Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik 8 hónapos babátok...

Hogy telik 8 hónapos babátok napirendje, Mi finomakat eszik már? Mit tud a manócska?

Figyelt kérdés

Én fiam jövő hónap elején lesz 8 hónapos és 6 hónapos koráig csak szopizott.Gyümölcsöt azt nagyon szereti,zöltségeket(főzelékeket)hát azt kevésbé föleg ha esetleg üveges bébi kaját akarok adni neki.Jobban szereti/szeretné a mi kajánkat enni.Tejpépet is hol eszi hol nem de még igazából 1 szopit sem váltottunk ki.Álltalában ha rendesen eszik akkor is kap egy kis tejcsit utána.

Reggel 7-8 között kel akkor szopi,játék 10-kor egy kis tejpép(ha elfogadja)és alszik kb.20percet,12-kor főzelék utána szopi és alvás kb.1,5-2 órát.Dálután játék majd uzsira gyümölcs séta este 20-kor fürdés és alvás.Általában nem kell fel éjjel." fogacskája van.

Viszont mászni nem mászik csak kúszik de azt iszonyatosan.A játékokat forgással és kúszással szerzi meg.Már 2x felállt.És mostanság állandóan bürr-ög mint ha at autókat utánozná.

Ha van kedved írd le nektek hogy telik a napotok és a többi.Köszi.

Minden jót mindenkine!Üdv


2009. júl. 30. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, az én kislányom a jövő héten lesz 8 hónapos, anyatejes.

5,5 hónaposan kezdtük a hozzátápit, azóta 1 szopit sem sikerült kiváltani. A gyümiket megeszi úgy ahogy, a csirkemellet is, de semmiféle zöldséget nem hajlandó. Egy evésre kb 100 gramot eszik meg, ezért szopni szeretne utána még, mert éhes marad. Nem baj, nem sürgetem, majd belejön.

Reggel 7-kor ébred: szopi, játék.

8:30-tól alszik 1 órát.

10-11 körül valami gyümi vagy husiféle

12 körül szopi, majd 2 óra szunya.

Ha felébred, megint valami gyümi vagy valami, aztán szopi.

5 körül szopi.

Fél 8-kor fürdik, 8-kor vacsi, akkor mindkét mellemet megeszi, és már alszik is. Éjjel nem ébred fel, meg se nyekken.

Nagyon gyorsan tud kúszni, mint egy kis fóka, időnként belegurul egyet, olyan katonaszerűen vetődik :) Két hete rájött, hogy kell felülni. Oldalra fordul, és az alsó kezével feltolja magát ülőbe. Mióta erre rájött, azóta szinte csak ül egész nap.

Van 2 foga, az egyik 3 hetes, a másik 1 napos.

Most hogy ilyen meleg van, nem nagyon sétálunk, csak közértbe vagy piacra megyünk. Amíg hűvösebb volt, reggel és délután is mentünk kb 1-másfél órát.

Mostanában már integet pápát, tök ari :) Ezen kívül sziszeg, zizeg, berreg, gagyog.

Nagyon sokat mosolyog, röhög. Nem sírós baba, a fogzást nem érzi meg, abszolút nem nyűgös. Nagyon jó természete van, végtelenül nyugodt baba.

2009. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia, 8,5 hós kisfiú.

7 hós kora óta mászik, felül, feláll, tipeg a bútorok mentén. Tegnap óta mondja, hogy baba, de nem babára, csak úgy általában, ma vagy fél órán át gyakorolta, nagyon édi.

A napunk:

6: ébredés, szopi, utána játék, ha reggelizem, ő is kap néhány falatot fél 8 körül

fél 9: séta, először hintázás kb. 10 percig, utána alvás kb. 45 perc

10: szopi

12: főzelék kb, 160 gr, 40 gr husival (ezeket ette már: répa, krumpli, sütőtök, tök, cukkini, kukorica, zöldborsó, zöldbab)

12:30-tól elvileg alvás, msot (negyed 2 van) még mindig fent van, már mindent bevetettem, most épp ordít

amúgy eddig úgy volt, hogy alvás 12-13-ig, és utána főzelék.

15: gyümölcs

18: gyümölcs husival, vagy zöldség husival (gyümik: alma, banán, körte, barack, meggy, szilva)

19:15: fürdés, utána még egy kis hempergés a nagyágyon

20:00: szopi, két-három perc, ebbe belealszik

Éjjel: kb. éjfélkor ébred, csak úgy alszik vissza, ha mellettem aludhat, kb. egy órát szenved mire elalszik, kb ébred 4-kor, szopizik, alszunk tovább 6-ig.

Két foga van. És most mennem kell, mert már nagyon ordít. Már mindent kipróbáltam az altatásra, de minden nap egy katasztrófa!!!!!!

2009. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!