Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyermeke elég tág vesetágulattal született?

Figyelt kérdés
MI lett vele a későbbiekben, milyen vizsgálatokra jártatok, műteni kellett-e?
2012. szept. 13. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak már a hasamban észrevették,h nincs rendben a veséje, az egyik több mint duplája volt a megengedettnek a másik meg kisebb. 2 naposan már nézték ultrahangon a veséjét és 2 hetesen mentünk vele ultrahangra, majd 1 hónaposan izotóp vizsgálatra és 2 hónaposan hólyag feltöltésre. Közben antibiotikumot kapott. Csodák csodájára 2 hónapos korára olyan szinten rendbe jött,h a doktor úr azt mondta,h olyan mintha kicseréltük volna,mert ilyen gyors javulást még nem látott. Kis tágulata van,de azt valószinű kinövi. 6 hónapos korában kell visszamennünk ellenörzésre. Én is nagyon aggódtam,h mi lesz. Remélem nálatok is rendbe jönnek a dolgok! Az ilyen piciknek csodákra képes a szervezetük:)
2012. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekünk a 30. heti ultrahangon 4 mm-es volt, születéskor 10mm, és most 7 hetesen már 21 mm-es volt:'(

Mi is megyünk jövőhét csütörtökön izotópos vizsgálatra az 1-es számú gyermek klinikára.

A papírjára azt írták rá, hogy lehet hogy műtreni kell, amit nem naogy szeretnék:'(

2012. szept. 13. 10:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok,mi is a klinikán voltunk. Az izotópot nagyon jól viselte egyáltalán nem vislete meg, ő akkor 4 hetes volt,nagyon kedvesek voltak akik csinálták. Nekünk születésekkor volt 21 mm-er. Szednetek kell most valamit?
2012. szept. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem, azt írták rá a papírjára, hogy gyógyszer szedése nem indikált! de akkor nektek nem is kellett műteni? hanem magától meggyógyult?
2012. szept. 13. 14:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kellett műteni,rendbejött szinte teljesen csak a kis tágulat maradt. Most 4,5 hónapos és 6 hónapos korában megyünk vissza uh-ra. Remélem nálatok is kinövi a pici. Mikor megszületett én is nagyon féltem a műtéttől,mert neki születése első heteiben romlott,aztán mégis rendbejött. Szurkolok Nektek is,h minden rendbe legyen és ne legyen szükség műtétre!
2012. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a bíztatást:)!!! Sok egészséget nektek is!
2012. szept. 14. 14:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom most 3éves.Vesetágulattal született Ő is,még pedig 24mm-es volt neki.Pesten a Szent János kórházba szültem,ott rögtön műteni akarták.Átvittem a Klinikákra Raisz György profhoz.Minden volt nekünk is 3havonta kontroll,izotópos vizsgálat,rendszeresen pisi ellenőrzés,uh...mondta hogy várjunk,hisz ezek a pici gyerekek kiszokták nőni.Nagyon jól tettük,hogy vártunk,kontrollról-kontrollra járva egyre kisebb lett neki a tágulat.Mára ott tartunk,hogy teljesen kinőtte:)Mi most a túl sok kalcium miatt járunk kontrollra(sok a kalcium a szervezetében,nem kaphat annyi tejterméket,tejet...)most viszem majd csontszűrésre ha nagy lesz a különbség lehet gyógyszert kell szednie...Remélem nem..Ne aggódj a Klinikákon nagyon jók az orvosok,és hidd el kifogja nőni,csak bízz benne:)Minden jót Nektek!

2012. szept. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, bízunk benne, hogy az én kislányomat se kelljen műteni....
2012. szept. 15. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!