujját pedig megtalálja mindig.Próbálj meg neki egy kicsi kendőt adni,azzal el is játszhat,és később el is alszik vele.Az ujjszopásról pedig leszokik a gyerek,ha már mással is eltudja foglalni magát.Nekem ez a tapasztalatom.
2009. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
te tudod
2009. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyen minek ir mint ez a "te tudod"?Ha tudnád gondolom nem itt kérdeznél...Én ugy tudom azért jobb ha cumizik,mert az később el tudod tőle venni,a keze viszont mindig ott van,nehéz leszoktatni.Az én 9hetesem ritkán szopja ezért hagyom,de ha tulzásba vinné biztos tennék ellene
2009. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom mindig is az ujját részesítette előnybe. Eléggé szégyelltem, mikor már 1/2 éveske volt. Egyszer az utcán sétáltunk, a kicsi a babakocsiba csücsült és természetesen az úját szopta. Szembe jött velünk egy sok szoknyás, kendős nénike, megállt és azt monda a lányomnak:- Jól teszed kicsim, szopjad csak! Sok felnőttnek is ezt kellene tenni és nem kén olyan sok dili bogyót szedni nekik! Ez a legjobb nyugtató és a Jó Isten adta neked, és mindig nálad van!

Olyan aranyos ez a történet és többet nem is foglalkoztam ezzel a dologgal. Azóta 8 éves a kicsi lányom és ez a "rossz" szokása szépen elmaradt. Szerintem hagyd neki, tudja mi a jó saját magának.

2009. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor megszületett a lányom, én sem akartam cumit adni neki. Aztán egyszer a doktornénink olyan édes, nagymamis mosollyal csak annyit mondott nekem, hogy az ujját előbb-utóbb úgyis megtalálja, és arról aztán le nem szoktatom...

Így kapott cumit, fogszabályozósat, gyönyörű szép a fogsora, fogorvos is megdícsérte, és soha nem szopta az ujját.

Múltkor beszélgettem egy ismerős lánnyal, ő mondta, hogy még 15 éves korában is szopta az ujját, ha stresszelt. Barátnőmet meg gyerekkorában a sebészetre kellett hordani, mert annyit szopta az ujját, hogy szétrepedezett a bőre.

Szóval szerintem inkább cumi, semmi baja nem lesz tőle a babádnak!

2009. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!